השף רפי כהן שברח מהארץ נעצר הבוקר עם חזרתו ארצה

השף רפי כהן שסגר לאחרונה את מסעדתו "רפאל" מצוי בהליכי פירוקה, נעצר בישראל עם נחיתתו. הבוקר הובא להארכת מעצר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רפי כהן בבית המשפט

השף רפי כהן שסגר לאחרונה את מסעדתו ומצוי בהליכי פירוקה, נעצר אמש (רביעי) בנמל התעופה עם שובו ארצה. השף שיצא לפני ארבעה חודשים מהארץ ליוון ולצרפת, הובא הבוקר לתחנת המשטרה ומשם נלקח לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב סביב בטענה כי הוא חשוד בתקיפה ובאיומים על עובדי בנק לאומי.

לאחר הדיון שופט בית משפט השלום בתל אביב עידו דוריאן האריך ביממה את מעצרו של השף רפי כהן. כבר בתחילת הדיון כשהציגה המשטרה את הדוחות לבית המשפט קבע השופט שעל סוג האיומים בהם חשוד כהן לא צריך להשאיר חשוד במעצר מאחורי סורג ובריח.

לאחר שניסו הצדדים למצוא עבור כהן חלופת מעצר ללא הצלחה החליט השופט דוריאן  להאריך את מעצרו ביממה אולם קבע כי כהן ישוחרר מיד למעצר בית, כאשר יימצאו שני מפקחים. עוד כתב בהחלטתו שכהן יצא מהארץ בשמו מבלי שהיה לו עיכוב יציאה ולא נמלט כפי שנטען תחילה על ידי המשטרה. השופט דרויאן קבע כי מסוכנותו של כהן אינה גבוהה כלפי הציבור.

בחודש אפריל האחרון נסגרה מסעדת "רפאל" שהקים כהן לפני 16 שנים. בתחילה הוצב שלט בחזית המקום המודיע כי המסעדה נסגרה לרגל שיפוצים ותשוב לאחר חג הפסח. בד בבד החלו להישמע טענות מצד ספקים ועובדים במקום בדבר אי תשלום וכי המסעדה אינה נערכת כלל לחזרה לפעילות. בכל אותו הזמן הקפיד כהן לשמור על שתיקה ומשלא נמצא נודע כי הוא יצא מהארץ ושהמסעדה נמצאת בהליכי פירוק.

התפנית במצבה של "רפאל" החלה בשנת 2014 כשהמסעדה נסגרה באופן פתאומי על ידי השף רפי כהן עצמו. בשיחה עם "הארץ" אמר אז השף שהמסעדה נסגרה לאחר שהתגלתה בה מעילת ענק בכספים, שבוצעה דרך מערכת המחשוב. כעבור חודשיים פתח אותה כהן מחדש, אולם תוך זמן קצר התמוטט ופונה לבית חולים. מאז ועד אפריל האחרון ידעה המסעדה לא מעט משפטים ושערוריות. בינואר השנה הפסיד כהן בתביעה לשף גיא גמזו ממסעדת אריא, מי שהיה סגנו ברפאל במשך שנים, על כך שלא שילם לו פיצויים. כמה חודשים קודם לכן הורשע כהן בתקיפת עובד. במקביל פורסמו באמצעי התקשורת פרסומים אודות טענות של עובדים על המתרחש מאחורי הקלעים של המסעדה, וגם אז בחר השף רפי כהן לא להגיב לטענות. לאחרונה כאמור, החל הליך פירוקה של המסעדה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ