מה יגידו אזובי הקיר? הבראסרי נסגרת עד להודעה חדשה

אחרי 18 שנות פעילות, גם "המסעדה ללא הפסקה" נכנעת לקורונה ונסגרת. הסיבה כרגע: עשרות מאנשי צוות הבראסרי נכנסו לבידוד, ולמסעדה אין יכולת להפעיל את המקום

איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הבראסרי
הבראסריצילום: תומר אפלבאום

מסעדת הבראסרי ברחוב אבן גבירול בתל אביב, הודיעה הבוקר כי תסגור את שעריה עד "שהמדינה תיתן לנשום", כפי שנמסר ממקורבים למסעדה. העילה לסגירה, לפי בעלי המסעדה, היא העובדה כי עשרות מאנשי הצוות נשלחו על ידי מערכת איכוני השב"כ לבידוד, ולמקום "אין את היכולת להפעיל את המסעדה בלעדיהם או לשלם להם משכורת בימי הבידוד", כך לפי ההודעה הרשמית שיצאה מטעם המסעדה.

הבראסרי היא חלק מקבוצת המסעדות R2M, שמחזיקה גם בקופי בר, מאפיות הבייקרי על סניפיהן, הוטל מונטיפיורי, דליקטסן ורוטשילד 12, ומובלת על ידי אשת האוכל רותי ברודו. המקום הפך במהלך 18 שנות פעילות המסעדה, למעוז של חובבי אוכל תל אביביים, בין היתר בשל ההקפדה היתרה על טיב האוכל ובשל שעות הפעילות הבלתי שגרתיות. לאחרונה המסעדה הפסיקה לפעול במהלך הלילה, ועברה למתכונת מצומצמת יותר – דבר שסימן עבור רבים את תום עידן הבראסרי בעיר.

למרות תחלופת הקהל שהמסעדה חוותה במהלך השנים, היא הצליחה לשמור על רמה גבוהה של תפריט בסיסי ומהודק. בין המנות המפורסמות של המסעדה ניתן למנות את המבורגר הבראסרי – שהיה שותף לראשית צמיחת גל ההמבורגרים בישראל; מרק בצל כהלכתו, מנחם ועמוס טעמים ורבדים; מולים משמחים עם כרישה; עוף ביין שמצליח להתבלט על אף היותו עוף; וכמובן עוגת גבינה "קופי בר", שהפכה לעוגת הגבינה הטובה והיציבה בעיר.

כל אלה הוגשו לצד מנת לחם וחמאה, ועל ידי צוות מקצועי ונעים. בהחלט ניתן לרשום כיום פרק עצוב בתולדות עולם האוכל התל אביבי, כשהמקום שרבים אהבו לאהוב – ותרם רבות לעיצוב הנוף הקולינרי ובעיקר לייצובו סביב רף גבוה – עומד להיסגר. 

סגירת הבראסרי מצטרפת לגל עכור וגבוה של סגירות מסעדות, בעקבות משבר הקורונה. בין המסעדות שנסגרו זמנית אפשר למנות את הסלון של אייל שני, לה אוטרה של האימפריאל, חנו מרגילן ועוד. בין המסעדות שנסגרו לצמיתות ניתן למנות את דזו בהרצליה, הסירים של קטי בחיפה, רוזינקה, האנוי, אורבן שמאן, סולטנה, איזאקאיה ואיגרא רמא בתל אביב וזוהי רשימה חלקית בהחלט. עולם האוכל נכנס לסחרור של ממש עם כניסת ההנחיות החדשות, המגבילות את מספר הסועדים במסעדות. 

"אין היתכנות להפעלת מסעדה בתנאים האלה – סגירה זמנית, הגבלת מקום", סיפרה בתחילת השבוע לילך ספיר, האישה מאחורי הברים הפיקוק, מיני בר ושחקי שחקי. "מאה אלף עובדים, שהחזרנו מחל"ת רק לפני 40 יום הם לא צעצוע. אני רוצה שראש הממשלה יענה לנו – מה אתה רוצה שנעשה עכשיו? לפטר את העובדים?".

"הממשלה יורה לעצמה ברגל, כי אנשים מפחדים ולא באים למסעדות אבל הלחץ העיקרי כרגע הוא העובדים שלנו", מסבירה ספיר. "מה אנחנו אמורים לעשות איתם? המסעדות הן לא גורם הדבקה", היא הסבירה ומציינת כי כל המסעדות שומרות על הכללים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ