ארוחה כרוכה

4 מתכונים לסנדוויצ'ים עולמיים

כלל ידוע אומר: אין דבר שאי אפשר לשים בין שתי פרוסות לחם. לכבוד החזרה לבית הספר חזרנו אל המנה הכי חשובה ביום עם ארבעה מתכונים מיוחדים

רוני קשמין
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
רוני קשמין

אותו מאכל ורסטילי, שנאכל באופן מסורתי בין שתי פרוסות לחם וללא צורך בסכו"ם או בישיבה לשולחן, אולי התחיל כברירת מחדל או כמאכל של המעמדות הנמוכים, אבל קיבל את שמו דווקא מבני אצולה.

הסנדווויץ' במהותו אומנם קיים עוד מימי קדם אולם שמו נולד במאה ה-18 וכרוך בסיפורו של ג'ון מונטאגיו, הדוכס הרביעי מסנדוויץ', העיירה האנגלית ממנה הגיע. האגדה מספרת על הדוכס כי אהב להמר, כל כך אהב, עד שערב אחד, עת קראו לו משרתיו לשבת אל שולחן ארוחת הערב, הוא סירב (הפריעו לו בעיצומו של טורניר קלפים בן 24 שעות) ודרש כי ישימו לו את ארוחת הערב (ובפרט, בשר) בין שתי פרוסות לחם ויביאו אותה אליו. ה"וול סטריט ז'ורנל" אף תיאר את התרומה הבריטית לשמו של הכריך ("סנדוויץ'") כתרומתה הגדולה ביותר של בריטניה לעולם הקולינריה - ואין זה מקרי כי יום הסנדוויץ' הבינלאומי נחגג באופן מסורתי ביום הולדתו של הלורד, ה-3 לנובמבר. משאימצו האמריקאים לתרבותם את הסנדוויץ' והגדילו לעשות לו יום מיוחד בשנה- גם שאר העולם הצטרף לחגיגה.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ