בשעה טובה: הסניף חדש של מסעדת הדסון נפתח

אחרי יותר מעשור של פעילות ומנת "חלונות ניו יורק" איקונית אחת, מסעדת הבשרים מרמת החייל משיקה סניף נוסף במרכז תל אביב, הפעם - ללא מלצרים

רוני קשמין
רוני קשמין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
המבורגר עם בייקון וצ'דר בהדסון
חוק וצ'דר, הדסוןצילום: תומר אפלבאום
רוני קשמין
רוני קשמין

בשקט בשקט אפשר כבר לומר, בזהירות, כי ניתן להבחין במגמה של מסעדות חדשות שנפתחות. בתחושה, ואולי רק בתחושה, אנחנו בפתחו של עידן פוסט-קורונה (ומבלי לתת לווריאנט ההודי לקלקל את הבשורה). אחרי שנפתחו ממש שלל מקומות חדשים בתל אביב ועוד מקומות חדשים ברמת השרון, אפשר לפנות מקום למעט אופטימיות זהירה.

כעת, המצטרפת החדשה לגל הפתיחות היא הדסון, מסעדת הבשר מרמת החייל וממסעדות הבשר המוערכות בארץ, שמשיקה מסעדה נוספת תחת אותו השם ובגישה מעט שונה. הפעם – ללא מלצרים או שירות מלא, בכפיפה עם מגמה שהחלה ככורח בקורונה. המסעדה החדשה שהחלה בהרצה שקטה ביום א' האחרון, פועלת בחלל בו פעלה בעבר מסעדת "רוזינקא" ובסמוך למיקום הקודם של "מטבח לילה". הפעם, בגישה מעט שונה.

"התפריט שונה, אבל עדיין יתמקד במנות בשר", מספר השף מתן אברהמס. למרות זאת, את מנת "חלונות ניו יורק", פרוסות סינטה צרובות וטובלות ברוטב טופי, שהפכה לאורך השנים לאחת ממנות הדגל המזוהות עם המקום, כן תמצאו גם פה. "מישהו ייתן לי לא להכניס אותה?", תמה אברהמס רטורית. אבל, הוא מסייג ומשאיר מקום לאינטרפרטציה, "אבל באיזשהו טייק". גם בשביל מנת "חוק וצ'דר" שבבסיסה המבורגר עם בייקון וגבינת צ'דר, "לא יצטרכו לחצות את הנהר", כפי שמנסח אברהמס, ולא ברור אם הנהר הוא שפך הירקון, נחל איילון או ההדסון.

התפריט שונה ממסעדת האם אבל עליה לא יוותרו, מנת "חלונות ניו יורק" שמכונה "חלונות לילינבלום" במסעדת הדסון החדשהצילום: תומר אפלבאום

"לעשות כסף מהמבורגר וצ'יפס זו לא חוכמה"

לדברי אברהמס, המטבח יתבסס על בשר וגחלים, "שבפני עצמו זה שינוי מרענן", הוא מתייחס לחלק של הגחלים. ואמנם השפה היא אותה השפה אבל בניגוד למסעדת האם, כאן כאמור, אין שירות מלא - לא מלצרים ולא מארחות. פשוט מתיישבים, או מזמינים אוכל והולכים. "הכל 'אובר דה קאונטר', מוגש ישירות מהדלפק ללקוחות, אבל כן יש גם מקומות ישיבה", הוא מסביר על הרך הנולד. למרות הגישה הליברלית יותר לאירוח, אברהמס מבטיח כי המקום לא נופל תחת סוגת המזון המהיר. "כן יש פה אמירה, יש פה קולינריה. יש פה יותר מדוכן או חור בקיר. לעשות כסף מהמבורגר וצ'יפס זו לא חוכמה, אבל אני בעסק בשביל יותר מזה. זה לא רק פאסט-פוד, זו מסעדנות. אני כאן גם בשביל היצירה".

כשהוא נשאל למה דווקא עכשיו פותחים עוד מסעדה, אחרי 12 שנות פעילות של הדסון, מסעדה שלכאורה עומדת בכבוד בזכות עצמה, הוא עונה בפשטות: "כי הכוכבים הסתדרו בסדר הנכון". אחרי רגע של שתיקה ולמרות שהתשובה הקצרה איכשהו שיכנעה, הוא עונה בהרחבה. "זה דבר שנמצא אצלנו בתוכניות ובדיבורים כבר קרוב לעשר שנים. כעת, יש לנו את היכולת, מבחינה מיצובית, טכנית, תכנית ומיתוגית, להקים מסעדה נוספת. אפילו בלי להתייחס למשמעות הכלכלית. עד היום זה לא היה נכון להקים מקום נוסף, מבחינת הצמיחה של הדסון, כמסעדה וכמותג", מסביר.

"עכשיו אנחנו מרגישים שזה הזמן, אני מאוד נרגש ומאוד מאמין בהצלחה של המקום", הוא אומר ובעצמו מדגים אופטימיות זהירה. "חזרנו מאוד חזקים מהקורונה, במובן המורלי בעיקר, עם המון תמיכה מהציבור ומהצוות; עם המון כוח ורצון לכבוש את הסצנה, מה שנקרא".

מה אוכלים פה?

לצד "חלונות לילינבלום" (הגרסה האזורית ל"חלונות ניו יורק", 68 שקלים) ו"חוק וצ'דר" כהלכתו (68 שקלים), על הצ'דר, הבשר והבייקון, תמצאו גם מנות כמו פטריות צלויות (56 שקלים); סלט קיסר על הגריל, עם או בלי בייקון (46/57 שקלים); ביפבורגר עם קציצה עשויה נתח קצבים (52 שקלים); מנה בשם "רידיפיין מיס" שהיא למעשה המבורגר עשוי "בשר" צמחוני (58 שקלים) וכן קינוחים קלאסיים (שחלקכם מכירים מסניף האם) כעוגת גבינה ניו יורקית, פאי פקאן או מוס שוקולד (36 שקלים).

הדסון לילינבלום, לילינבלום 41, תל אביב. פתוח להרצה

רוני קשמין

רוני קשמין | חדשות האוכל

כתבת ועורכת משנה במדור האוכל של הארץ

באינסטגרם: https://www.instagram.com/roni_kashmin/

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ