סטודנטים תלו במקדונלד'ס שלט פרסומת בכיכובם, ששורד בסניף יותר מ-50 ימים

רשת המזון המהיר שוב מצאה את עצמה במרכז קמפיין וויראלי - נגדה. המבצע שתועד לפרטי פרטים, חושף גאונות של המבצעים מול אדישות מלצרים. ואיזה כיף לאכול מתחת לפרסומת שלך

איתן לשם - צרובה
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן לשם - צרובה
איתן לשם

רשת מקדולנד'ס מוצאת את עצמה פעמים רבות תחת מתקפות מסוגים שונים, בעיקר משום שהיא נתפשת כסמל הקפיטליזם הגלובלי. בניגוד להפגנות על פערי שכר, קריאה לחרמות או אפילו פעולה שקטה של השלכת המגש לפח בסיום הארוחה, שני סטודנטים אמריקאים מצאו דרך יצירתית וחדשנית "לנקום" בענקית המזון. כתגובה להיעדר אסיאתיים על שלטי הפרסומות בסניף הקרוב לביתם, החליטו השניים לתלות מודעה שיצרו בעצמם ובה הם מככבים, על קיר הרשת. יותר מ- 50 ימים אחרי, המודעה בכיכובם עדיין תלויה, והביג-מק כמנהגו נוהג.

הכל החל, כאמור, בעת ביקור שגרתי בסניף בו הבחינו הסטודנטים בכך שקירות המסעדה מעוטרות בתמונות של אנשים מדגמנים הנאה והמבורגרים בחיוכים מוגזמים. כל גוון, דת וגזע היו מיוצגים בפרסומות פרט לאסיאתיים, אז השניים קיבלו על עצמם את האתגר. הם הדפיסו כרזה מיוחדת, מתאימה לרוח הכרזות האחרות, ייצרו תגי עובד מזויפים ויצאו לעבודה. בשעת שיא במסעדה, הם פשוט הניחו את התמונה על הקיר, ללא שום הפרעה משאר אנשי הצוות, ואז התיישבו ליהנות מההמבורגר שלהם, כשהכרזה מעליהם.

הציוץ שחשף את הכל, יחד עם הסרטון שמפרט את המהלך שלב אחרי שלב, הפכו באופן די צפוי לוויראליים – עם מאות אלפי צפיות ושיתופים. מקדונלד'ס לא הגיבה למתיחה, אבל כרגיל היא נהנית מהחשיפה שהתעלול הביא עמו. שני התעלולנים בוודאי יזכו להכרה אינטרנטית שתלווה אותם עד שהקמפיין הוויראלי הבא ינשל אותם, ורק עובדי הרשת הוכיחו שמלצרים הם מלצרים, בכל מקום בעולם – גם אם תתיישב גורילה על שולחן בלב המסעדה, סביר להניח שאף אחד מהצוות לא ישים לב לכך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ