כתם צהוב זה טוב? ומה לגבי הגבעול? איך לבחור אבטיח מושלם - חדשות האוכל - הארץ

כתם צהוב זה טוב? ומה לגבי הגבעול? איך לבחור אבטיח מושלם

שנים של השפלה מול מדף האבטיחים הגיעו לסיומן, עם פוסט פייסבוק שחשף את הסודות של "אליטת האבטיחים"

איתן לשם
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אבטיח
איתן לשם

ישראל עומדת כעת בפני אחת מהשאלות המסעירות, שעתידות לקבוע את גורל התקופה הקרובה – איך בוחרים אבטיח כהלכה? מענה נכון על קושיה מיתולוגית זו עלול להכריע אם הקיץ שלפניכם ייטה לכף זכות (אבטיח מתוק ופריך), או לכף חסר (קמחי, תפל ויקר). בזמן שבמשך עשרות שנים נענו על הקו שבין המבוכה שנעוצה בהנפת האבטיח על הכתף, קירוב האוזן וטפיחה על גבו לבין המבוכה שנעוצה בשאלה "אתה יכול לבחור לי אחד טוב", מסתבר שיש נוסחה בדוקה למציאת אבטיח טוב. והיא כמובן קיימת אצל אנשי המקצוע, הלוא הם הירקנים בסופר.

פוסט פייסבוק שחרך את הרשת שילב בין נפלאות הרשת החברתית לידע המקצועי הזה, בעזרת שיתוף פעולה של פלטפורמת חוכמת ההמונים עם חוכמת היחיד. התוצאה היא פוסט עם 10,000 לייקים וכמעט 5,000 תגובות (רובם של תיוגי "אתה לא מאמין") - וכל זה בתוך שלושה ימים בלבד. בתוך הפוסט של טל מינקוב שוכנות חמש עצות זהב ליציאה בראש מורם מן הסופר, עם הבטחון שהוא לא ישתופף עם הפתיחה החגיגית של האבטיח.

חמשת הכללים הבלתי כתובים, שכעת נכתבו לראשונה, כוללים: הבחנה בין זכר לנקבה (לפי כותב הפוסט - אבטיח זכר הוא מוארך וצר יותר והנקבה עגלגלה ושטוחה יותר והמומלצת), זיהוי לפי גבעול (מתוח רע, נפול מצוין), אבחון השריטות (שריטות שוות מתיקות), הכתם חייב להיות צהוב והצליל של הדפיקה ההיא צריך להיות חד (כמו דרבוקה) ולא עמום. זהו. 

חיתוך אבטיח

מדובר, אם כך, בשינוי טקטוני – לא פחות – במבנה המעמדי של החברה. לא עוד "אליטות אבטיח" שחוזרות הביתה עם הזהב האדום-מתוק הזה לעומת "אספסוף אבטיחי הסופר", שנהנה מאבטיח מושלם רק אצל חברים. הידע חלחל מטה, האליטה הישנה ירדה מגדולתה והאבטיח יהפוך עתה לנחלת הכלל. זאת במקרה בו אתם עדיין יכולים להרשות לעצמכם לרכוש את הפרי, מאחר ומחירו עומד על לא פחות משמונה שקלים לקילו. דבר המציב את המחיר של אבטיח שלם על לא פחות מ-50 שקלים. לפחות תדעו איזה אבטיח לא תוכלו לרשות לעצמכם.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ