מסעדת 206: המזרחית הצפונבונית הכי ישראלית

האווירה ספורטיבית־מכביסטית, הסלט הקצוץ והטרי וכמובן, השיפודים והסטיקים המצויינים. למרות שמדובר במסעדה מיושנת, 206 לא מאכזבת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

206 היא מסעדה של גברים. בעצם, רוב מסעדות הבשרים המזרחיות בסטייל דומה הן מסעדות של גברים: מי ומי, פונדק איילון, מפגש הסטייק ודומותיהן. 206 היא מממציאות הז'אנר, והאפיון הזה הוא כמעט סמלה המסחרי. זה לא אומר שנשים לא תסעדנה ב־206. להפך – דווקא בגלל שזו מסעדה גברית, יעניק להן המלצר את מלוא תשומת הלב, יחמיא להן על יופיין ועל גזרתן ויפנק אותן. אבל אלה תהיינה נשים שמתאימות לגברים ש־206 מתאימה להם. הייתי מגדיר אותם "גברים ספורט־אלגנט", בלי לחטוא יותר מדי בשימוש בסטריאוטיפים: נעליים (עדיף מוקסינים) בלי גרביים, ג'ינס של מותג שמונח ברישול מוקפד, חולצת בד מגוהצת (פסים דקים, עם לוגו של מעצב) מחוץ למכנסיים, בלורית חלקה (סטייל אוחנה או אלישע לוי), למי שיש לו עדיין שיער על הפדחת, ושעון מדוגם. וכל ההופעה הזו הולמת את הרכב שעומד נוצץ בחניה בחוץ. הגבר של 206 יכול לדבר על נדל"ן ועל בורסה, אבל ל־206 הוא מגיע כדי לדבר על ספורט, עדיף על מכבי תל אביב. 206 - כל הפרטיםתמונות של שחקני עבר, עסקנים ואוהדים בולטים של הקבוצה, מחובקים עם הבעלים או עם הצוות תלויות על הקירות, ובכל רגע נתון צפוי שיצרפו שם שולחנות כדי לערוך אותם בצפיפות ל־30 איש שבאו למפגש גיבוש או כדי להוריד את האדרנלין אחרי ריצה על הפרקט. כשהיינו שם השבוע ולעסנו את השניצל הענק שלנו, תיקתקו את כל השולחנות סביבנו לקראת קבוצת מ.כ. הבקעה. אני מניח שהכוונה לבקעת אונו. הפזילה לכיווננו, מוקש שתקוע באמצע השדה, היתה כמעט בלתי מורגשת, אבל מובן שאת הקינוח (מוס שוקולד, אלא מה) סיימנו בשולחן אחר, בעידודו של המלצר, שגם צ'יפר אותנו על המעבר באספרסו. האוכל? בסדר, תודה. הסטייקים טובים, יש את כל סוגי השיפודים והחמוצים הסטנדרטיים והתוספות המוכרות (צי'פס, מג'דרה, אורז וכו') אולי לא תמיד ירקיעו שחקים אבל לעולם לא יפילו. הסלט הערבי (מומלץ) לעולם טרי טרי: על הבר עומד מישהו שזה תפקידו העיקרי. כל היום הוא חותך מלפפפונים ועגבניות. לא תיתקלו שם בסלט שאינו מתובל כהלכה או שהוצא מהמקרר.  האקוסטיקה איומה, אבל זה דווקא העונג במקומות מהסוג הזה: ההמולה הספורטיבית. מסך הפלזמה יראה את המשחק המרכזי של היום, ומשולחנות סמוכים תוכל לשמוע הערכות. 206 נותנת לך הרגשה שאתה ביציע הכבוד. ההמולה הספורטיבית היא חלק מהעניין. 206 (צילום: יח"צ)האחראי לכך, מעבר לשירות המסור, המנות הטובות, והתפאורה הכללית, הוא בבר. מבטו של המלצר הוותיק עייף, אבל הוא קולט כל נכנס בחדות; הילוכו איטי, אבל את השיפודים שלך הוא לא שכח והם יגיעו מיד; הוא מכיר כל אחד בשמו, ותחת המסכה הכביכול אדישה שלו הוא קולט הכל; הוא יכול לבוא לרגע מאחוריך, להדליק את המזגן ולהפטיר "לא חראם שאתה מזיע ככה?". האוכל קצת יקר. העסקית, שכוללת מנה ראשונה, מנה עיקרית עם תוספות וקינוח, עולה כאן 85 שקל. לזכותה ייאמר שהיא מוגשת כל היום, אבל בכל מקום אחר יתמחרו אותה ב־20-15 שקל פחות, ובצדק. אין שום סיבה למחיר הזה, פרט לעובדה שאנשים משלמים אותו. השניצל (50 שקל) הענק (הוא כיסה את כל הצחלת שלי), היה מהזן השטוח ונצלה במקצועיות – לא נחרך, שמר על עסיסיות. זרזף עליו קצת לימון, והוא מושלם. כך גם השיפודים (75-65 שקל למנה). במסעדה שהתנועה בה כה רבה, והגרילמן שלה מחזיק בניסיון של עשרות שנים, אין סיכוי ליפול - הבשר יהיה תמיד טרי. אפשר לומר ש־206 היא המזרחית הצפונבונית הכי ישראלית באזור.

206 - דרך משה סנה 54. טל' 6483030/1, פתוח: כל השבוע 11:30-אחרון הלקוחות.בקטנה תפאורה: פרקט, שולחנות עץ, דלפק ברסביב השולחן: האוהדים והעסקנים, לפעמים גם הכוכביםשירות: תיק תקחיוך: מכיר אותך מזמן. מה נשמע? שירותים: נקייםנגישות: בעייתית. יש לרדת קרוב לעשר מדרגות ממפלס החניה כדי להגיע למסעדהחניה: יש מגרש פרטי צמודשורה תחתונה: יאללה מכבי?

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ