ניר מסיקה ייכנס לנעליו של השף יוסי שטרית במסעדות משייה וקיטשן מרקט

חודשיים בלבד אחרי שהשף יוסי שטרית עזב את קבוצת המסעדות, נמצא לו מחליף שחזר ארצה מניו יורק: השף ניר מסיקה. כעת גם צורת ניהול המטבחים צפויה להשתנות לגמרי

יוליה ניקנקין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השף ניר מסיקה
יעמוד בכלל מטסחי הקבוצה, השף ניר מסיקהצילום: Michael tulipan

חודשים ספורים אחרי שבעלי המסעדות "משייה" ו"קיטשן מרקט" הודיעו על פרידתם מהשף יוסי שטרית, ועל תהליך חיפוש אחר המחליף, כעת נודע על גיוסו של שף חדש לשורותיהם. לנעליו של שטרית ייכנס השף ניר מסיקה, שעמד בראשן של שתי מסעדות מצליחות בניו יורק – "זיזי לימונה" ו"תמנע". מוקדם יותר השנה סגר במפתיע את "תמנע" אחרי 4 שנות פעילות, במהלכן זכתה המסעדה לשבחי המבקרים בעיתונים כמו ה-New York Times ו-Bon Appetit, וכבשה את המקום הראשון הדירוג המסעדות 10 BEST לשנת 2016 של העיתון USA TODAY.

ובכל זאת, בתנועה הפוכה מזו של שפים מוכרים רבים בתקופה האחרונה, בהם מאיר אדוני, אייל שני וארז קומרובסקי, נראה שמסיקה מוותר על ניו יורק לטובת ישראל. אחרי גיחה קצרה לתל אביב באפריל, במסגרתה בישל בפלטפורמה הקולינרית L28 את מנות הדגל המזוהות עמו, החליט לחזור לארץ. החל מינואר 2020 יצטרף למסעדנים אלון פרידמן ואסף ליס בעליהן של קבוצת Baraka House, שרמזו בעבר על התוספת החדשה לצוות.

אסף ליס (מימין) ואלון פרידמן, מבעלי קבוצת בארכה האוסצילום: מאיר כהן

מסיקה יחליף את שטרית, שגיבש במסעדות שפה קולינרית משלו, המשלבת בין המטבח המרוקאי לבין טכניקות בישול מתקדמות. הוא יעמוד בניהול המטבחים של כל מסעדות הקבוצה, שמלבד "משייה" ו"קיטשן מרקט", מונה את "אונזה" ומעדניית "מגרב" החדשה.

נכנס לנעליים גדולות. ניר מסיקהצילום: Michael Tulipan

בניגוד לשטרית, ששמו הפך להיות מזוהה עם המסעדות המדוברות, בעיקר אחרי שזכה להכרה רחבה בעקבות הופעתו כשופט בריאליטי הבישול "משחקי השף", המצב החדש צפוי להיות שונה, כשהוויתור על שף-סלב נועד להחזיר את תשומת הלב למנות עצמן: "עברנו מספר שינויים מהותיים כדי להתאים את עצמנו למסעדנות חדשה", מספר אסף ליס. "יצרנו קהילת שפים ואנשי יצירה שעובדים ביחד ומפרים אחד את השני. גילינו שרמת האושר של כולם פשוט גבוהה יותר כך". ביטוי לשינוי הלוגיסטי בקבוצה אפשר לראות כבר עכשיו ב"מגרב", עם מספר אנשי מקצוע שתורמים לעשייה משותפת: מסיקה יחבור לקונדיטורית הילה בידרמן, השף חמודי אבולעפיה שאחראי על מאפי הטאבון, והשפים גיל דהן ורעות עזר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ