רותם מימון
ברבוניות מטוגנות בברבוניה
ברבוניות מטוגנות בברבוניהצילום: דנה מלמד
רותם מימון

עזרא מרמלשטיין מייסד המסעדה והבר בר-בוניה מת היום (שישי) בגיל 74 בהמתת חסד בשווייץ. דרכו של מרמשלטיין במסעדות החלה עם הגעתו לתל אביב בשנת 1983, אז פתח את "החוף המערבי", מעין בר-קיוסק בעלמה ביץ' והתקשורת שטרם הכירה מקום כזה בתל אביב, שמה אותו במרכז העניינים וההצלחה היתה מהירה. אחרי שעזב את החוף המערבי פתח את "התק"ם" – בר אפלולי שסימן את מרמלשטיין בצד האלטרנטיבי של חיי הלילה בתל אביב.

בשנת 1993 פתח את בר-בוניה כבר קטן מידות עם כמה מנות של דגים מטוגנים ובגריל וכמה סלטים ליד. כנשאל בעבר מהיכן הגישה והחיבה לדגים, סיפר מרמלשטיין כי הקשר עם הדגים החל בצעירותו כשעבד בבריכות הדגים של קיבוץ גן שמואל ובהמשך כשעבר עם משפחתו לקיבוץ בצפון בבריכות הדגים בגליל. בשנת 1995 הקים את מסעדת בר-בוניה במרחק כמה מטרים מהבר, מעברו השני של הכביש. הפעם היתה זו גרסה נגישה ומשפחתית עם תפריט רחב בהרבה מהבר וכך הפכה לאחת ממסעדות הדגים המיתולוגיות והאהובות בתל אביב עד היום.

בשנת 2009 לקה באירוע מוחי ועניין שאילץ אותו לצמצם את פעילותו במסעדות ובהמשך העביר את ניהול המסעדות לבני משפחתו ונאלץ לפרוש מחיי הלילה. בשנת 2012 קיבל פרס מפעל חיים בטקס פרסי האוכל של השבועון טיים אאוט. חברו, נתן זהבי פרסם היום בעמוד הפייסבוק שלו כי מרמלשטיין " שיחרר עצמו בניכר, בשוויץ, מהכאבים והייסורים שסבל מהם בשנים האחרונות. דקות לפני ששתה את "קוקטייל המוות" צילצל לבר וביקש מהעובדים לשתות ולא לשכוח לתת צ'יסרים לעובדי המטבח". מרמלשטיין השאיר אחריו חמישה ילדים ואשה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ