שוק לוינסקי ייחסם לתנועת רכבים במסגרת מיזם קולינרי ויהפוך למדרחוב

עיריית תל אביב החליטה לתמוך בדרכה בסוחרים של שוק לוינסקי, ותסגור את הרחוב הראשי לתנועה לטובת מדרחוב קולינרי ופעילויות לציבור

יוליה ניקנקין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוק לוינסקי בתל אביב. יהפוך למדרחוב
יוליה ניקנקין

לאחרונה נדמה שבכל פינה אליה פונים בתל אביב נתקלים בשיפוצים, חסימות ועבודות בכביש. כעת, גם רחוב לוינסקי מועמד לחסימה. לפני כשבע שנים נהגה הרעיון לחסום את שוק לוינסקי פעם בשבוע לתנועת כלי רכב על מנת להפוך אותו למדרחוב קולינרי, אולם במהלך השנים נגוזו התכניות מסיבות שונות, כפי שעלו. כעת נראה שהתכניות סוף סוף יוצאות לפועל במתכונת מורחבת. אם הכל ייצא לפועל, מדצמבר הקרוב ולמשך שנה ייסגר רחובו הראשי של שוק לוינסקי, לכל אורכו מרחוב השוק ועד רחוב העלייה. בנוסף אליו ייסגר גם האזור שבו נמצא היום בית רומנו כהכנה לעבודות הרכבת הקלה שצפויות להתחיל רק בסוף השנה הבאה. הסיבה שהרחוב נחסם זמן רב כל כך לפני, היא יוזמה של העירייה לשמור על מצבם הטוב של העסקים באזור. 

"מצב השוק בתקופה האחרונה מצוין", אומר יומי לוי ממעדניית יום טוב בשוק ואחד מפעיליו המרכזיים. "אין יום שלא ניגשים אלי כדי לברר אם יש חנות פנויה שבה אפשר לפתוח עסק חדש. כדי לשמור על בעלי העסק, ולהימנע ממצבים כמו בשדרות ירושלים, שם ניסו לתקן את המצב רטרואקטיבית, העירייה החליטה להכין את השטח מעכשיו ולחשוף את העסקים לציבור הרחב".

שפע פירות יבשים, אגוזים ופיצוחים, שוק לוינסקי צילום: רותם מימון

גורמים בעירייה התייעצו עם סוחרים באזור והחליטו לחזור לתכניות המקוריות ולפתח מדרחוב ברחוב לוינסקי. שימו לב נהגים, כ-40 חניות תפננה את מקומן לטובת דוכנים בהם סוחרים מהשוק יציעו את מרכולתם ובתי אוכל יעמידו על המדרכות והכבישים שולחנות וכסאות. בנוסף יתקיימו בשוק אירועים לציבור הרחב. "זו הפעילות הראשונה שהעירייה יוזמת בסביבה", אומר לוי. "אנחנו חושבים שזה יכול להיות מעניין. העירייה באה לקראתנו עם המיזם הזה. פנינו אליהם כבר לפני חמש שנים, אבל עכשיו הם ראו לנכון להוציא את הרעיון לפועל".

למרות זאת, נדמה שלא כולם מרוצים: "רוב הסוחרים התנגדו לכך כי הם מפחדים משינויים, וחוששים שייגרם להם נזק משמעותי", הוא מוסיף. "אבל רוב מי שמשתמש פה בחניות הם העובדים ולא הלקוחות. העירייה אמרה שאם יצוצו בעיות משמעותיות, הם יתחשבו בסוחרים". 

עיריית תל אביב אישרה את הפרטים ומסרה בתגובה כי היא אכן מקדמת יוזמה להסדרי תנועה חדשים בשוק לוינסקי. "במטרה להשמיש את הרחוב כמדרחוב כחלק מההערכות להתחלת עבודות הרכבת הקלה באזור בעתיד", כך לדברי העירייה. "הנושא מקודם בימים אלה מול התושבים, בעלי העסקים והמשטרה ובימים הקרובים יפורסמו הפרטים המלאים כולל הסדרי התנועה ולוחות הזמנים להתחלת הפרויקט". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ