מסען המופלא של הסבתות שברחו מהנאצים והביאו לבאר שבע את המטבח היווני

מבית אתאיסט בעיר הנמל וולוס שביוון, דרך הבריחה מאימת הנאצים ועד הקליטה במוסד דתי בדרום: האחיות רבקה ומלכה לבית משפחת גני נפגשות עם דנה מלמד כדי להחיות את המתכונים שנשזרו בסיפור חייהן הפתלתל. יאמס נונאס

מבחר התבשילים של האחיות רבקה ומלכה על השולחן
צילום: דנה מלמד
דנה מלמד
דנה מלמד

הכל התחיל מכתבה מרתקת ששודרה בחדשות "כאן". מסע של שלוש אחיות - רבקה, מלכה וגאולה לבית גני, לכפר הנידח פרומירי שביוון, למפגש עם התושבים שהגנו עליהן ועל משפחתן בזמן מלחמת העולם השנייה. נרגשת וסקרנית, יצרתי קשר עם מלכה וביקשתי ממנה להשתתף במדור עם מאכלים מבית אמא. "בשמחה", היא ענתה מיד והוסיפה "אבל רק ביחד עם אחותי הגדולה רבקה. היא בעצם גידלה אותי, מאז ועד היום. שמונים שנה אנחנו עושות כל מה שאפשר ביחד".

מהקומה העשירית אי שם בבאר שבע, נשמעים שידורי רדיו נינה, תחנת רדיו שמשדרת מפלורידה מוזיקה יוונית בעבור קהל מאזינים ישראלי. האחיות חזרו הבוקר לדירתה של מלכה, לראשונה מאז שהתאלמנה ועברה לגור בדיור מוגן, כדי להחיות את המתכונים השזורים בסיפור חייהן הפתלתל שמתחיל בוולוס, עיר הנמל שבמרכז יוון.

צלילי בוזוקי מובילים למטבח רוחש וגועש. רבקה כבר לשה בצק רבוך לפסטל הבשרי שלה. מלכה קוצצת מנגולד לפסטל הצמחוני שלה. בסיר נירוסטה מתבשלת פראסה לקציצות. על הדלפק הקטן תערובת בשר שטוגנה עם בצל, תפוח אדמה מבושל לסקורדליה, גבינת פטה שתחבור למנגולד, המון שיני שום ומחברת מתכונים. הגעתי מסמנת שהגיע הזמן לעצור, לשבת במרפסת עם קפה וצלוחית של קורביידס וקולורקיה, עוגיות יווניות מסורתיות מעשה ידי מלכה, ולפתוח באופן רשמי את פסטיבל מספרי סיפורים. "רבקה, תתחילי'', מלכה נותנת לאחותה הגדולה להתחיל. רבקה לוגמת מהמים ומתחילה לספר.

האחיות רבקה (משמאל) ומלכה (מימין) במטבח צילום: דנה מלמד

"גרנו בוולוס במרכז יוון. היו לי שני אחים גדולים – חיים ורפי, ושתי אחיות קטנות, התאומות מלכה וגאולה. אבא קיבל הודעה מהפרטיזנים שהגרמנים בדרך וברחנו דרך הים לכפר המבודד פרומירי. שם קיבלו אותנו והתייחסו אלינו כמו משפחה, אהבו אותנו ואנחנו אותם. כשהנאצים הגיעו לפרומירי, הבריחו אותנו לבקתות בהרים. אני והאחים שלי עשינו תצפיות מהחלון במשמרות כשההוראה היתה: אם רואים מגפיים שחורים, מיד לדווח להורים. כך היה. הגיעו המגפיים השחורים ובתוכם חיילים גרמנים. ההורים הכניסו אותם לבקתה, פתחו להם שולחן ומזגו לא מעט אוזו. הם כל כך נהנו אצלינו ונשארו 48 שעות, ואז המשיכו בדרכם, משוכנעים שאנחנו יוונים כפריים.

"אחרי המלחמה חזרנו לוולוס. הגויים שמרו לנו על הבית, הרכוש ועל חנות הנעליים של אבא, לא נגעו אפילו במחט. חזרנו לשגרה, לבתי הספר והיה לנו טוב. אבל היה לחץ לעלות ארצה. דודה שלנו, אלמנה עם שבעה ילדים, החליטה לעלות, ואני, רפי והתאומות הצטרפנו אליה. ההורים וחיים נשארו לסגור את העסק והיו אמורים להגיע בעקבותינו תוך זמן קצר, אבל משהו השתבש. פרצה ביוון מלחמת אזרחים בין המלוכנים לקומוניסטים והתברר שאבא עזר לקומוניסטים והלשינו עליו".

בשיא המתח רבקה מכריזה על הפסקה. הזמן קצר והמלאכה מרובה, היא אומרת. צריך לחזור ולמטבח ולתת עבודה.

הבצק בינתיים הספיק להתקרר והיא משטחת מחצית ממנו בפיירקס, מעליו מניחה תערובת בשר עם בצל מטוגן ואת הכל היא מכסה בפיסות של בצק שמעכה בין כפות ידיה. לסיום, היא מסמנת בעזרת סכין חריצים לאורך ולרוחב ויוצרת טקסטורה של ריבועים. המאפה נשלח לתנור. בזריזות רבה, היא מכינה את התערובת לקציצות פראסה, מניחה את הקערה בצד, שולפת כדור צמר סגול ומתיישבת לסרוג אפודה לנכדה. הבמה כעת של מלכה שמכינה את אותו הפסטל אבל בגרסה הצמחונית. "לכל מאכל בשרי פיתחתי עם השנים גרסה צמחונית או טבעונית, גרסה ללא קמח, עם גבינות ובלי ביצים או להפך. מכבדת את הבחירות של כל אחד מילדיי ודואגת שאף אחד לא ירגיש מקופח''. אמנות הרכבת הפסטל זהה לזו של רבקה. שכבת בצק בתחתית, עליו תערובת של מנגולד וגבינה בולגרית וסגירה מרושלת בטלאים של בצק. כדי למנוע בלבול בין הבשרי לצמחוני, מלכה חורצת פסים אלכסוניים לטקסטורה של מעוינים.

ריח הפסטל שנאפה בתנור עושה אותנו רעבות. מלכה מחממת שמן במחבת ורבקה מניחה את המסרגות וחוזרת לזירה. בידיים רטובות היא יוצרת קציצות עגולות ושמנמנות ומזהיבה אותן במחבת. אם קודם היה קשה לעמוד בניחוחות האפייה, כעת נוסף גם ריח הטיגון. יחד עם מראה הקציצות המטגנות במחבת וקול פצפוץ השמן מוציאים אותי מריכוז ואני מתקשה לעקוב אחר המתרחש. קציצות ראשונות יוצאות למנוחה על נייר סופג ולשמחתי, צריך לעצור כדי לצלם. רבקה מסדרת אותן בצלחת, מניחה חצי לימון והמנה יוצאת איתי למרפסת להצטלם. בכל פריים יש קציצה אחת פחות. קשה לעמוד בפניהן.

האחיות רבקה ומלכה צילום: דנה מלמד

אז מה עלה בגורלו של אבא?

"זה כבר סיפור בתוך סיפור. עד היום אנחנו מגלות פרטים חדשים ומפתיעים, ואני בת 82, כן? אז יהודייה קומוניסטית שאבא הציל את המשפחה שלה, נתפסה, עברה עינויים, והלשינה על אבא. יום אחד באים לחנות ולוקחים אותו לבית מעצר בוולוס. אחרי חודשיים עושים משפט ראווה והוא נידון לתלייה. מעבירים אותו לאתונה להמתין לביצוע ההריגה. אמא והאחים שלה ארגנו עורכי דין טובים, שהשיגו משפט חוזר. הוא שוב נידון לתלייה. הם ארגנו עוד משפט חוזר ובפעם השלישית הוא שוחרר, אחרי שלוש שנים. עד היום יש לנו את העיתון מיוון".

ומה קורה איתכן בינתיים בארץ ישראל?

"התחנה הראשונה היתה מחנה אוהלים בנתניה. היה חורף קשה ובלילה כל האוהלים התעופפו בסופה. הדודה שלנו ניסתה לגונן בגופה מפני הסערה על כל אחד עשר הילדים אבל באו מהסוכנות ואת ארבעתנו העבירו למחנה עולים בכרכור. מי שהכי סבל שם זה אחינו רפי. הילדים הציקו לו ולעגו לו כי היתה לו יד אחת קצרה, מום מולד. לאחר שלושה חודשים הוחלט להעביר אותו לירושלים. לפני שנפרדנו הוא השאיר לי הוראות לשמור על הבנות ולדאוג להן, רשימת משימות מפורטת כמו הקפדה על סירוק וקליעת צמות שלא יתפסו כינים. 'אל תשאירי אותן לבד. שתמיד יהיו לידך', הוא השביע אותי. נתתי לו את מילתי. עד היום".

"עכשיו את מבינה למה אני צריכה אותה על ידי?" מלכה מניחה את ידה על כתפה של אחותה ומגישה לה כוס מים. "שלא תתייבשי לי ואז אני אצטרך לבשל לבד". רבקה ממשיכה:

"כעבור מספר חודשים שוב לוקחים אותנו, מעלים את שלושתנו, האחיות, על אוטובוס מלא בנות יתומות והאוטובוס נעצר בפתח תקווה. מקריאים שמות של אלו שצריכות לרדת, והקריאו את השמות של מלכה וגאולה אבל לא שלי. לקחתי את שתיהן והחבאתי אותן מתחת למושב. כמובן שמצאו אותן. התעקשתי שאנחנו יחד ואי אפשר להפריד. צעקתי ביוונית, עשיתי בלגן, החזקתי אותן בידיים חזק חזק. אני לא יודעת לכמה זמן האוטובוס עצר אבל בסוף ניצחתי. המשכנו ל"בית אשר", מוסד דתי של עליית הנוער בנחלת יהודה".

דתי?

"לא היה לנו שמץ של מושג מה זה דתי ומה זה חילוני וגם לא הבנו את השפה. החליטו שאנחנו נהיה דתיות".

וכל הזמן הזה, ההורים וחיים ביוון?

"הסתירו מאיתנו את המצב. סיפרו שהכל בסדר, תיכף אבא יסגור את העסק ובקרוב הם יגיעו. הסיפור הזה גובה בתמונות שמעידות שהחיים בוולוס על מי מנוחות. לימים, יתברר שמדובר בפוטומונטאז' שיצרו במיוחד עבורינו, כדי שלא נדאג. שלוש שנים אני בתפקיד המבוגר האחראי, אמא מחליפה שמטפלת בילדות קטנות, עד שבוקר אחד אני מתעוררת עם תחושת בטן. אני מחליטה לנסוע באוטובוס לדודה בפתח תקווה ולקבל תשובות".

ניחוח נפלא של בצק אפוי וגבינה נמסה מגיע עד המרפסת. מלכה רצה לתנור ושולפת את הפסטל הצמחוני בדיוק בזמן. שזוף, יפה וריחני. בתוכנית – הכנת סקורדליה (ממרח שום יווני) בשתי גרסאות. בגרסה של רבקה יש תפוח אדמה מבושל וביצים. בזו של מלכה, לחם ושקדים. בזמן שרבקה מכינה את הסקורדליה שלה, מלכה מאלתרת ברגע סלט פיאס – סלט שעועית ובצל יווני, שאהוב במיוחד על בנה יוסף, שבינתיים הצטרף למפגש. רבקה חוזרת למסרגות, מלכה ואני מתקתקות את הסקורדליה בגרסת הלחם והשקדים ויוסף כבר פורש מפת טברנה תקנית משובצת בכחול ולבן. המנות מגיעות למרכז השולחן, אוזו נמזג לכוסות והאחיות מביטות זו לזו עמוק בעיניים וקוראות – "ימאס!", קריאת הלחיים היוונית. כולנו לוגמים מהאוזו, מעמיסים צלחות ורבקה ממשיכה את הסיפור.

צילום: דנה מלמד

"הגעתי לדודה בפתח תקווה ללא הודעה מוקדמת. היא היתה המומה ומיד שאלה, 'איך ידעת שחיים מגיע מחר?' לא ידעתי כלום. מהיכן? שאלתי אותה. הסתבר שההורים וחיים בכפר סבא כבר שבועיים. מיד חזרתי ל"בית אשר" לבשר למלכה וגאולה שהמשפחה שלנו חזרה. הם הגיעו! הם הגיעו! צרחתי כשפרצתי לחדר האוכל, וכל הבנות פצחו בריקודים. למחרת חיים אחי הגיע יחד עם הדודה מפתח תקווה ולקחו אותנו לראות את ההורים".

כשרבקה סיימה בית ספר יסודי, היא נאלצה לפרוש מהלימודים כדי לעזור להורים שרק הגיעו מיוון, ועברה לגור איתם במעברה ביהוד. רפי התעקש שהתאומות ילמדו בקיבוץ הדתי חפץ חיים, עד תום התיכון. כשסיימו, ההורים עברו לבאר שבע והבנות באו לגור עמם. "לא כל כך הסתדרנו," מספרת מלכה, "אנחנו כבר היינו דתיות מאוד ואבא היה אתאיסט גמור. 'אין אלוהים ואל תבלבלו ת'מוח', היה המנטרה שלו. אנחנו היינו דוסיות מכף רגל ועד ראש, ובבית אכלו חזיר. זה היה רחוק מאיתנו אלפי שנות אור. ברחנו מהבית כמה פעמים והתחבאנו אצל רבקה כמובן".

איפה הכרתן את הבעלים שלכן?

"רבקה הכירה את משה במעברה ביהוד. הוא הגיע מיוגוסלביה והתאהב בה בשנייה שראה אותה. אבא שלו נתן לאבא שלנו את החמור שלו בתור נדוניה ויצאה עסקה טובה. היא היתה בערך בת 16 והוא מבוגר ממנה בכמה שנים טובות. יהודה שלי הגיע מאיזמיר. הוא היה נהג טנדר בבית ספר אשל הנשיא, ואיזה יווני, חבר טוב של ההורים שעבד איתו, שידך בינינו. נפגשנו במקרה, לכאורה. היה לו אופנוע מבריק ומצוחצח והתחלנו לצאת ולבלות יחד. חגגנו. עכשיו תשאלי אותי אז איך הוא הציע לך נישואין?"

איך הוא הציע לך נישואין?

"או. טוב שאת שואלת. גאולה עמדה להתחתן ולעזוב את בית ההורים. החלטתי שהגיע גם זמני לעזוב. יום אחד כשהוא הוריד אותי בבית עם האופנוע הודעתי לו או שמתחתנים או שאני הולכת. יהודה אמר, 'את רוצה להתחתן? אז נתחתן'. רומנטי אה?"

כמו הקשר העמוק בין האחיות, כך היה הקשר בין משה של רבקה ליהודה של מלכה. הם היו מאוד קרובים ולדבריה של מלכה, גם השתייה בחברותה תרמה לקשר. משה נפטר לפני כעשור ויהודה הצטרף אליו לפני שלוש שנים. הם קבורים בבית העלמין בבאר שבע, יחד עם קרובי משפחה ומכרים נוספים מהקהילה היוונית המקומית. "כל הג'מעה". רבקה נזכרת איך פעם היא נעמדה בין הקברים וניסתה להעיר את המתים בצעקות, "קומו כבר, מה כולכם שוכבים פה כמו גלמים? נחתם מספיק".

מלכה מספרת שכשיהודה נפטר היא החליטה לעבור לדיור מוגן כדי לתת לילדיה חופש מדאגות. לדבריה, הם עברו מספיק כשליוו את הגסיסה של אבא שלהם במשך 4ארבע שנותיו האחרונות. היא מספרת שהסיבה היחידה שגרמה לה להסס לגבי המעבר, היא הפרידה מרבקה. "אבל אולי, היא תשנה את דעתה ותסכים להצטרף אלי. אולי. מי יודע. תמיד יש תקווה".

קציצות פרסהצילום: דנה מלמד

קציצות פראסה

חומרים:

5 גבעולי פראסה (כרישה)

3 ליטר מים

ביצה

מלח

פלפל אנגלי

1/2 כוס פירורי לחם

שמן לטיגון

הכנת קציצות הפרסהצילום: דנה מלמד

הכנה:

מנקים טוב את הפראסה. חותכים לעיגולים ומשרים בקערת מים. שוטפים היטב. מסננים.

מרתיחים סיר עם עם כפית מלח. מבשלים עד שהפראסה רכה, גם את החלקים הירקרקים, כ-7 דקות.

מסננים ומצננים. סוחטים טוב טוב.

טוחנים בפולסים במעבד מזון ונזהרים לא לטחון יותר מדי. מעבירים לקערה, מוסיפים ביצה, פירורי לחם ותבלינים.

במחבת רחבה מחממים שמן בגובה של 1 ס"מ.

מגלגלים בעזרת ידיים רטובות קציצות עגולות ופחוסות. מטגנים בשמן החם משני הצדדים עד הזהבה יפה. מעבירים לנייר סופג.

מגישים בצד חצי לימון ויוגורט סמיך.

הכנת פסטל במלית מנגולד ופטה צילום: דנה מלמד

פסטל

זהו מתכון של יהודי ספרד. את המאכל הזה לא ניתן למצוא ביוון שכן שם משתמשים בבצק פילו, בצק עלים או בצק אחר אך לא בבצק רבוך. מגורשי ספרד הביאו את מתכוני המאכלים המסורתיים מחצי האי האיברי איתם לארצות מושבם החדשות והם בושלו בעיקר בימי שבת וחג.

לבצק רבוך (בספרדית - מסה בוייד'ה):

2 כוסות מים

1 כוס שמן

4 כוסות קמח

שקית אבקת אפייה

מלח

פלפל שחור

למלית מנגולד ופטה:

חומרים:

3 חבילות מנגולד או קילו תרד

ביצה (אפשר בלי למי שנמנע)

300 גרם גבינת פטה מפוררת

1/2 כוס פירורי לחם

פלפל שחור

הכנה:

מפרידים את עלי המנגולד מהגבעולים ומשתמשים רק בעלים. קוצצים, משרים אותם בהרבה מים, מסננים ובוזקים מלח. משהים לחצי שעה. סוחטים היטב עד שיוצאים מים ירוקים. שוטפים שוב ומייבשים.

מוסיפים את הגבינה המפוררת, הביצה (אם רוצים), פירורי הלחם והפלפל השחור. מערבבים ומוסיפים לבצק בהתאם להוראות בהמשך.

למלית בשר טחון:

חומרים:

קילו בשר טחון גס

2 בצלים גדולים קצוצים

1/4 כוס שמן

מלח

קורט אגוז מוסקט מגורר

פלפל שחור גרוס

פלפל אנגלי טחון

הכנה:

מזהיבים את הבצל במחבת עם השמן. מוסיפים את הבשר ומפוררים. מוסיפים את התבלינים, מערבבים, וממשיכים לטגן עד שהבשר מאבד מצבעו והופך שחום. טועמים ומתקנים תיבול.

מעבירים למסננת ומשהים לצינון והגרת הנוזלים. משטחים על שכבת הבצק שבתחתית התבנית, בהתאם להוראות ההכנה בהמשך.

הכנת פסטל במילוי בשרצילום: דנה מלמד

הכנת הפסטל:

בסיר מרתיחים את המים והשמן ביחד. כשרותח, מוסיפים באחת את הקמח, אבקת האפייה, המלח והפלפל. מערבבים עד שהבצק נפרד מדפנות הסיר. מורידים מהאש ומצננים.

מחלקים את הבצק לשני חצאים. בעזרת הידיים, תולשים פיסות ממחצית אחת של הבצק ומרפדים עמן תחתית תבנית פיירקס (בגודל 36 על 25 בערך).

על פיסות הבצק מפזרים שכבה דקה של פירורי לחם ועליה יוצקים את המלית הרצויה. מכסים במחצית השנייה של הבצק הרבוך: תולשים פיסות בצק, משטחים בין שתי כפות הידיים ומניחים בעדינות על גבי המילוי, בטכניקה של טלאים זה לצד זה (לא ביריעה אחת). המראה צריך להיות מאד מרושל ורופף. מהדקים קלות ממש בעדינות.

בעזרת סכין קטנה וחדה, יוצרים חתכים לעומק בצורת מעוינים או ריבועים.
מחממים את התנור ל-200 מעלות. אופים את הפסטל ולאחר כ-10 דקות בתנור מנמיכים ל-180 מעלות עד שפני המאפה שחומים (40 דקות בערך).

הכנת הסקורדליהצילום: דנה מלמד

סקורדליה של מלכה

חומרים:

6 שיני שום קלופות

4-5 פרוסות לחם לבן מאתמול, ללא הקרום

1/2 כוס שקדים קלופים

4 כפות חומץ בן יין לבן

1/2 כוס שמן זית

1/2 כפית מלח גס

הכנה:

משרים את הלחם במים וסוחטים היטב. שמים במעבד מזון את השקדים והשום וטוחנים. מוסיפים את הלחם, המלח והחומץ וממשיכים לטחון לקבלת מסה אחידה.

מוסיפים את השמן במזיגה איטית תוך כדי עבודת המעבד. אם דליל מדי מוסיפים לחם ואם סמיך מדי מוסיפים מעט מים. טועמים ומתקנים תיבול.

להגשה – יוצקים שלולית נדיבה של שמן זית.

סקורדליה של רבקה

חומרים:

3 תפוחי אדמה חצויים, מבושלים ומצוננים

2 ביצים

6 שני שום קלופות

2 כפות מיץ לימון

מלח

כוס שמן קנולה

הכנה:

שמים במעבד מזון את כל החומרים מלבד השמן וטוחנים לעיסה אחידה.

מזלפים את השמן בזרם דקיק ובהדרגה, עד שהכל מתאחד למרקם הדומה למיונז. טועמים ומתקנים תיבול.

להגשה – יוצקים שלולית נדיבה של שמן זית.

סלט פיאס (שעועית) יווניצילום: דנה מלמד

סלט פיאס (שעועית) יווני

חומרים:

כוס שעועית לבנה מושרית, מבושלת ומסוננת

5 גבעולי בצל ירוק חתוך דק

מלח

פלפל שחור

מיץ לימון

שמן זית

הכנה:

מערבבים את כל המרכיבים, טועמים ומתקנים תיבול.

יש להיות נדיבים עם הלימון והשמן זית.

עוגיות קורביידס ומשמאל קולורקיהצילום: דנה מלמד

עוגיות קורביידס

חומרים:

200 גרם חמאה רכה

2 כוסות קמח

1/2 שקית אבקת אפייה

1 שקית סוכר וניל

1 כוס שקדים לבנים קלויים וטחונים

1/2 כוס אבקת סוכר

לקישוט:

שקדים שלמים בקליפתם

אבקת סוכר

הכנה:

מקציפים את החמאה, סוכר הווניל ואבקת הסוכר, עד קבלת תערובת תפוחה ובהירה, כ-5 דקות.

בקערה יבשה מערבבים בעדינות עם היד את הקמח ואבקת האפייה ומוסיפים כמחצית לתערובת החמאה ומערבבים בעדינות.

מוסיפים את השקדים הטחונים ואת יתרת הקמח ומערבבים עם היד שוב בעדינות. יש להקפיד לא לערבב יותר מדי ולא ללוש. כשהבצק רך ולא דביק עוצרים.

מחממים תנור ל-160 מעלות.

יוצרים עוגיות עגולות ומניחים בעדינות על תבנית מרופדת בנייר אפייה.

מניחים על כל כדור שקד ומועכים קלות ליצירת עוגייה פחוסה.

אופים כ-15 דקות עד שהעוגיות מזהיבות אך שומרות על גוון בהיר. לא נוגעים בהן עד קירור מלא כדי שלא תתפוררנה.

מצננים ומאבקים באבקת סוכר.

עוגיות קולורקיה

חומרים:

1 כוס מיץ תפוזים סחוט טרי

1 כוס סוכר

קליפה מגוררת מתפוז אחד

1 כוס שמן קנולה

4 כוסות קמח

1 שקית אבקת אפייה

הכנה:

מערבבים היטב את הסוכר, גרידת התפוז והמיץ עד שהסוכר נמס.
מוסיפים את השמן ומערבבים.

בקערה מערבבים את הקמח עם אבקת האפייה ומוסיפים לתערובת השמן והתפוזים.

מערבבים בעזרת כף עד קבלת תערובת אחידה. יתקבל בצק מעט דביק וזה בסדר. נותנים לו לנוח כשעה.

מעצבים עוגיות: לוקחים פיסת בצק, מגלגלים לצורת נחש, מקפלים לחצי וקולעים לצורת בורג, או צמה או שמינייה. ממשיכים כך עם כל הכמות.

מסדרים בתבנית מרופדת בנייר אפייה, מחממים תנור ל-180 מעלות ואופים כחצי שעה או עד הזהבה.

_____

המדור "סיפורי סבתא" מביא בכל שבוע את סיפורן של הסבתות של כולנו ואת מתכוניהן. סבתות (וגם סבים) המעוניינות להשתתף במדור מוזמנות לפנות במייל ל-melamed.dana@gmail.com

כתבות מומלצות

נערים יהודים וערבים משחקים כדורגל ליד חומות העיר העתיקה בירושלים, שנות ה–20

בית"ר ירושלים, שמאלנים: הצד המפתיע של תולדות הכדורגל בארץ

קינוח שבועות בהשראת קנולי

עם כל הכבוד לעוגת גבינה, לכו על קינוח מופרע לשבועות

משתזפים ביום שמשי בפראג. חשיפה לשמש קשורה לירידה בתחלואת לב וסוכרת

מתברר שחשיפה לשמש תורמת לנו בדרכים שלא היינו מעלים על הדעת

ביתו של אריה ברק בחיפה  
חיפה
בית
עיצוב פנים

"קניתי כאן דירה, ואז עוד אחת ועוד אחת - וחיברתי אותן לבית אחד"

רבקה מיכאלי. "שייגמר בבדיחה ונלך הלאה"

"יש בי איזו חולשה לשוויון ולצדק. אני לא מקבלת את זה שעניי עירך קודמים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?