ארה"ב: תלמידים מוחים בטוויטר על הארוחות הבריאות שיזמה מישל אובמה

תלמידים רבים פירסמו תמונות של ארוחות מגעילות לטעמם שקיבלו בבתי הספר, כחלק מהמאמץ של ממשל אובמה להילחם בהשמנת היתר של ילדים

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"הארץ"

תלמידים ברחבי ארצות הברית מנצלים את טוויטר כדי "להודות" לגברת הראשונה מישל אובמה, על תפריטי הבריאות שהיא הכניסה לבתי הספר. אובמה שיכנעה את הקונגרס לדרוש מבתי ספר לכלול יותר פירות וירקות בארוחות הצהריים. התלמידים שהביעו מחאה על כך שיתפו בטוויטר תמונות של ארוחות מבתי הספר בעלות מראה מגעיל בעיניהם וריכזו אותן תחת ההאשטאג #thanksmichelleobama ("תודה מישל אובמה").

בתי הספר האמריקאיים מחויבים להכין את הארוחות תוך היצמדות לכללי הכנת האוכל שקבע משרד החקלאות האמריקאי. מישל אובמה מבקשת להיאבק בהשמנת יתר של ילדים, כך דיווח אתר החדשות "פוקס ניוז".

תוכניות התזונה הפדרליות ותפריטי ארוחת־הצהריים החדשים בבתי הספר עוררו ביקורת נרחבת בטענה שהם יקרים מדי ואינם מעוררים את תיאבונם של הילדים. דוברת מטעם ארגון התזונה בבתי הספר מסרה באחרונה כי למרות המאמצים לשפר את בריאות התלמידים, בתי הספר ניצבים מול ירידה בהשתתפותם של תלמידים בארוחות צהריים. לדבריה, לפי נתוני משרד החקלאות, אף שחלה עלייה בהרשמת תלמידים לבתי הספר, הרי ב–49 מדינות חלה ירידה של כמיליון תלמידים בקרב אלה הבוחרים לאכול צהריים בבית הספר — וזאת בשל התקנים החדשים שקבעה ממשלת אובמה.

בין הילדים שפירסמו תמונות של ארוחות ברשתות החברתיות היה האנטר ויטני מוויסקונסין, שטען כי הארוחה שהוגשה בבית ספרו היא "אורז ספרדי". תלמידה אחרת הודתה להורים המבוגרים שאינם מקבלים אחריות על בריאות ילדיהם ומותירים את הסוגיה לטיפולה של הממשלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ