המסעדה שהוביל ארז קומרובסקי בניו יורק סוגרת דלתות

אחרי שנה של פעילות ובעקבות מגיפת הקורונה, נסגרת לצמיתות "מינט", מסעדת הפאסט-קז'ואל על טהרת המטבח הישראלי והמזרח-תיכוני

חיים הנדוורקר
ניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מינט קיצ'ן
האוכל שהוגש במסעדה היה בסגנון פאסט קז׳ואל כאשר ארז קומרובסקי בנה את התפריטצילום: יולה בארי
חיים הנדוורקר
ניו יורק

מסעדת מינט נפתחה בשיאה של התופעה שהתפתחה בחמש השנים האחרונות, של שפים ישראלים ידועים ששולחים זרועות אל עבר פעילות בארצות הברית ומתחברים למשקיעים ישראלים ומקומיים. בין השפים הללו נמנים מאיר אדוני, אייל שני, ניר צוק ואחרים. ארז קומרובסקי בנה במסעדת מינט תפריט ישראלי ומזרח-תיכוני שזכה לתגובות חיוביות מצד לקוחות רבים, אולם כעת היא נסגרת, אחרי שנה של פעילות.

מינט שהייתה ממוקמת לא הרחק מיוניון סקוור, כיכר מרכזית בניו יורק, משכה אליה סטודנטים מאוניברסיטת ניו יורק ועובדים רבים מחברות היי טק; האוכל שהוגש בה היה בסגנון פאסט-קז׳ואל וארז קומרוברסקי הוא כאמור, מי שבנה את התפריט שלה.

המשקיעים שעמדו מאחורי המקום הם אסף חרל"פ וזאב שרון "מינט" ולפי חרל"פ, "היא הייתה סיפור הצלחה", לפחות בהתחלה. עוד הוא מספר, כי הבעלים עמדו לפתוח מסעדה שנייה בפרויקט, אבל אז הגיעה הקורונה. "כמו כולם, הופתענו מהעוצמה של המגיפה. התוכנית המקורית שלנו הייתה להקים רשת גדולה בתוך שבע שנים אבל לא ניתן היה להוציא אותה אל הפועל בנסיבות החדשות", הוא מבהיר. "סגרנו את המסעדה כמו כולם, באמצע חודש מארס, אבל בעבור זמן, החלטנו לסגור את העסק סופית".

ארז קומרובסקי: חבל לי על מה שקורה בעיר הזאת אבל האמת שגם בישראל המצב קשה מאד ואולי קשה יותר מאשר בניו יורקצילום: חיים הנדוורקר

עוד מוסיף חרל"פ, כי בכל הקשור לקומרובסקי, היה לצדדים חוזה לשנתיים "וכשהחוזה הסתיים החלטנו ביחד שלא לחדש אותו", מספר. "הבנו יחד שלא נצליח להכניס כסף ולא רצינו להיכנס לחובות מול ארז", מסביר. "יש לנו יחסים מצוינים והוא נשאר חבר ויועץ. זהו סיפור עצוב, אבל בסך הכל סגרנו יפה", מסכם.

קומרובסקי עצמו מסר בתגובה: "החוזה שלי עם המסעדה נחתם לשנתיים - שנה לפני הפתיחה ולעוד שנה אחריה, והוא הסתיים בדצמבר. הייתה לי התנסות טובה מאוד בניו יורק. באתי מדי תקופה לשבוע עד עשרה ימים, בניתי את התפריט והכשרתי את העובדים. לפני ההתנסות, לא הכרתי את ניו יורק טוב אבל למדתי להעריך ולהכיר אותה הרבה יותר. חבל לי על מה שקורה בעיר הזאת אבל האמת שגם בישראל המצב קשה מאד ואולי אף קשה יותר".

מסעדת מינט. זהו סיפור עצוב אבל בסך הכל סגרנו יפהצילום: יולה בארי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ