מי עומד מאחורי שוד היין הגדול בפריז

רק 150 בקבוקי יין ושמפניה נגנבו ממרתף היינות של מסעדת היוקרה המכוכבת "מאזון רוסטאן", אך שווים מסתכם בכמעט חצי מיליון יורו. למשטרת פריז אין קצה חוט בעניין

שלמה פפירבלט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אחדהבקבוקים  שנגנב
שלמה פפירבלט

השודד או אולי אלה בכלל השודדים ידעו בדיוק מה הם מחפשים במרתף היינות היוקרתי, אחד מהנחשבים ביותר בפריז, של מסעדת שני כוכבי מישלן "מאזון רוסטאן", ברובע ה-17 של העיר, לא הרחק משער הניצחון אשר בשאנז-אליזה.

על פי מה שמסר מקור משטרתי המקורב לחקירת השוד - נלקחו ממרתף היין של המסעדה לא יותר מ-150 בקבוקים, אולם מדובר בכאלה אשר ערכם הכולל מגיע לסכום של כחצי מיליון יורו.

לא ידוע בשלב זה אם מדובר בשודד בודד, או במספר שודדים שבשעה מאוחרת של יום שני שעבר, הגיעו לכניסה האחורית של מרתף היינות השייך למסעדה, קדחו בקיר פתח שקוטרו מעט יותר מחצי מטר ודרכו הגיעו אל מקום האכסון של היינות. בדרכם אל מיטב הבקבוקים הם פרצו גם דלת מתכת ששמרה על פינת "הכספת" של המרתף.

maison rostang

מאז פתח השף מישל רוסטאן את מסעדתו בשנת 1978, מרתף היינות שלו היה אחד ממקורות גאוותו. הוא רכש יינות מיקבים גדולים כקטנים, על מנת לשמור אותם, להניח להם להגיע לשיאי בשלותם, ולהציע אותם לאורחיו ברגע הנכון. בקבוקים יוצאי דופן נקנו גם בהזדמנויות אחרות, במכירות פומביות וכדומה.

בשוד היינות נלקחו מהמדפים בין השאר בקבוקים מהטובים שבבצירי המאה ה-20, ובהם של היקבים רומנה קונטי ודומיין פטרוס - הנחשבים לטובים בעולם. מעבר לאלה, טעמם המשובח של השודדים לא הרשה להם לוותר על כמה מבקבוקי השמפניה של המקום שהיו מבצירים יוצאי דופן.

מישל רוסטאן צילום: יוטיוב

בלשי משטרת פריז פתחו בחקירת המקרה, אך לפי מה שידוע עד כה אין להם קצה חוט שעשוי להוביל אל מבצעי השוד. ההערכה היא כי מדובר בשוד מוזמן על ידי חובב יין חסר מצפון - כיוון שכל ניסיון למכור את היינות הנדירים בשוק הפתוח עלול להוביל אל השודדים ולהיות מסוכן עבורם.

חובבי אלכוהול ופלילים, זוכרים ללא ספק את שוד הוויסקי הגדול, שהיה גם הוא בפריז, בחודש נובמבר 2017, כאשר חנות אלכוהול יוקרתית נפלה קורבן לפורצים שהסתלקו וברשותם 69 בקבוקים נדירים שערכם הגיע ל-700 אלף יורו. באותה שנה, חבורת שודדים שחפרה מנהרה מהקטקומבות של פריז, הגיעה אל מרתף יינות של אספן ידוע בתחום - וחבריה הסתלקו עם יינות בשווי רבע מיליון יורו. עד היום לא נמצאה טיפה מהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ