"יום פותחים, יום סוגרים", למסעדנים נמאס להיות בובת הסמרטוטים של החלטות הממשלה

מסעדנים ואנשי אוכל רבים הגיעו לתמוך במאבק הענף הקורס, לחלק מזון לנזקקים ולהפגין נגד הנחיות הממשלה והיעדר מתווה להמשך פעילות המסעדות

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צעירה עטויית מסיכה ואוחזת שלט של הפגנת המסעדנים עם המסר: "זו לא הסעודה האחרונה"
"זו לא הסעודה האחרונה", המסעדנים מוחים על סגירת המסעדות והיעדר מתווה ברור להמשך פעילותןצילום: אוהד צויגנברג

אלפי בני אדם השתתפו אמש בהפגנת המסעדנים בכיכר פריז בירושלים, מול מעון ראש הממשלה. כחלק מההפגנה, נערכה חלוקת מנות אשר הכינו במיוחד שפים ומסעדנים רבים למען נזקקים, מתוך קידום ערבות הדדית וכהתרסה לממשלה על אוזלת ידה, במסר שאם היא לא תדאג לאזרחיה, אזרחיה ידאגו לעצמם. מאות אנשים המתינו בתור, אספו מנה והביעו תמיכה במאבקם.

לצד חלוקת המנות שהכינו, מחו השפים ובעלי המסעדות גם נגד החלטות הממשלה בנוגע לסגירת עסקיהם או פתיחה בהגבלות בלתי סבירות, כמו גם על היעדר מתווה הולם לפיצוי מי שנפגעו במהלך משבר הקורונה. תחת הסיסמה "זו לא הסעודה האחרונה", דרשו המסעדנים מתווה ואופק ברור להפעלתן המסעדות.

"אם בגל הראשון הממשלה לא הייתה מתנהלת כאילו היא יודעת הכל, אולי לא היינו מגיעים למשבר אמון כזה", אומרת השפית ואשת האוכל הילה אלפרט. "מסעדנים מטבעם הם קצת משוגעים, ואני לא יודעת מאיפה יש להם עוד כוחות להפגין, אבל הם מקבלים כוח מהתמיכה המדהימה שאפשר לראות פה. הממשלה מחרטטת את כולנו ובאנו לפה כדי לחלק לנזקקים, אבל גילינו משבר אמון חריף של המוני אנשים שפשוט התעוררו", היא מספרת.

פותחים, סוגרים

מוטי טיטמן, שף מסעדת מלגו ומלבר בתל אביב טוען כי "אין בוקר וערב שאין איזה שף שמתארח ומדבר על המצב אבל בכל זאת, החלטנו להתאגד ולהביע עמדה חזקה", הוא אומר. "יום אחד סוגרים ויום אחד פותחים, אין מענה למסעדנים ואנחנו לא רוצים להפר את החוק, אנחנו רוצים לעבוד. זה ענף ענק עם רבבות אנשים שעובדים בו - ספקים, נותני שירות, טבחים. כל המהלכים של הממשלה, פתיחה וסגירה של המסעדות וחוזר חלילה, המשמעות של זה היא כמויות של אנשים שנשארו בלי מענה, בלי עבודה וכמויות של מזון שנזרקות", הוא מספר. "אין לנו מענה ראוי לגבי מה לעשות, איך לעשות וכמובן, מה מגיע לנו, לכן זה הזמן להתאחד", הוא מסביר, תוך שהוא מחלק מנות למבקשים.

שף מוטי טיטמן ושף ישראל אהרוני, מחלקים מזון בהמפגנת המסעדניםצילום: בן קלמר

"חבל שהממשלה שלנו לא מחליטה, בתכנית מסודרת, או לפחות עוברת לאיזו תכנית מגירה לשלב ב' של הקורונה", מציע איציק קדוש, מבעלי קפה קדוש בירושלים. "יש חוסר ודאות נוראי, בעקבותיו אנחנו נאלצים תדיר לפטר ולהחזיר עובדים", הוא מספר. "אתם רוצים לסגור? תסגרו, אבל תפצו אותנו", הוא אומר ומכוון את דבריו למקבלי ההחלטות בממשלה. "אנחנו רוצים לשלם מיסים, יש לנו עובדים, יש אצלנו ימנים ויש שמאלנים אבל פה יש סולידריות. אנחנו רוצים שהכלכלה לא תיפול ועל זה אנחנו נלחמים כאן", הוא טוען. 

לפי קדוש, את היקף התחלואה האמיתי אף אחד לא יודע, מפני שמדברים על הדבקות ביחס לבדיקות. וגם אז, הרוב לא מתרחש במסעדות. "אנחנו ניזונים בעיקר מהתקשורת ולכן מבחינתי, הקורונה היא קודם כל כלכלית והפחד שמנסים לזרוע בנו עלול להיות יותר גרוע מכמות הנדבקים. נכון, יש נדבקים אבל זה לא התקפות האימים והטרור שמנסים לשטוף בו את ההמונים", כך קדוש. "לכן, אנשים גם יצאו בהמוניהם, כי הם כבר לא מתרגשים מההפחדות", הוא טוען. 

"רוצים לחזור לחיות כאן. כשרואים שהכל סגור זה שובר את כולם", איציק וקרן קדוש צילום: בן קלמר

"מלון הרי מותר לפתוח, כי למלונאים יש לוביסטים טובים, אז מה ההבדל בינם לביני?", שואל קדוש ולא ממתין לתשובה. לגרסתו, יש איפה ואיפה בחוק ואיפה שצריך להתייחס למקרה הפרטי, כמו למשל כשלמסעדות גדולות כקטנות מותר לאכלס את אותו מספר הסועדים אז לא מבדילים. "אנחנו רוצים לתקן את זה, אנחנו רוצים לחזור לחיות כאן. כשרואים שהכל סגור זה שובר את כולם לעומת כשמוציאים שולחנות החוצה לרחוב, זה זורע שוב אופטימיות. כולנו מחכים לימים טובים יותר", מסכם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ