המסעדה שהולכת להרגיז הרבה מאוד שמנים בשם היח"צ

הקומוניקט שהציע ללקוחות השוקלים 99 קילו לעלות על משקל פומבי בלב מסעדת "גורדוס" בעבור צ'יפס בחינם, הצליח לשרוף לי את הפיוז

רותם מימון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משקל
רותם מימון

מהם חייו של עורך מדור אוכל, אם לא קבלה וקריאה של עשרות הודעות יח"צ וקומוניקטים ביום, שכולם מנסים לבלוט בים משמים של "היי, עושים משהו מיוחד לט"ו באב?". אחת לכמה זמן זה מצליח כשצצה הודעה ששורפת את הפיוז, כפי שקרה היום, למרות אווירת חמישי שמח השורה עליי. וזו לשון כותרת ההודעה (נשבע, לא נגעתי): "נלחמים ברזון במסעדת גורדוס ליין שלישי שמן: ערב צ'יפס ללא תחתית וגם: מיילשייק מושחת חינם, לסועדים במשקל 99 קילו ומעלה". כבונוס, צורפה תמונה עליה הכיתוב דיאט RIP המוטבעת על חולצתו של מלצר דקיק במיוחד.

רגע רגע, מה? לא הבנתי. האם זאת למעשה הזמנה להשפלה פומבית או איזו דאחקה פנימית בהפוך על הפוך. הישארו עמנו. "לטובת הליין", ממשיך הקומוניקט ומציע, "יוצב מדי שלישי משקל ענק וצבעוני בכניסה למסעדת גורדוס, אשר יזכה כל סועד השוקל מעל 99 קילו במיילשייק (הטעות במקור)מושחת ומוגזם על חשבון הבית, בהזמנת מנה עיקרית. *לחברי האפליקציה". 

הפרסומת של מסעדת גורדוסצילום: ליאור גולסאד

עיזבו את עידן הבריאות, המלחמה בשומן הטראנס ואת ההבנה שזה בדיוק מה שאנשים בעלי עודף משקל כזה (או אחר) בדיוק לא צריכים – מילקשייק וצ'יפס ללא תחתית - והביאו את ראשו של האיש שחשב שזה כזה קטע מצחיק לקרוא לשמנים השוקלים מעל 99 קילו לעלות על משקל באופן פומבי ובתמורה ניתן להם צ'יפס ומילקשייק ללא הגבלה. שימותו, מה יש. אין ספק שאותו מוח חולני שניחן ברגישות ואכפתיות, יודע ללחוץ בדיוק על נקודות התורפה וכן, ברור שכל זה נעשה הומור וברוח טובה. מה אתה כזה כבד.

שלא תבינו לא נכון, כעורך המדור בו מתפרסמות חדשות לבקרים כתבות על חטיפים והג'אנק פוד, אני רחוק מלהטיף על איך אוכלים נכון. יודעים מה? יכול להיות שבאמת במקרה אחר אותו הקומוניקט עשוי היה להיות מצחיק או לפחות אירוני, אלמלא היה זה המקרה הראשון שבו המסעדה הספציפית הזאת תופסת טרמפ על עוד אוכלוסיות בשביל לעשות סיבוב מגה יחצ"ני. רק לפני כמה ימים כתגובה לפוסט באחת מקבוצות האוכל בפייסבוק, התלוננה לקוחה כי בתה בת הארבע ביקשה קינוח שנמצא בתפריט הסודי של המסעדה, אולם בכפוף לקונספט המקום כיוון שלא הלכה במסלול מיוחד לא יכולה היתה להזמין אותו. אם זה לגיטימי או לא אפשר להתווכח, אבל כשמנהלי המסעדה ועובדיה החלו להגיב בעצמם לאותו הסטטוס ועשו זאת באופן חובבני עד מרושל במטרה לעורר גיחוך באם שהעזה להתלונן וזו חסרת יכולת שליטה בבתה הצעירה, משהו כאן מתחיל לעצבן. נכון הלקוח לא תמיד צודק והוא תמיד הלקוח, אבל זה לא אומר שצריך להשפיל אותו או להגחיך אותו ברבים, אפילו לא בשביל תשורה כזאת.

ואולי זו בכלל כוונת המשורר: במדינת הפוליטיקלי קורקט, הרגיזו והשפילו אוכלוסיות שיש עליהן סטטוס קוו שלא צוחקים עליהן ולא מדברים עליהן לשון הרע וכך בשם המהומה והרעש נרוויח עוד כמה לקוחות במסעדה. ואולי בשורות אלה ממש אני משחק לידיים היחצניות שלהם, אבל אם לאחרונה מהומות פרצו על הצבת מגנומטרים בכניסה להר הבית, מין הראוי שעל משקל צבעוני בכניסה למסעדה ועל תקן של 99 קילו, הקהל יצביע ברגליים.

רותם מימון

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ