ארוחת בוקר בחיפה תספק לא רק מזון לגוף, אלא גם לנפש

לפני שיחה עם איש מקצוע - ביצת עין נימוחה, במקום תרופות נוגדות חרדה - קרואסון פציח בשלל מילויים. לפעמים בראנץ' טוב יכול לספק רגע מוצלח של נחת ושקט נפשי, במיוחד בזמנים ארעיים שכאלה, אז הנה 13 ארוחות בוקר מומלצות בחיפה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קפה דיומא
קפה דיומא. שלושת המוסקטרים - סלט ביצים, מטיאס ומטבוחה (49 שקלים) צילום: רמי שלוש
נעמה סובול
נעמה סובול

ערימות הכביסה המצטברות, הכלים בכיור והתסכול והחרדה של התקופה האחרונה, מזכירים שמזמן לא לקחתם איזו הפסקה קטנה לעצמכם. נזקי השגרה החדשה והשוחקת, עלולים לדרוש אי אלו טיפולים פסיכולוגיים או תרופתיים לנפש הדואבת, אבל ייתכן בהחלט, שמה שאתם הכי צריכים עכשיו זו בכלל ארוחת בוקר מפנקת - שתכיל אתכם יותר טוב מכל איש מקצוע. ומה יותר טוב מאשר להיכנס לרכב ולנסוע לחיפה? תגלית השנה, זה אנדרסטייטמנט וחו"ל בזעיר אנפין.

בראנץ' של סוף שבוע זו המצאה נהדרת. לא לגמרי ארוחת בוקר, אינה כבדה כמו צהריים, והכי חשוב - היא נותנת סיבה לשתות לפני 12:00 (לא שחסרות לנו). לפניכם רשימה של מקומות חיפאיים נהדרים, שבהם תוכלו להרגיש כמו בחופשה כבר משעות היום המוקדמות, וכן, כאמור - זה כולל אלכוהול. בימי הקורונה המשוגעים נמליץ לכם להתקשר קודם ולבדוק - מה התחדש או השתנה או חלילה בוטל עקב המצב.

ברדא
האם חשבתם לרגע שברדא לא תכנס לרשימה? ובכן, אולי קשה להאמין, אבל גם לברדא יש חסרונות. הראשון הוא, שהמקום רחוק מכל בית ספר (להורים מבינינו, שמעוניינים לתפוס בראנץ' בזמן שהילדים בלימודים או בקייטנה), והשני - אתם תצטרכו להגיע במיוחד לעיר התחתית. שלישי, רוב ההיצע במקום מתחסל עוד טרום ההפסקה הפעילה, לכן היו חכמים - קודם ברדא, אחר כך סידורים וארגונים. הדבר הראשון, שמומלץ לשים ידיכם עליו, הוא סנדוויץ' האבוקדו בלחמניית פרעצל (14 שקלים). הבאים בתור, הם קרואסון התאנים או זה הפתוח עם גבינה מתוקה ותותים (20 שקלים). 

ברדא. קרואסון תאנים או תותים עם גבינה מתוקהצילום: רמי שלוש
ברדא. סנדוויץ אבוקדו בלחמניית פרעצלצילום: רמי שלוש

Mommy’s little helper: המקום השתדרג בתפריט אלכוהולי. אנחנו ממליצים לפתוח את היום עם קמפארי, קוקטייל או קוניאק.
שעות ארוחת הבוקר: 7:00-13:30.
טווח מחירים: פה לא מדובר בארוחת בוקר סטנדרטית של בתי קפה, לכן תלוי מה וכמה לוקחים. החל מ-14 שקלים.

ברדא, הנמל 6, חיפה

אוא קפה
אתם מכונה משומנת שמנהלת משק בית במסגרת זמנים קשים במיוחד, ולכן, כמו מבוגרים אחראים, אתם כנראה מתפקדים בעיקר, ויש שיגידו אך ורק - על קפה. אפשר, כמובן, לפתוח את הבוקר עם נס על חלב בבית, או שאפשר ללכת למקום שבו הקפה בפני עצמו גורם לשמש לזרוח. הרבה בתי קפה בעיר מזמינים את הזהב השחור הזה מבית הקלייה של אוא, הצמוד למקום. תוכלו לבחור באחד מתוך מיליון הסוגים שהם מציעים, ולהוסיף בייגל עם סלמון שנכבש במקום (46 שקלים, כולל הקפה).

אוא קפה. מליון סוגים צילום: רמי שלוש

Mommy’s little helper: תצטרכו להשתכר מענן הקפה המתמיד שיש במקום, כי אין אלכוהול בתפריט. אבל אם עוד לא הבנתם, הקפה שווה את זה.
שעות ארוחת הבוקר: ראשון-חמישי, 07:00-15:00, שישי, 07:00-15:00.
טווח מחירים: 25-60 שקלים ו 109 שקלים לארוחת בוקר זוגית.

אוא קפה. הרבה בתי קפה מזמינים את הזהב השחור הזה מבית הקלייה של אואצילום: רמי שלוש

אוא קפה, דרך העצמאות 53, חיפה

קיוסקפה
אם אתם גרים בנווה שאנן או בסביבותיה, הבחירה נעשתה בשבילכם - כי אין בית קפה יותר טוב בכל האזור. אם לא, לבית הקפה יש מספר דברים להציע לכם. השאלה הראשונה היא - מתי בפעם האחרונה פינקתם את עצכם בקרואסון משובח (מבית הקונדיטוריה של גל) ממולא בכל טוב? השנייה, האם צמד המילים "פרנץ' טוסט" מעלות חיוך על שפתותיכם? ובכן, להלן שלוש תשובות מצוינות: קרואסון שיגעון (44 שקלים), קרואסון אמנטל (47 שקלים) וקרואסון עלומה (46 שקלים). כדאי לבדוק גם את בורקס סלוניקי (32 שקלים). 

קיוסקפה. מתי בפעם האחרונה פינקתם את עצכם בקרואסון משובח ממולא בכל טוב?צילום: רמי שלוש

Mommy’s little helper: תפריט האלכוהול די בסיסי, אבל את היום תוכלו לפתוח בכל מקרה עם אייריש קופי, עראק עם לימונים, או תפוזים עם ריזלינג או גוורץ, או לחלופין לבחור מתוך מגוון הבירות.
שעות ארוחת הבוקר: בכל שעות הפעילות.
טווח מחירים: 32-62 שקלים. 114 שקלים לארוחת בוקר זוגית.

קיוסקפה. אין בית קפה יותר טוב בכל האזור של נווה שאנן וסביבותיה צילום: רמי שלוש

קיוסקפה, שלום עליכם 3, חיפה

רפאלו קריון
אם נרדמתם במקרה במטרונית שנסעה לכיוון הלא נכון, והנהג מסרב להסביר לכם איפה אתם נמצאים, תצאו ותריחו את האוויר. אם זה אותו הריח כמו בחיפה, רק חזק יותר - סימן שהגעתם לקריות. אך אל חשש, גם כאן תזכו לישועה. בזכות ארוחות הבראנץ' של רפאלו שבקריון, תוכלו, כבר מ-9 בבוקר, ליהנות מהצד האסקפיסטי של החיים. מהתפריט שהושק לפני כמה חודשים אנחנו ממליצים ללכת על הפולנטה עם גרבלקס וביצה רכה (52 שקלים) או על הבליני סלמון (52 שקלים).

אם נרדמתם במטרונית והתעוררתם בקריות. ארוחת בוקר זוגית ברפאלוצילום: אנטולי מיכאלו

Mommy’s little helper: זכיתם בכל הקופה, והיא תפריט קוקטיילים שלם שניתן להזמין מרגע פתיחת המסעדה. קחו את הפרנצ'סקה או המארקטו.
שעות ארוחת הבוקר: ראשון-שישי, 9:00-12:00.
טווח מחירים: בסביבות 52-54 שקלים למנה, 119 שקלים לארוחת בוקר זוגית.

רפאלו, קריון, קריית ביאליק

פטוש גלרי בר
אין טעם לנסות לתאר בכתב את פטוש בעיר התחתית. קשה להאמין עד כמה המקום מרשים מבחינת העיצוב, מציג השקעה בפרטים הקטנים ביותר, או פשוט מעורר השתאות מבחינת גודלו. אסתטיקה בצד, אולי בכל זאת תאמינו שיש ארוחת אינגליש ברקפסט (59 שקלים) ששווה לצאת בשבילה מהמיטה ביום חופש. לא בכדי, היא נחשבת כפתרון מוצלח להנגאובר, אך אם ארוחה כזו כבדה עליכם, תוכלו לדגום כריך עשוי מוופל וזה מושחת כמו שזה נשמע או את אחד הקינוחים השווים.

פטוש גלרי בר. כל כך מרשים, שקשה להאמיןצילום: עופר וקנין

Mommy’s little helper: תפריט האלכוהול מציע קוקטיילים לא רעים בכלל, כמו האבו כיארה - ג'ין, מרטיני, לימון, תרכיז מלפפון, טוניק וחתיכות מלפפון (45 שקלים).
שעות ארוחת הבוקר: עד 14:00.
טווח מחירים: 44-59 שקלים.

פטוש גלרי בר, הנמל 6, חיפה

קפה בריסל
המטבח האירופאי ובתוכו הבלגי כמו נברא כדי להזכיר לעולם מהי ארוחת בוקר. הקרפ, הוופל (שנעשה במקום), הפרנץ' טוסט, את כולם תוכלו למצוא בקפה בריסל, מקום שעצם הישיבה בו היא חיזוק חיובי. אישית, אנחנו מנצלים ביקורים כאן על מנת לערוך היכרות מחודשת עם קרפ מלוח, מאכל נדיר במחוזותינו. אם אתם יותר בעניין של מתוקים - קרפ סוזט וקרפ בננות וקרמל, כנראה שיכבשו את ליבכם. גם הוופל המלוח מומלץ בחום, במיוחד זה עם העוף המעושן והמייפל, ואחד הפלאות של המקום הוא הפרנץ' קרוק מסיה - מצרך יקר המציאות בעולמנו.

קפה בריסל. היכרות מחודשת עם קרפ מלוח, מאכל נדיר במחוזותינו צילום: רמי שלוש

Mommy’s little helper: במקום מבחר מסחרר של משקאות שהולמים את הבראנץ', כמו דקירי קפוא במבחר טעמי פירות, מוחיטו, אפרול שפריץ קוקטייל מרטיני ורוד ואפילו סנגריה.
שעות ארוחת הבוקר: כל יום עד השעה 13:00.
טווח מחירים: 63-120 שקלים לארוחות הבוקר. 

קפה בריסל. אם אתם יותר בעניין של מתוקים, נסו קרפ סוזט צילום: רמי שלוש

קפה בריסל, שדרות מוריה 13, חיפה

מילהאוס
מילהאוס הוא אחד מבתי הקפה עם המיקום הכי טוב בחיפה, אבל לא בכדי הוא נחשב ל"עלם החמודות" של בתי הקפה החיפאים. הקפה ממוקם על השדרה המרכזית של בת גלים, במרחק פזילה מהים. אבל המקום אינו מסתפק רק במיקום נהדר, אלא מציג שורה של מנות שאתם פשוט חייבים לטעום: מנת הטוב ביחד - חלת קרואסון או קרואסון שוקולד של מאפיית ברדא שמוגשים עם ריבה ביתית (12 שקלים), סנדוויצ'ים מופלאים כמו ביס החביתה האהוב (17 שקלים), או כריך מחמצת ירקות קלויים עם גבינת גאודה (29 שקלים), סלט עלים וסלקים (38 שקלים) ומוזלי (38 שקלים), לו קיימת גם אופציה טבעונית. נ.ב. אל תפספסו את העוגות של המקום.

מילהאוס. "עלם חמודות" של בתי הקפה החיפאיםצילום: רמי שלוש

Mommy’s little helper: בגזרת האלכוהול, תמצאו את החשודים המיידיים להשתכרות נעימה, דוגמת קוקטייל אפרול שפריץ, ג'ין אנד טוניק משודרג, קוקטייל פימ'ס כיפי ועוד. תענוג.
שעות ארוחת הבוקר: בכל שעות הפעילות.
טווח מחירים: 12-40 שקלים.

מילהאוס, שדרות בת גלים 14א', חיפה

שטרודל במושבה
חיפשתם מפלט לימים האלו, בהם אי אפשר פשוט לעזוב הכל, לקפוץ על מטוס ולמצוא את עצמכם בחו"ל? ברוכים הבאים למושבה הגרמנית. מסעדת שטרודל יושבת בדיוק בלב השדרה הכי תיירותית של חיפה ומכל עבר נשמע בליל שפות (על אף שאין פה תיירים ובכל זאת) ומקדש הבהאיים אחד שיגרום לכם להרגיש הכי חוץ לארץ שיש. מומלצת בחום ארוחת הבוקר 'בלאדי של סבתא' (62 שקלים) בסגנון שאמי, הכוללת טחינה, גבינה ערבית, חומוס, לאבנה, ביצים, ירקות ושתייה. אם אתם נועזים במיוחד ובא לכם ללכת עד הסוף, קחו את 'בוקר של אמא' (59 שקלים), שבה מקבלים ביצה מקושקשת עם בשר טלה בתיבול ערבי, עם לאבנה, סלט עגבניות וכמובן שתייה. וכן, יש פה גם יופי של כנאפה.

שטרודל. "עלם חמודות" של בתי הקפה החיפאים צילום: רמי שלוש

Mommy’s little helper: בגלל שהקהל העיקרי הוא תיירים, תפריט האלכוהול בלתי נגמר. הקוקטיילים ברשימה די מבטיחים, ואפשר גם לקחת סמירנוף או בריזר אם רוצים משהו קליל יותר.
שעות ארוחת הבוקר: לאורך כל שעות פעילות המסעדה, 09:00-24:00.
טווח מחירים: 46-62 שקלים.

שטרודל. מומלצת בחום ארוחת הבוקר 'בלאדי של סבתא' בסגנון שאמי, הכוללת טחינה, גבינה ערבית, חומוס, לאבנה, ביצים, ירקות ושתייהצילום: רמי שלוש

שטרודל במושבה, שדרות בן גוריון 39, חיפה

קפה דיומא
אז נכון, כנראה שכבר ביליתם כאן עם הילדים בקיץ הקודם, לאורך רחבת הפסנתר, ובטח בחנות הצעצועים הסמוכה - אבל תשמחו לגלות שלקפה דיומא יש גם צד בוגר ונהנתני. נתחיל בקומה השנייה, שממסכת היטב את כל הרעש וההמולה שבחוץ ומאוד טובה למקרי מיגרנות למיניהן. נמשיך במנות הקטנות, הכיפיות והלא מתחייבות בתפריט, בהן שלושת המוסקטרים - סלט ביצים, מטיאס ומטבוחה (49 שקלים), או שטראמר מאקס - קורנביף צלוי וביצי עין (52 שקלים), ובלי לשים לב - אתם כבר לא רעבים. ואם זה לא מספיק, המקום מגיש קינוחים נהדרים של אירנה משעל.

קפה דיומא. מנת קורנביף צלוי וביצי עין צילום: רמי שלוש

Mommy’s little helper: תמצאו כאן כמה פנתרים אלכוהוליים - פנתר ירוק שכולל עראק, נענע, מיץ תפוחים סחוט והרבה אהבה, ופנתר צהוב שכולל קמפרי, ג'ין ומיץ תפוזים סחוט. המיצים טבעיים ונסחטים במקום, יש גם בירת סטלה למי שלא מעוניין לצאת לאיזו הרפתקה אלכוהולית.
שעות ארוחת הבוקר: בכל שעות הפעילות.
טווח מחירים: 45-65 שקלים. ארוחת בוקר תעלה 63 שקלים.

קפה דיומא, שדרות הנשיא 119, חיפה

תלפיות
מה לא נאמר כבר על מסעדת תלפיות? שהיא מעולה? שהיא המסעדה הכי טובה בחיפה? שהיא המקום להביא את האורחים מתל אביב (או מחו"ל, לכשיגיעו), להשוויץ? שהיא בית לאוהבי אוכל קצת אחר בחיפה? כן, אז את כל אלו כבר אמרו - אבל על ארוחת הבוקר המדהימה של תלפיות עדיין לא דיברו. ארוחת הבוקר משתנה חדשות לבקרים, כרוח המקום אבל תקוו שביום שהגעתם בדיוק יגישו את זו עם הניחוח הגרוזיני, שכוללת ביצים, טחינה, צזיקי, גבינת פטה, ירקות צלויים והדובדבן שבקצפת - גלילות חציל במילוי אגוזים וחמוציות. יש גם מאפים כמו חצ'פורי (38 שקלים) וחינקאלי (כיסונים גרוזינים במילוי גבינת סולגוני) עם שמנת חמוצה וזעתר (28 שקלים). בנוסף גם שקשוקה אדומה (45 שקלים) לאוהבי הז'אנר. בכלל, הגעתם לשוק תלפיות? יופי, עשו סיבוב והצטיידו גם בקפה מהחנות הסמוכה "טלק". 

ארוחת בוקר בתלפיות. מה לא נאמר כבר על מסעדת תלפיות? שהיא מעולה? שהיא המקום להביא את האורחים מתל אביב או מחו"ל להשוויץ? צילום: רמי שלוש

Mommy’s little helper: תמצאו כאן את מיטב היינות, אוזו ולילט (יין צרפתי מתובל, שהולך מעולה עם סודה ופרי, או בשם אחר - ההתמכרות הבאה שלכם).
שעות ארוחת הבוקר: עד השעה 12:00.
טווח מחירים: ארוחות בוקר מלאות ב-75 שקלים ליחיד, 105-138 שקלים לזוגי. 28-48 שקלים למנות נוספות כמו מאפים, שקשוקות וסלטים.

תלפיות, סירקין 28, חיפה

סילבה
להרגשה הזו שמישהו מגיש לך את המנה הקבועה שלך בלי שתצטרך לעשות שום דבר פרט להנהון - אין תחליף. סילבה הוא אחד מבתי הקפה האלו ורק העובדה שמי שמכין את הקפה בסילבה היא בריסטה שעובדת במקום כברמנית עוד מימי קונדיטוריית "העוגה" שקדמה לסילבה לפני 20 שנה מדברת בזכות עצמה. אתם יכולים להבין כמה שמחנו שהתברר לנו שבמקום מגישים ארוחות בוקר מיוחדות. אנחנו התלבטנו בין ביצה בקן (לחם עגול ממולא בבשמל עם בייקון או פטריות) (49 שקלים) לבין קרואסון עם מקושקשת "מועשרת" בשמנת וסלמון כבוש מתוצרת ביתית (49 שקלים) אבל אתם יכולים גם וגם! עוד משהו משמח: הלחמים הם מברדא והמאפים הם מהקונדיטוריה של גל.

סילבה. במקום מגישים ארוחות בוקר מיוחדות צילום: רמי שלוש
סילבה. קרואסון עם מקושקשת "מועשרת" בשמנת וסלמון כבוש מתוצרת ביתית צילום: רמי שלוש

Mommy’s little helper: אנחנו ממליצים על היין החם שבא ממש מתאים לעונה! אפשר גם לקבל אותו צונן אם רוצים
שעות ארוחת הבוקר: בכל שעות הפעילות
טווח מחירים: 39-55 שקלים, 119 שקלים לארוחת בוקר זוגית.

סילבה, שדרות מוריה 120, חיפה

זברה. המקום מקסים, הקפה טוב, הלחם מעולה, והם יודעים להכין ביצה כמו שצריךצילום: רמי שלוש

זברה
לכאורה, המקום הקטן והמתוק הזה מגיש את הדברים הרגילים: קפה, מיץ סחוט, ביצים, גבינות, לחם. מסעדה מקסימה ככל שתהיה עם קפה טוב, לחם מעולה זה נחמד - אבל ההברקה האמיתית טמונה בכך שמדובר במקום שיודע להכין ביצה כמו שצריך - לא דבר של מה בכך בימים טרופים אלו. מבחינת שתייה, תמצאו מגוון חליטות מעולות, או מיצים סחוטים, במיני שילובים מעניינים המספקים מענה ראוי למיץ התפוזים הסחוט הגנרי. יש אף ימים, שבהם ריבה ביתית זו או אחרת (מישהו אמר תפוז סיני?), תצטרף לה באלגנטיות לארוחת הבוקר. בנוסף, מנה אחת קסומה שמתאימה לימי ה"שתיתי יותר מידי אתמול, קמתי באחת בצהריים, אבל אני לא רוצה לוותר על ארוחת בוקר", והיא חביתה וצ'יפס (30 שקלים), אבל אם כבר - קחו את הצ'יפס המתובל.

Mommy’s little helper: תמיד תמצאו יין בביסטרו צרפתי, אז לכו על אחד קליל, רצוי לבן חצי מתוק ואם אפשר גם מבעבע.
שעות ארוחת הבוקר: בכל שעות הפעילות.
טווח מחירים: 5-54 שקלים. ממאפה ועד לארוחת בוקר מלאה.

זברה, טשרניחובסקי 39, חיפה

קפה הפינה
זוכרים את הקפה השכונתי המקסים שהיה לחברים מהסדרה "חברים" מתחת לבית? לרייצ'ל הוא שימש מקום עבודה לעת מצוא, לפיבי הוא סיפק במה לכשרונותיה, ולכל השאר - מדובר היה במעין שלוחה מורחבת כיפית במיוחד של הבית לרבוץ בה. בימים בהם רק התחלנו להבין את המושג אורבניות, האווירה ב'סנטרל פארק' הייתה דוגמה נהדרת. ובכן, קפה הפינה הוא כל הדברים האלו, ועוד קצת. בתפריט מחכים מאפים ביתיים מפתיעים באיכותם כמו סקונס, מאפינס ומאפים מלוחים, שמשתנים מדי יום. לארוחת הבוקר כדי לקחת את מנת הצ'ופצ'יק (32 שקלים) הפופולרית ביותר: הברקה גאונית, המורכבת ממאפה מלוח משתנה המבוסס על ירקות וגבינות, עליו מוגשת ביצה על ממרח שמנת שעושים במקום, לצד סלט הבית.

קפה הפינה. מעין שלוחה מורחבת כיפית במיוחד של הבית לרבוץ בהצילום: רמי שלוש

Mommy’s little helper: בקפה הפינה אפשר להתחיל לשתות כבר מהשעה שבע בבוקר. בהיצע יש יינות, מיקסים מגניבים כמו מילקשייקים אלכוהוליים, ואף דברים חזקים יותר כמו ג'ין שאפשר לשלב עם טוניק ביתי שנעשה במקום.
שעות ארוחת הבוקר: בכל שעות הפעילות.
טווח מחירים: 10-40 שקלים ומעלה, ממאפה מלוח או מאפין ועד לארוחות הבוקר השונות.

קפה הפינה, מסדה 43, חיפה

נעמה סובול

נעמה סובול היא מדריכת סיורים קולינריים בחיפה ובעלת הבלוג תרבות אכילה ומתארחת במדור האוכל של "הארץ"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ