רותם מימון
מסעדת רפאל
במקום רפאל: ביסטרו מודרניצילום: בועז לביא
רותם מימון

פרשיית מסעדת "רפאל" לא מפסיקה לשחרר כותרות וכחצי שנה אחרי סגירתה הסופית, נודע הבוקר כי השף ויקטור גלוגר, בעל המסעדות "קלואליס" ברמת גן ובתל אביב, יתפוס את החלל שהותיר אחריו רפי כהן ויפתח מסעדה חדשה במקום.

אוהבים מסעדות? מחפשים מקום טוב לאכול בו? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של מדור האוכל

החדשות הרעות הן כי אחרי 16 שנים בצמרת המסעדות ברמת גן, יסגור גלוגר את מסעדת השף היוקרתית "קלואליס" לקראת סוף השנה, בתום כמה ארוחות פרידה מהמקום. קלואליס נפתחה בצמבר 2001, אחרי שגלוגר החליט לצאת לדרך עצמאית בתום שבע שנות עבודה במסעדת "דגים 206". עם פתיחתה כינה אותה מבקר האוכל של הארץ דאז דניאל רוגוב ז"ל כאחת המסעדות הטובות והיפות בישראל וסיים את ביקורתו הראשונה על המקום במילים: "העיצוב האלגנטי והשירות הטוב מבטיחים שקלואליס תהיה אחת ממסעדות הדגל של גוש דן. בכוונתי לשוב לכאן". ברבות השנים ובזכות מיקומה בבורסה ברמת גן הפכה קלואליס לחביבת הפוליטיקאים ואנשי עסקים רבים ונחשבה מאחרונות מסעדות השף הגדולות והיוקרתיות בארץ.

ויקטור גלוגר
השף ויקטור גלוגר, סוגר את קלואליס ופותח מקום חדשצילום: אפיק גבאי

בשנת 2015 החליט גלוגר לחזור חזרה לתל אביב ופתח במלון הילטון גרסה כשרה ויוקרתית עוד יותר למסעדת "קלואליס" וזה מה שחשב עליה מבקר האוכל של "הארץ" שגיא כהן.

עם סגירת "רפאל" באופן סופי, נודע כי לא מעט קבוצות אוכל ניסו לשים ידן על הנכס, שנמצא בצמוד למלון דן וביישורת האחרונה התחרה גלוגר עם מסעדני "דוד ויוסף". מסעדתו החדשה של גלוגר צפויה להיות בסגנון בראסרי מודרני לצד בר קוקטילים, יינות ואלכוהול.  את מקומה של החמארה של רפי כהן, יתפוס בר עישון שבתפריטו מנות קטנות  שיותאמו לרכיבים המרכזיים - אלכוהול, קוקטיילים ויין. 

השף ויקטור גלוגר מסר בתגובה: "אני נרגש לקראת הפרויקט החדש ומבטיח שניצור עבור הקהל מסעדה עדכנית, טעימה ושמחה".


הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ