ההפסד של כולנו: אחרי 70 שנה, "מסעדת הניצחון" באשקלון נסגרת

עוד מסעדה מצטרפת לגל הסגירות. העדר הכשרות, המדרחוב המוזנח או קשיים כלכליים - הסגירה הזו אכן מעידה על הכלל

איתן לשם
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מסעדת הניצחון באשקלוןצילום: דניאל צ'צ'יק
איתן לשם

70 שנה תיפקדה בגאון מסעדת הניצחון – המסעדה רומנית הלא כשרה – במדרחוב ההומה של אשקלון. אלא שהמדרחוב כבר לא כל כך הומה, הניצחון כבר לא כל כך ברור וכעת הגיע ככל הנראה סופה של המסעדה המיתולוגית הזו.

אחרי שהתבססה המסעדה כמפלט ליוצאי רומניה, ולא רק, בעזרת מגוון הסלטים הרומניים הידועים שלה – איקרה, חצילים וחמוצים רומניים (מי אמר אבטיח מוחמץ ולא קיבל?) – הגיע תורו של הקבב הרומני לכבוש את אשקלון. עבור רבים מדובר במנת הקבב הרומני הטובה ביותר בארץ, בעיקר שמשקללים את המחיר שלא עלה לרוב על 40 שקלים לסועד.

הניצחון: על קורותיה של אחת המסעדות הוותיקות בארץ

באתר אשקלון.נט מייחסים את הסגירה, שצפויה החל ממחר להזנחת העירייה את המדרחוב העירוני, דבר שהוביל לטענתם לפגיעה בעסקים רבים. עם זאת, מאחורי הקלעים נשמעים קולות שמנסים לסייע ולמנוע את סגירתה.

החל מ-1949 פעלה המסעדה ללא הפסקה, מלבד שני שיפוצים ששידרגו אותה לאורך השנים. הניצחון שמופיע בשמה הוא הניצחון הישראלי הראשון, זה של מלחמת העצמאות, אך נדמה שבמלחמת ההישרדות של מסעדנים במציאות הישראלית העכשווית, "הפסד" היא מילה מתאימה יותר.

לא ברור אם ניתן לייחס את הסגירה הזו לגל סגירות המסעדות ששוטף את ישראל, במרכזו המאבק העיקש של מסעדנים נגד מדיניות האוצר והשר כחלון. חוק הטיפים, ההפרשה הרטרואקטיבית לעובדים זרים והעדר התמיכה בענף – הובילו מסעדנים רבים להרים קול זעקה כדי לנסות ולהציל – לשיטתם – את הענף מקריסה.

בין המגיבים, בדף הפייסבוק של המסעדה או בידיעות שדיווחו על הסגירה, הביעו תושבי אשקלון רבים את עצבותם מהבשורה, כשהיו כאלה שהגדילו והבטיחו "להביא את אבא לארוחה אחרונה". בין העצבות לתסכול בלטה גם הצעה אחת – להפוך את המסעדה לכשרה. האם זה מה שנחוץ כדי להישאר בחיים בתחום המסעדנות של ישראל 2019? ייתכן, אך בינתיים ניאלץ להיפרד מעוד בית אוכל מהסוג הכי משמח שיש.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ