כשמסעדנים בניו יורק סוגרים בהמוניהם, "אניטה" פתחו גלידרייה בהשקעה של מיליון דולר

אחרי ארבעה סניפים באוסטרליה ו-90 סניפים לרשת "גולדה" שלהם בישראל, גלידריית "אניטה" לא עוצרת ומתפנה לאכול את מנהטן. האם הניו יורקרים יתאהבו בבייגל'ה המלוח?

חיים הנדוורקר
ניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אניטה בניו יורק
חיים הנדוורקר
ניו יורק

המצב בניו יורק קשה. זה כבר לא סוד גדול. מצב הרוח בקרשים ומאות המסעדות שנסגרות בעיר בקצב מסחרר, לא משפרות את המצב. בהתאם, גם שפים ישראלים שפעלו בניו יורק חזרו באחרונה הביתה. בתזמון מעניין, כשכל זה קורה כעת, פתחה בסוף השבוע רשת הגלידות הישראלית "אניטה" גלידרייה גדולה באפר איסט, מנהטן.

לדבריו של עדי אביטל העומד מאחורי רשת הגלידריות, בכניסתה של "אניטה" הושקע סכום של כמיליון דולר. "התכנית שלנו היא לפתוח סניפים נוספים אבל זה יהיה תלוי מאוד במצב", אומר אביטל. "״אני יודע שאנחנו לוקחים סיכון, לפתוח בתקופה כזאת, אבל אני מאמין שגלידה הוא מאכל מפנק שאנשים רוצים אותו גם בימים טובים, אבל גם בימים קשים. בזמן הקצר שאנחנו כאן אפשר בהחלט להרגיש שיש המון עניין. כולנו בתקופה קשה. העולם משתנה ואנשים נוטים לקניות אימפלסיביות וגלידה בהחלט מתאימה לעידן הזה. בארץ, למשל, גדלנו במכירות פי ארבעה".

גלידה אוכלים בימים טובים ובימים רעים. אניטה בניו יורקצילום: pink my social

לדברי אביטל, על פי התכנית, בשלב מסויים הוא עתיד להקים גם מפעל לגלידה באזור ניו יורק. ובינתיים, לקראת הפתיחה שהתעכבה במספר חודשים בגלל הקורונה, הגיעו 12 איש מישראל, בהם עובדים וזכיינים שבאו לעזור.

גלידריית "אניטה" הניו יורקית נפתחה בשדרה השנייה באפר איסט סייד של ניו יורק בסביבות רחוב 80, במקום טוב בסמוך לבית קפה ומסעדה פופולריים. על אף המצב, יחסית יש כאן עדיין הרבה פעילות על המדרכה עד כי לפעמים שוכחים שהקורונה עוד  לא חלפה. בניגוד לסניפיה בארץ בהם שולטים צבעי השחור, הלבן והעץ, בניו יורק גלידרייה "אניטה" נצבעה בצבעים רכים כאשר הירוק הבהיר מוביל אותו.

אחרי 90 סניפים בישראל, לוטשים עיניים לעולם. עדי אביטל, מבעלי אניטה וגולדהצילום: חיים הנדוורקר

אנחנו מבקרים ב"אניטה" שעות אחדות לפני הפתיחה הרשמית. בכל מקום שומעים עברית. אביטל אומר כי בסביבה בה פועלת אניטה הוא ספר חמישה מקומות שמוכרים גלידריות, אבל זה לא מפריע לו. "המודעות לגלידה בניו יורק מאוד גבוהה. הפוטנציאל הוא גדול מבחינתנו משום שהאמריקאים והניו יורקרים אוהבים גלידות. ישראלי אוכל בממוצע שמונה ליטר גלידה בשנה. כאן אוכלים 14 ליטר גלידה בשנה", הוא אומר.

ישראלי אוכל 8 ליטר גלידה בשנה. בניו יורק אוכלים 14 ליטר גלידה בשנהצילום: pink my social

אביטל וצוות אניטה עבדו על פתיחתה בניו יורק כחמש שנים, אחרי שהתנסו כבר בפתיחות בקצוות שונים של העולם. "פתחנו ארבעה סניפים באוסטרליה וסניף חדש בפורטו ריקו, ועד סוף השנה נפתח גם בניו זילנד, בלונדון ובלימסול. ברגעים אלה אנחנו משפצים מקום בברצלונה. אנחנו בודקים אפשרות לפתוח גם בדובאי. אבל לפתוח בניו יורק זה חלום גדול בשבילי", כך אביטל.

בזמן שרשתות גלידה ישראליות אחרות קורסות, מצמצמות פעילות וסוגרות סניפים, נראה שאניטה שמחזיקה בגלידריית הבת - "גולדה", המצב שונה לחלוטין ואפשר להכריז עליה כגדולה בארץ. "בארץ יש לנו כרגע 90 סניפים של "גולדה" וארבעה סניפים של אניטה. אין לנו עוד לאן להתפשט בארץ", אומר אביטל. ומה באשר להבדלים בין פתיחת גלידרייה בישראל לניו יורק? כפי שניתן היה לחשוד, בניו יורק קל יותר. "יש בניו יורק אולי בירוקרטיה מסובכת, אבל מצד שני מאפשרים כאן להפעיל מכונות שבארץ לא מאפשרים או אסור מסיבות של פוליטיקה כזאת או אחרת". הוא אומר ומסרב לפרט.

עשו התאמות לחך המקומי, אניטה בניו יורקצילום: חיים הנדוורקר

בגלידרייה החדשה יש 110 מקומות ישיבה בתוך המסעדה ומחוצה לה. מטבע הדברים עתה ניתן יהיה לשבת רק בחוץ, כשמרבית הלקוחות באים ולוקחים את הגלידה עמם והולכים.

האם האמריקאים יתאהבו בקוקימן או בבייגל'ה המלוח של אניטה ימים יגידו. בינתיים, בסוף היום הראשון לפעילות מהגלידרייה מדווח על 4,000 מבקרים שהוציאו כ-13,000 דולר. לא רע. "עשינו בניו יורק התאמות לטעם המקומי", כך לדברי אביטל, אך בינתיים נראה שעם האוכל בא התיאבון ואחרי ההצלחה באוסטרליה, באניטה בהחלט מתכננים לכבוש את מנהטן. "יש לנו מחשבות על פתיחה במקומות נוספים כמו למשל בסוהו או בקרבת הסנטרל פארק. הייתי שמח אם היינו פותחים כאן ארבעה-חמישה סניפים. אני מאמין שבהתחלה יגיעו לכאן הרבה ישראלים וגם אמריקאים שביקרו בארץ וגילו אותנו במקומות כמו נוה צדק. בסך הכל אני רוצה להיות אופטימי למרות התקופה הקשה בה כולנו נמצאים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ