חיים הנדוורקר
מייקל סולומונוב ליד  מנות  ישראליות שהכין
מייקל סולומונוב ליד מנות ישראליות שהכיןצילום: Noam Galai / Getty Images IL / A
חיים הנדוורקר

מסעדת "זהב" של השף מייקל סולומונוב בפילדלפיה חוגגת במרכזה את המטבח הישראלי היא הזוכה הגדולה בתואר המסעדה הטובה ביותר - Outstanding Restaurant - לשנת 2019 על ידי אגודת ג'יימס בירד, באוסקר של עולם הקולינריה האמריקאי, באירוע חגיגי שהתקיים אתמול בשיקגו.

הזכייה של מסעדת "זהב" היא אחד ההישגים הגדולים ביותר של המטבח הישראלי בארצות הברית. השף סולומונוב הוא אמריקאי-ישראלי שאחיו נלחם ונפל בזמן שירותו בצה"ל, הצליח להעלות את קרנו של המטבח הישראלי כעומד שווה ערך בין שורת מסעדות העלית באמריקה.

הזכייה הגדולה של מסעדת "זהב" בתואר המסעדה הטובה ביותר בארצות הברית מצטרפת לשורה של פרסים קודמים בהם זכה סולומונוב. ב-2017 זכה סולומונוב בתואר של השף הטוב ביותר בארצות הברית. שנה לפני כן ב-2016 הוא זכה ביחד עם שותפו סטיבן קוק בפרס ג'יימס בירד לספר הבישול הבינלאומי הטוב של השנה על ספרם "זהב: עולם הבישול הישראלי".

החומוס של מייקל סולומונוב מתוך הספר "זהב"
החומוס של מייקל סולומונוב מתוך "זהב"צילום: באדיבות מסעדת "זהב"

אם מוסיפים לזה את זכייתה בשנה שעברה (2018) של קמיל קוגסוול, שף-קונדיטורית מסעדת "זהב", בפרס "הכוכב העולה של המטבח האמריקאי" באותה תחרות, מדובר בהישג אדיר. בהגדרת המקום, קוגסוול משמשת כשפית המנות האחרונות של "זהב" והיא תהיה גם השף הבפועל של "כפר" מאפייה ובית קפה ישראלי שייפתחו בפילדלפיה בקיץ.

סולומונוב נולד בארץ ובגיל שנתיים עברה משפחתו לפיטסבורג. בגיל 15 חזר לישראל ופנה ללמוד בפנימייה בפרדס חנה עם קבוצה של ילדים אמריקאים. אחרי שנה חזר לפיטסבורג. ניסה ללכת לקולג' בוורמונט ונשר באמצע הלימודים. הוא נשלח שוב לישראל וכאן אחרי שסומן כ"נער בסיכון" עבד במאפייה בכפר סבא, שם אפה רוגלעך, בורקס וחלות. עם חזרתו לארצות הברית החליט ללמוד בבית ספר לבישול. משם הדרך היתה קצרה למטבחי מסעדות בפילדלפיה עד שמונה לסו שף במסעדה איטלקית מקומית. בעקבות נפילת אחיו בלבנון בשנת 2003 הוא עזב את המסעדה האיטלקית והחל להתמכר לסמים ולאלכוהול. כחלק מתהליך השיקום החל לבשל במסעדה ישראלית של חברו הטוב. בשנת 2008 החליט לפרוש לדרך עצמאית ופתח את מסעדת "זהב", עם המטבח עליו גדל. כחצי שנה אחר כך נבחרה מסעדתו כאחת מ-20 המסעדות החדשות הטובות בארצות הברית של המגזין אסקוויר ומאז מופיעה תדיר בדירוגים נחשבים ומוערכים.

מייקל סולומונוב
שגריר האוכל הישראלי בארצות הברית, מייקל סולומונובצילום: סטיב לגאטו

מהרבה בחינות סולומונוב מסמל את ההצלחה של המטבח הישראלי בארצות הברית בשנים האחרונות וכמי שפתח את הדלת בעבור שפים ישראלים נוספים. שפים כמו ארז קומורובסקי, ניר צוק, מאיר אדוני ואיל שני כמו גם ישראלים נוספים שצמחו כאן והחלו לפעול בארצות הברית ובעיקר בניו יורק. לפני כשנה פרסם סולומונוב ספר בישול שני שעוסק הפעם באוכל הרחוב הישראלי. אף שמסעדות של שפים ישראלים מצליחות בניו יורק, ההישג הגדול ללא ספק של מייקל סולומונוב שזוכה להכרה כשף מוביל בארצות הברית כולה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ