סופית: המסעדות ייפתחו בשבוע הבא

במשרד הבריאות הבינו כי התסיסה בענף גבוהה, במשרד הכלכלה לחצו לחזרה מהירה ומסעדות ישראל יחזרו להאכיל את ההמונים כבר ב-27 במאי. שר הכלכלה היוצא אמר כי מדובר ב"צעד מתבקש"

איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
mitve
גרוטו וסדצקי מאזינים לדבריו של חיים כהןצילום: עודד קרני

בשורה גדולה לחובבי האוכל ולמסעדנים - משרד הבריאות פרסם מתווה לחזרה לשגרה עבור המסעדות, שיורשו להיפתח לציבור הרחב ב-27 במאי, רגע לפני חג השבועות. בימים האחרונים גבר הלחץ של המסעדנים על משרדי הבריאות, הכלכלה והאוצר, במטרה לאפשר למסעדות לחזור לשגרה, בהינתן החזרה של המשק כולו לעבודה כמעט מלאה.

במשרד הבריאות הבינו כי לא ניתן להמשיך ולהגביל את פתיחת המסעדות, גם לאור התסיסה בתחום שהובילה למקרים בודדים של פתיחה בניגוד לחוק. שר הכלכלה היוצא, אלי כהן, הגיב לפרסומים כשאמר "ככל הנראה במסגרת פעולתי האחרונה בתפקידי כשר הכלכלה והתעשייה, הגענו להסכמה להקדים את פתיחת המסעדות ובתי הקפה". השר החדש לענייני מודיעין הוסיף כי "זהו צעד מתבקש על רקע נתוני התחלואה הנמוכים, אשר יחזיר לפעילות מיידית עשרות אלפי מועסקים ויש להמשיך לפעול להאיץ את התוכנית לפתיחת המשק באופן גורף".

מתווה החזרה של המסעדות עליו הסכימו בכירי משרד הבריאות, איגוד המסעדות, השף חיים כהן, נציגי האוצר והכלכלה, כולל את ההגבלות הבאות: הסועדים והעובדים יידרשו לבצע בדיקת חום בכניסה. מסעדות בגודל קטן ובינוני עד 100 מקומות ישיבה תוכלנה להכיל את מאה אחוז הלקוחות. מסעדות גדולות המכילות מעל 100 מקומות, תוכלנה למלא רק 85% מהם. בכל הנוגע לישיבה בחוץ - המקומות יידרשו לספק רווח של לפחות מטר וחצי בין שולחן לשולחן.

במשרד שוקלים מספר צעדים נוספים, כמו הקפדה על היגיינה הן של הצוות והן של הסועדים והגבלת הושבת משפחה גרעינית בלבד בכל שולחן. נכון לעתה, כל ההצעות נשקלות כדי ליצור תו סגול מיוחד עבור המסעדות.

ההודעה על הפתיחה המוקדמת של המסעדות (בתחילה הזכירו את ה-14 ביוני כמועד החזרה וכעת ה-27 מאי) מגיעה אחרי מסע לחצים של המסעדנים, שכלל פרסום מתווה עצמאי שגיבשו יחד עם עיריית תל אביב. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ