אחרי 22 שנה ותהפוכות רבות: קפה באצ'ו ייסגר בסוף השבוע

אחרי כישלון מו"מ עם רשת קפה מוכרת, בית הקפה הוותיק "באצ'ו" ייסגר בסוף השבוע

רוני קשמין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ביתקפה באצ'ו
רוני קשמין

רגע לפני ש-2017 מסתיימת ומסמנת שנת שפל קשה בעולם המסעדות והקפה בתל אביב, עוד מוסד מקומי סוגר דלתות בצער רב וייעלם בקרוב מן הנוף, והפעם זהו בית הקפה הוותיק באצ'ו.

באצ'ו, בית הקפה שהוקם באמצע שנות ה-90 בפינת שדרות נורדאו ורחוב בן יהודה, הספיק להחליף ידיים וגם לעבור מיקום ובתחנתו האחרונה התמקם במפגש הרחובות המלך ג'ורג' ושלמה המלך, מיקום שאולי מזוהה במיוחד עם הקפה ויושביו, אבל החל מיום שבת הקרוב – לא עוד.

אחרי שבשנה שעברה כבר נפוצו שמועות על סגירת המקום, שהפך ברבות הימים לבית קפה שכונתי של הבוהמה, והחלפתו ברשת בתי קפה גדולה (אילנ'ס)  – קם רעש גדול, ובעקבותיו החליט בועז טרגרמן, בעלי המקום מזה שני עשורים, לחזור בו מהחלטתו, לא למכור אותו ולא לסגור. "תחושות השבר של לקוחותינו הנאמנים שימחו את ליבנו וחיזקו אותנו להמשיך קדימה", הוא אמר בספטמבר האחרון למגזין "טיים אאוט" התל אביבי אולם כעת, ובסיבות עליהן לא הסכים לפרט כעת בהוראת עורך דינו – חזר בו שוב טרגרמן מהחלטתו, והחליט בכל זאת לסגור.

קפה באצ'ו. לפי שעה, לא ברור אם הסיבה לסגירה היא תחושת מיצוי אישית עליה דיבר בעבר, או שמא סיבה כלכלית, או אפילו משפטיתצילום: תומר אפלבאום

לפי שעה, לא ברור אם הסיבה לסגירה היא תחושת מיצוי אישית עליה דיבר בעבר, או שמא סיבה כלכלית, או אפילו משפטית, אבל בתקופה בה המקומות הקטנים והשכונתיים הולכים ונעלמים ובהתאמה קמים עוד ועוד סניפים של רשתות גדולות – קשה שלא לתהות האם קפה באצ'ו הוא רק מופע אחד לתופעה רחבה יותר, ואולי משמורות הטבע האחרונות שאפשר היה להתרפק עליהן. עבור מי שרוצה להיפרד מן המקום, קבוע או לאו, נספר כי קפה באצ'ו יפעל כרגע במתכונת רגילה, משעות הבוקר ועד הלילה, עד שבת הקרובה.

בתוך כך, בשבועות האחרונים נסגרו עוד כמה בתי אוכל בתל אביב, בהם בית הקפה והקונדיטוריה חמדה, המסעדה הטורקית פאשה, בית הקפה הוותיק בשדרות רוטשילד - אספרסו בר, וחנות היוגורט של השף שאול בן אדרת אף היא באותו אזור.

רוני קשמין

רוני קשמין

כתבת ועורכת משנה במדור האוכל של הארץ

באינסטגרם: https://www.instagram.com/roni_kashmin/

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ