מסעדת פרגיות: להעמיס, לאכול, לשמוח

פרגיות היא לא מסעדה לאניני טעם, אבל מציעה עסקית מספקת ואווירת מנגל קולקטיבית ועממית

צבי גילת, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי גילת, עכבר העיר

בספריו של דיימון ראניון, שגיבוריו הם מאפיונרים קשי יום בניו יורק של שנות ה־30, פרגית הוא כינוי לעלמה צעירה ומושכת. לראניון היה סגנון כתיבה ייחודי, והוא התייחס אל גיבוריו בחביבות פטרנליסטית. רובם היו תרנגולים פתטיים, ומושא תשוקתם היו הפרגיות הצעירות.  - לשעות פתיחה ולכל הפרטיםשמה של ברחוב קרליבך ניתן לה מסיבות פרוזאיות יותר.  פרגית הוא כינוי לחלק הבשר שליד ירכי התרנגולת, שאותו מחבבים במיוחד מנגליסטים ישראלים כי היא שומרת על עסיסיותה, ולכן נוחה להכנה - שיפוד "על בטוח". המסעדה עצמה היא סוג של מנגל ציבורי־עממי המשרת את עובדי הכפיים במרכז העיר – דלפק ארוך שמאחוריו גריל מכובד ואולם גדול לסועדים. בשעת הצהריים, השעה שביקרנו בה, ישבו ליד השולחנות רק תרנגולים עצובי מבט ושמוטי כרבולת. פרגית עייפה, אם להשתמש בדימוי של ראניון, הציעה לנו לגשת לבר הסלטים הקרוב ולמלא את צלחותינו "חופשי" ולקחה הזמנה. שיפודים זה העניין כאן – קבב, לבבות, חזה עוף, כנפיים, כבד עוף, שישליק, נקניקיות מרגז, שניצל  - כל אחד ב־14 שקל, ושיפוד אנטריקוט ב־23 שקל.  - לשעות פתיחה ולכל הפרטיםמנה עסקית של שני שיפודים עם תוספת של אורז, צ'יפס, תפוחי אדמה וחומוס תעלה 43 שקל. נראה שזו אחת העסקיות המספקות ביותר בעיר, לפחות מבחינת המחיר. לא פלא ששעה אחר כך נראה המקום כמו לול של תרנגולים. פרט למלצרית, היתה בת זוגי לארוחה הפרגית היחידה במקום. מבר הסלטים דגמנו סלט טבולה (טוב), סלט עגבניות חמצמץ, סלט טורקי סטנדרטי וסלט ירקות שהחל להתעייף. חצאי תפוחי האדמה האפויים בתנור ומתובלים בקצת יותר מדי כמון היו פריכים. את האורז שכחו להביא לשולחננו, אבל לא שמרנו טינה. זה סתם העיניים הגדולות שלנו; גם כך כבר היה השולחן עמוס למדי.

בלי בלבולי מוח. פרגיות (צילום: אורן זיו)השיפודים טובים, הבשר טרי (במקומות הומים כאלה, אין לחשוש), אבל איכשהו, נדמה היה לי שלכולם טעם כמעט זהה, כך שלקח לי קצת זמן להבין ששיפוד הלבבות שהגיע לשולחן בטעות אינו שיפוד הקבב שהזמנתי. דווקא המלצרית שמה לב לכך, באיחור, והביאה שיפוד נוסף, בלי לחייב את החשבון. קנקן לימונדה (14 שקל) החליק את הכל בנעימות. על הקינוחים (בוואריה, מוס שוקולד ומלבי – הסטנדרט של השיפודיות החל משנות ה־70 - ויתרנו. כבר לא היה צורך. זו לא מסעדה לאניני הטעם, אבל למי שמחפש עסקית יעילה באמצע יום העבודה שלא תגזול יותר מדי מזמנו ומכספו ותזכיר לו את המנגל של יום העצמאות, פרגיות מספקת את הסחורה.

- קרליבך 23. טל' 5621007. פתוח: א'-ד' ושבת 24:00-12:00; ה'-ו' לאורך כל היממה.

בקטנה תפאורה: עניינית. גריל, שולחנות וכיסאות. אל תחפשו פה בר אופנתי או קשקושים עיצוביים מיותריםסביב השולחן: עמךשירות: אפשר עצמי, אפשר לחכות למלצרית. בשני המקרים - זריזשירותים: נקייםנגישות: נוחה - גם למסעדה וגם לשירותיםחנייה: בחניוני הסביבה. מחיר החניה בחניונים הפרטיים כמחיר הארוחה. בחניונים העירוניים - שמונה שקלים לשעהשורה תחתונה: מקום ענייני. להעמיס ולהמשיך הלאה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ