מסעדת "מול ים" נסגרת באופן סופי

ארבעה חודשים לאחר תאונת השריפה שכילתה אותה עד ליסוד, הודיע היום בעל המסעדה שלום מחרובסקי, כי מסעדת היוקרה "מול ים" תיסגר

רותם מימון
רותם מימון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מסעדת "מול ים" בתל אביב
מסעדת "מול ים" בתל אביבצילום: דניאל לילה
רותם מימון
רותם מימון

ארבעה חודשים אחרי סגירתה בעקבות קצר שגרם לשריפה, מסעדת היוקרה "מול ים" בתל אביב נסגרת, הפעם באופן סופי. כך הודיע היום בעל המסעדה שלום מחרובסקי. "בארבעת החודשים האחרונים עסקתי בפרויקט המורכב של שיקום המסעדה מתאונת השריפה שאירעה בחודש יולי. עם זאת, בחלוף הזמן השתנתה נקודת מבטי, והגעתי להחלטה אישית להקדיש עצמי לאתגרים עסקיים חדשים ושונים ולא לפתוח מחדש את המסעדה".

מסעדת "מול ים" הוקמה כאויסטר בר עם שתי מנות בלבד והפכה עם הזמן למסעדת יוקרה בולטת בנוף המסעדות הישראלי. במארס האחרון נחגגו עשרים שנה להיווסדה, מאורע נדיר בתחום המסעדנות. "מול ים" הוקמה על ידי המסעדן שלום מחרובסקי שפתח אותה לאחר שהחל את דרכו במסעדת הבשר "מי ומי", על טהרת דגים ופירות הים. "מול ים" נחשבה מיד לאחת מאבני היסוד בקולינריה הישראלית, בזכות מטבח עילי, קלאסי וגם אלגנטי שיצר השף יורם ניצן, העומד בראשה זה שנים. המטבח של "מול ים" הביא לה הישגים רבים במרוצת השנים, בין היתר נבחרה לאחת מ-150 המסעדות הטובות בעולם על ידי המדריך היוקרתי "Le Grandes Tables du Monde". המסעדה הפכה לחביבת המבקרים בארץ ובעולם לא מעט בזכות השימוש בחומרי הגלם הנדירים, ובראשם הדגים ופירות הים הטריים שהגיעו מדי יום בהטסה מיוחדת מכל העולם.

מסעדת מול ים בתל אביבצילום: דניאל בר און

ב-2005 בחר בה מבקר המסעדות של הארץ אז, דניאל רוגוב ז"ל, כאחת מעשר המסעדות הטובות בישראל. ב-2012 הוציאו מחרובסקי והשף יורם ניצן את הספר "סיפודפדיה", אשר נחשב לפורץ דרך ואף זכה בפרס המקביל לאוסקר של ספרי האוכל באותה שנה, בתחרות שנערכה בפריז. "כמסעדה ראשונה מסוגה זכינו בסיפוק לראות כיצד הדרך שהתווינו מהווה אבן פינה לסצנה קולינרית ישראלית נפלאה", אומר מחרובסקי, "ומאידך להתכבד בגושפנקה מקומית ובינלאומית חסרת תקדים שבשיאה הזכות להיכלל ברשימת המדריך היוקרתי למסעדות הטובות בעולם".

"את "מול-ים" הובלתי בגאון בעשרים השנה האחרונות והיא מילאה כל יום בחיי", אמר מחרובסקי. "בשנים אלו, התגאיתי בעמידה בראש צוות מסור ומקצועי שהוביל דרך בהגשה עקבית של מטבח עילי בסטנדרטים בלתי מתפשרים של מצוינות ואיכות לרבבות לקוחותינו. לאחר כל אלו, החלטתי שאת עשרים השנים הבאות אקדיש לאתגרים עסקיים שונים עם מטען הידע, הניסיון וההקפדה שרכשתי לאורך השנים ועם אנרגיות חדשות ורעננות. אנו נפרדים מהמסעדה בסיפוק גדול ממעשה ידינו, ובמבט אופטימי לדרכים המרתקות שעוד לפנינו".

מסעדת "מול ים" מצטרפת לגל סגירות של בתי אוכל ומסעדות הפוקד את אזור נמל תל אביב ויריד המזרח לאחרונה וכולל את המסעדות בויה ואייסברג וולקנו. וכן לגל סגירות מתמשך בתל אביב הכולל את אחד העם אחד של מיכל אנסקי, ארוחת ערב של יונתן רושפלד, הפטיסרי הצרפתי קארם ועוד.

רותם מימון

רותם מימון | חדשות האוכל

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ