חיים הנדוורקר
ניו יורק

מייקל סולומונוב, השף והבעלים של המסעדה הישראלית "זהב" בפילדלפיה, זכה ביום שני בלילה באוסקר של הגסטרונומיה האמריקאית, בתואר השף המצטיין בארצות הברית בטקס הפרסים החשוב באמריקה של ארגון ג'יימס בירד. הישג נוסף שנרשם בטקס כשמסעדה ישראלית-מזרח תיכונית אחרת זכתה בתואר גבוה אחר. בתואר "השף העולה" המוענק לשפים צעירים בולטים, זכה זכרי אנגל, השף התפעולי של המסעדה הישראלית "שעיה" של השף הישראלי אלון שעיה בניו אורלינס.

"זה היה לילה גדול למטבח הישראלי", אומר סולומונוב בשיחה עם "הארץ". "האמת היא שאף פעם לא ציפיתי לדבר כזה. מה שקרה בשיקגו זו הגשמת חלום, אחרי הרבה שנים של עבודה קשה שלי ושל השותף שלי סטיב קוק. זה נכון שיש כאן הישג אישי שלי, אבל האמת שזה בכלל הישג למטבח הישראלי ולפוטנציאל שיש לו. מה שקרה לי פותח דרך חדשה למטבח הישראלי ולשפים מישראל וארצות הברית שאוהבים את המטבח הזה".

מימין לשמאל: "השף מייקל סולומונוב, לצדו קמיל גולקסוול - קונדיטורית מסעדת זהב, סטיבן קוק - שותף ובעלים, ואוקאן יאזיקי - מנהל המסעדהצילום: Wicked Good Media

"זה מאוד סמלי שהתואר ניתן דווקא ביום העצמאות", אומר סולומונוב. "זה היה מקרי לגמרי שטקס הענקת הפרסים נפלה על יום העצמאות. זה באמת ניצחון למטבח הישראלי. אם זה לא היה אני זה שאלה של זמן עד שמישהו אחר שעובד על אוכל ישראלי היה מקבל את התואר. המטבח הישראלי הוא פשוט נהדר ויש לו המון פוטנציאל". גם בנאום ההכתרה בטקס לא שכח לציין זאת בפני הקהל הרחב."אני מקבל את הפרס ביום העצמאות של ישראל", אמר השף הנרגש מעל הבמה. "אז למדינת ישראל שבה נולדתי אגיד: יום הולדת שמח. זה (הפרס) בשבילך".

מדור האוכל של "הארץ" עקב אחרי סולומונוב, פועלו והישגיו באופן אינטנסיבי בשנים האחרונות. בין השאר זכה סולומונוב בתואר השף המצטיין של אזור המיד אטלנטיק לפני שנים אחדות. גם ספרו "זהב" על האוכל הישראלי זכה לפני שנה בשני תארים: ספר הבישול של השנה וספר הבישול הבינלאומי הטוב של השנה. לאחרונה, בחר המגזין GQ, במסעדתו החדשה של סולומונוב - Rooster Soup Co, כאחת מעשר המסעדות החדשות הטובות באמריקה ובנימוקיו, כתב ברט מרטין כי סולומונוב יוצר מחדש את ארוחת הצהריים המושלמת. בימים אלה גם מוקרן סרטו התיעודי של סולומונוב בבתי הקולנוע ברחבי ארצות הברית, אודות חקר המטבח הישראלי.

מייקל סולומונוב (משמאל) עם השף חיים כהן, בסרט אודות המטבח הישראליצילום: Karen Shakerdge

מעבר לזכייה בתואר השף המצטיין, מסעדת "זהב" היתה מועמדת לשני פרסים נוספים בתחרות השנה: פרס השירות הטוב ביותר (שניתן לבסוף למסעדת "בלו היל" בניו יורק) וגם לפרס השף הכוכב העולה, שכאמור הלך למסעדת שעיה הישראלית בניו אורלינס. המסעדה אמנם לא זכתה בשני התארים, אך סולומונוב אומר כי העובדה שמסעדה ישראלית מועמדת לפרס על השירות היא בהחלט מדהימה. "אני מתכוון להמשיך ולנסות לזכות בפרס הזה".

סולומונוב הוא אמריקאי-ישראלי שבילה מספר שנים בארץ. אחיו נפל בגבול הצפון. הוא היה מכור לסמים ולאלכוהול וסבל מדיכאון. הוא הצליח, כדבריו, להתגבר על מצוקותיו, באמצעות עבודה במטבח. לסולומונוב ולשותפו יש מסעדות נוספות בהן דיזינגוף, חומוסיה הפועלת בפילדלפיה ובניו יורק ופלאפליה חדשה בשם גולדי שכבר מעמידה את אנשי העיר בתור.

החומוס של מייקל סולומונוב מתוך "זהב"צילום: באדיבות מסעדת "זהב"

האם ישראלי שיבוא למסעדה של סולומונוב יזהה שהמדובר באוכל ישראלי? השאלה הזאת מצחיקה את השף. "אני אשאיר לך את התשובה לשאלה הזאת". ואכן אפשר בהחלט לזהות שזהב היא מסעדה בעלת שורשים ישראלים. יש בה הרבה מנות שהן וריאציה על אוכל ישראלי. דוגמא? החומוס המוגש בזהב שהוא טוב מאוד מוגש כשכבה דקיקה כאילו היה "נובל קוויזין". האמת, מי אמר שחומוס חייב להגיע בכמויות אדירות. יחד עם זאת סועד ישראלי עשוי להתעצבן כאשר הוא מקבל שיכבת חומוס דקיקה שכזאת.

הזוכה בפרס "השף העולה" זכרי אנגל ממסעדת "שעיה" היה קשור גם הוא ל"זהב" בתקופה מסוימת. הוא עבד במשך תקופה במסעדה בפילדלפיה. "כשהוא היה בקולג' הוא התקשר אלי וביקש עצה איך לעשות שקשוקה עם צדפות", מספר סולומונוב. בעבר זכה אלון שעיה שהיגר לארצות הברית בגיל צעיר בתואר השף הטוב ביותר בדרום ארצות הברית ובשנה שעברה זכתה מסעדתו בתואר - מסעדה החדשה הטובה ביותר. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ