האם איטליה חוזרת לשגרה? כך נראה היום ענף המסעדנות ברומא

במסעדות שומרים על מרווחים בין האורחים, בבתי הקפה מגישים בעיקר בכוסות פלסטיק ומחוץ לגלידריות דואגים שלא יתקהלו לקוחות שנהגו לפטפט סביב הגלידה דרך קבע. המדריך המקוצר לסועדים ברומא פוסט קורונה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברמן ובריסטה עוטים מסיכה בעת קורונה ברומא
ברמנים ובריסטות עוטים מסיכות ונותנים שירות בכפפות ברומאצילום: מיכל מילרד
מיכל מילרד
מיכל מילרד

ב-18 במאי הוסרו באופן חלקי מגבלות הסגר בארץ המגף, והאיטלקים תאבי הבילויים והאכילה בחוץ - נשמו מעט לרווחה. עם זאת, כל חבל ארץ החליט לנקוט במשנה זהירות בכל מה שקשור להקלות - רומא למשל פתחה מסעדות, בתי קפה, ברים וגלידריות, שהצטרפו למקומות שנותרו פתוחים בתקופת הסגר, כמו מאפיות, פיצריות שכונתיות ומעדניות. כעיר שמתפרנסת בעיקר מתיירות, רומא נפגעה קשות בכל הנוגע לענף המסעדנות ובינתיים נראה שתלקק את פצעיה עוד הרבה זמן.

המסעדות נפתחו, אך חלק לא מבוטל מהן בחר להישאר סגור. ברומא צוחקים בעצב ואומרים שאולי זו הדרך הטובה ביותר לגלות איזו מסעדה נחשבה בעבר למלכודת תיירים ואיזו פנתה גם לקהל המקומי. 

הפיצריות והמעדניות שנפתחו גם בתקופת הסגר (כי פיצה היא לא מותרות פה, היא החיים) ממשיכות לעבוד כרגיל ולספק ללקוחות פיצות, לחמים, מאפים ומעדנים לרכישה במקום ושירותי המשלוחים שלהן נותרו פעילים. לעומתן, מסעדות שתמיד היו צפופות - כאלו שהעמידו אנשים בתורים ארוכים כדי להיכנס אליהן ואם לא הזמנתם אליהן מקום חודש מראש הסיכוי שלכם לאכול בהן היה קלוש - עומדות היום ריקות מאדם.

פיצריות נשארו פתוחות. פיצה אל טליו ארביאטה חריפה ברומאצילום: מיכל מילרד

באשר לרומאים עצמם, חלקם עוד מפחדים מהמגיפה שפקדה את העולם אבל הפליאה להכות באיטליה ביתר שאת. מחזה לא נדיר, בעיקר בקרב בני הגיל השלישי, הוא אנשים שמסתובבים במסיכה וכפפות וחוצים לצד השני של הכביש כשאחר זולתם, בעיקר אם הוא צעיר, עובר לידם.

אז איך העיר התיירותית הזו, ובטח שהקולינרית ביותר, בה חיבוק ושתי נשיקות על הלחי הם חלק מריטואל היומיום חוזרת לחיים כך? איך מתנהלת סצנת המסעדות בעיר בה מנהלים שיחות חולין על הא ועל דא ועל נפלאות החיים עם הבריסטה על הבר, בה הקפה של הבוקר והמפגש החברתי למשקה ואפריטיף בשעת ערביים הם בגדר אורח חיים? מה קורה בה בימים של אחרי חודשים בו הייתה תחת סגר?

בתי קפה

המנטליות של בתי הקפה והאווירה שתמיד אפשר למצוא בהם הוחלפו בריחוק חברתי לא אופייני, בכוסות חד פעמיות, בעמידה בתור בחוץ - וגם אם החלטנו לשתות על דלפק הבר, ישנם סימונים על הרצפה אותם אין לעבור. הברמנים והבריסטות מכינים קפה עם כפפות ומסיכה ובחלק מהמקומות גם החילו הפרדה עם זכוכית בין הלקוח וביניהם.

הרבה יותר פלסטיק, קפה ברומא בעת קורונהצילום: מיכל מילרד

הריחוק החברתי הזה הוא ההיפך הגמור ממה שהאיטלקים רגילים אליו ואפשר לראות את הקושי שבו הם נמצאים תוך שמירה על החוקים והמגבלות החדשים, או כמו שחבר איטלקי אמר: "קשה לי לא להראות חיבה לאנשים שאני אוהב".

מסעדות

מסעדות החלו להוציא שולחנות לאוויר הפתוח, ומי שנותרו בחלל הסגור מרווחות בין שולחנות תוך ויתור על מספר לא מבוטל של סועדים. כרגע, ראשת העיר ראג'י אינה גובה תשלום עבור השטחים החיצוניים אליהם גלשו המסעדות, אולי מפני שהיא לא רוצה שיסקלו אותה שוב בעגבניות כמו שקרה בעבר. בנוסף, המלצרים עוברים עם ג'ל לחיטוי הידיים ומבקשים מהסועדים לחטא את ידיהם כשהם מתיישבים. גם בכניסה לכל מסעדה ממוקמת עמדת חיטוי ידיים. התפריטים עברו לאפליקציות או לקריאה בטלפון על ידי סריקה של ברקוד, ומסעדות מאותגרות טכנולוגית מציגות את תפריטיהן על לוח מחיק עם גיר.

חלק מהמלצרים עובדים עם כפפות וחלקם פשוט שומרים על היגיינה. אם תשאלו אותי - אני מעדיפה שירות ממלצר ששוטף מספר פעמים את ידיו ושומר על היגיינה, מאשר מלצר שמשמרת שלמה משרת לקוחות עם אותן הכפפות, שהן בעצמן מקור נפלא להתפתחות חיידקים. אנשי המטבח עובדים עם כפפות ומסיכות, כשהללו מוחלפות מספר פעמים במהלך המשמרת.

באשר לתשלום - כרגע ישנה עדיפות ברורה לכרטיסי אשראי, אבל מי שעדיין מעדיפים לשלם במזומן יכולים לעשות כן (ולגשת לקופה לשלם בעצמם). המלצרים לא יתעסקו בכסף, אולם גם טרום הקורונה האיטלקים האמינו ששטרות של כסף מעבירים מחלות ונמנעו מעירבוב של שירות שכולל אוכל וכסף ביחד.

מסעדות שלוקחות הזמנות ישמרו את רשימת המוזמנים לתקופה של שבועיים קדימה. כך יוכלו לאתר את הלקוחות במקרה בו יימצא חולה שישב בהן. הישיבה במסעדות עצמן היא לאותו כיוון. כלומר, אם זוג מגיע לאכול, הם לא יוכלו לשבת אחד מול השני אלא אחד ליד השני וכך למעשה אפשר לשמור על מרחק בטוח בין השולחנות. עד כמה זה מיושם בפועל? חלקית.

שעת האפרטיבו

השעה השמחה שכל איטלקי מחכה לה, בייחוד בסופי השבוע. אז מה קורה עם מנהג האפריטיבו עכשיו? חלק מהמקומות מציעים משקאות אלכוהולים בכוס חד פעמית ואיתה הולכים לשבת ולשתות באחת הפיאצות באוויר הפתוח. חלק מהמקומות שנפתחו צמצמו את מספר השולחנות וריווחו שני מטרים אחד מהשני.

אם מסתובבים בעיר בשעות הערביים אפשר לראות את הדור הצעיר מתנהג כאילו אין קורונה בעולם ולעומתו, ישנם אנשים, במיוחד הנמנים עם קבוצות הסיכון, שמסתובבים עם מסיכות וכפפות ושומרים על ריחוק בעת קורונה.

גלידריות

אחד הדברים האהובים בתרבות המקומית הוא מפגש חברתי לאכילת גלידה. נפגשים בגלידרייה שכונתית, רוכשים גלידה ונעמדים בצד המקום כדי להתעדכן ולקשקש קצת. כיום, את הגלידות מגישים במתכונת טייק אווי בלבד ובעלי הגלידריות אף מבקשים מהלקוחות להימנע מהתקהלות מסביב לגלידרייה עצמה.

אפשר לקנות גלידה, אסור להתקהל בגלידרייה. קורונה ברומאצילום: מיכל מילרד

שווקים וסופרים

הכניסה אל השווקים והסופרים עדיין מפוקחת, כשמותר לשניים עד שלושה אנשים להיכנס בכל פעם. בכניסה לסופרים נדרשים לעטות מסיכות וכפפות, ואם לא הבאתם מהבית, אנשי המקום יספקו לכם.

רומא אמנם משתחררת מסגר ארוך וקשה של חודשיים, אבל בינתיים יש אנשים שהיציאה מהבית הפכה עבורם לאירוע די חריג, המתרחש רק כשבאמת צריך. העיר עדיין סגורה ברובה וכבר ידוע על מסעדות ובתי עסק שלא יפתחו שוב את הדלתות. הביטוי "רומא לא נבנתה ביום", מהדהד פה כל הזמן, כמו גם ההבנה שהיא לא תחזור להיות אותה רומא ביום אחד. נראה שיעבור זמן עד שהעיר שאירחה מליוני תיירים בשנה תחזור לעמוד על רגליה.

מן הצד השני, אפשר להסתכל על החיובי שבמצב, כשמדינה שדבקה במסורת ולא סטתה ימינה או שמאלה באמונות שלה, של מה ואיך אוכלים, הצליחה להתמודד ברגעי המשבר ובנתה בין יום מערך משלוחים יוצא מן הכלל שכלל לא אופייני לה, כך שאפילו מנת קרבונרה תגיע כהלכתה לבית הלקוח במשלוח ישיר.

אז בינתיים אנחנו נהנים מהחופש הכפוי שנוצר לנו, מזמינים אוכל הביתה ויוצאים מדי פעם לאכול בחוץ, בעיקר כדי לתמוך בעסקים מקומיים קטנים שהפכו מזמן למשפחה ולחברים. אם יש משהו שתושבי העיר לא האמינו שיגידו יום אחד, זה שכולם פה מתגעגעים לקצת תיירים.

___

מיכל מילרד היא שף קונדיטורית ישראלית המתגוררת ברומא ומדריכה סדנאות בישול וטיולים באיטליה

מיכל מילרד

מיכל מילרד היא שף קונדיטורית ישראלית המתגוררת ברומא ומדריכה סדנאות בישול וטיולים באיטליה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ