הסנדלר היחף מכה שנית: ריס ווית'רספון ניסתה להכין מתכון שכתבה וכשלה בגדול

הכוכבת ההוליוודית פרסמה ספר לייף סטייל, ניסתה להציג לעולם את פשטות מתכוניה וכל מה שיצא לה זה תמונה ויראלית במיוחד

איתן לשם - צרובה
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן לשם - צרובה
איתן לשם

התגובות הנפוצות ביותר בכל כתבה המציעה מתכון, הן אלה הזועמות על קבלת תוצאה שונה לגמרי מזו הרצויה. לפעמים אלה טעויות בכמויות, לפעמים טעות בסדר ההכנה ולפעמים טעות הדפסה שהרסה ארוחה שלמה. אך לא משנה מה אירע, לעולם זו לא תהיה טעות של האופה החובב, אלא תמיד אשמתו של כותב המתכון. אך מה קורה כשהאופה הכושל הוא גם כותב המתכון בכבודו ובעצמו? זה בדיוק מה שקרה לריס ווית'רספון, שחקנית הקולנוע זוכת האוסקר, שפרסמה לאחרונה ספר בישול, כשלה בהכנת מתכון שלה עצמה, ופרסמה בחשבון האינסטגרם תמונת "פייל פאי" מפוארת במיוחד.

ווית'רספון הוציאה בקיץ האחרון בישול וסגנון חיים בשם "וויסקי בכוס תה: מה ההתבגרות בדרום לימדה אותי על אהבה, חיים ואפיית ביסקוויטים". מלבד תיאורים על דרך חיים, המלצות לשיפור הבריאות ומרגוע הנפש, ווית'רספון גם כתבה מתכונים לארוחה דרומית מושלמת. אחד המתכונים הללו היה פאי גבינת ברי, שהכנתו קלה במיוחד ומורכבת מארבעה שלבים. אחד השלבים הללו הוא חימום מוקדם של התנור, דבר אותו שכחה השחקנית-שפית לבצע והתוצאה בהתאם.

כ-400 אלף לייקים קיבלה הכוכבת לתמונת הפייל שלה - בה נראית גבינת הברי מפוזרת ומותכת לכל רוחבו של מגש האפייה. התמונה הייתה גם כר פורה לאינסוף סיפורי גולשים על כישלונות אפייה משלהם, שחשפו שמאחורי כל קינוח מושלם מסתתרים אינסוף קינוחים שנזרקים לפח. "הפעם הזו שנכשלתי בהכנת הפאי שלי, ובמקום זה גרמתי לו להתפוצץ", כתבה וויתרספון כשהיא מעוותת את פניה בתסכול. 

ספק אם הכישלון הזה יקנה לה מעריצי בישול רבים, אבל הוא בוודאי יחשוף את הספר שלה לקהלים שלא ידעו על קיומו. גם אם את המתכון הבא שלהם הם ישלפו ממקום אחר, יש לקוות שיסתיים בתמונה מוצלחת יותר ולא בתגובה נזעמת בסוף הכתבה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ