כתום זה הכתום החדש

חמישה קינוחים שמנצלים את עונת התפוזים

אין הרבה פירות שמסמלים כל כך את החורף הישראלי ואין הרבה מתחרים לריח ולטעם שנותנים התפוזים לעוגות. הקונדיטורים רוסלה יונה ואמיר פורת (מקונדיטוריית ביסקוטי) משדרגים את העוגות והקינוחים עם תפוזים

רוסלה יונה ואמיר פורת, קונדיטורים אורחים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עוגת גבינה עם זיגוג תפוז
עוגת גבינה עם זיגוג תפוזצילום: תומר אפלבאום
רוסלה יונה ואמיר פורת, קונדיטורים אורחים

נדמה שאין פרי שמייצג את החורף הישראלי יותר מאשר התפוזים ומי שמסתובב בשווקים בימים אלה יכול להבין מיד שהם בשיא עונתם. על אף שבשנים האחרונות אפשר למצוא בסופרמרקטים תפוזים במשך כל השנה, זה הזמן למצוא חברים שגרים קרוב לפרדס ולקטוף אותם כשהם הכי טריים שיש.

באפייה ובקינוחים אנחנו נהנים משני יתרונות התפוז: בשר הפרי עצמו (המיץ) והקליפה ועל כן כדאי לנסות ולהשתמש בתפוזים טריים ולהעדיף אותם על פני מיץ קנוי. על אף שהם מזכירים זה את זה, לקליפת התפוז ולמיץ טעם שונה. בכל אחד מהם נעשה שימוש שונה וננצל עד תום את האופי המיוחד. הקליפה מרירה יותר אך ריחנית ולכן תוספת שלה לעוגות בכלל תעניק איזה נופך עמוק יותר ובעיקר – ריח עדין משגע. רק חשוב להזכיר – אם לא קטפתם בעצמכם את התפוז, הקפידו לשטוף אותה ביסודיות ולהסיר את שכבת השעווה. המיץ, לעומת זאת, שונה במהותו ונע בין חמוץ למתוק על פי הזן ממנו הגיע, ועל כן הוורסטיליות הזאת טובה לא רק לקינוחים ועוגות, אלא בכלל לבישול.

בשוק אפשר למצוא כמה סוגים של תפוזים, שהשוני ביניהם יבוא לידי ביטוי גם בעובי הקליפה וגם בטעם. תפוז ולנסיה למשל הוא קטן יותר ובעל קליפה דקה אך מפצה על כך בכמויות נאות של מיץ. אם הלכתם על תפוזי דם זכרו שהם מתוקים יותר ברוב המקרים ותרומתם המרכזית היא בצבע. התפוזים הגדולים של תחילת החורף הם הטבוריים ולהם דווקא קליפה עבה. כך או כך, הקפידו לבחור את הפירות הכבדים יותר, שכן הם לרוב יהיו בעלי כמות מיץ גדולה יותר.

תפוזים
תחליפו את גרידת הלימון בתפוזצילום: לימור לניאדו תירו

כל המתכונים שמיד תראו מנצלים את המיץ ואת קליפת התפוז, בצורה כזו או אחרת,  בין אם בבלילת עוגה או לזיגוג. למעבר למתכונים אנא לחצו על הכותרות:

עוגת גבינה עם זיגוג של תפוזים

עוגת גבינה וזיגוג תפוז
צילום: תומר אפלבאום

עוגת תפוזים בחושה

עוגת תפוזים
צילום: תומר אפלבאום

עוגיות שוקולד צ'יפס תפוז

עוגת שוקולד צ'יפס תפוז
צילום: תומר אפלבאום

ביסקוטי שקדים וקליפת תפוז

ביסקוטי שקדים וקליפת תפוז
צילום: תומר אפלבאום

פונדנט שוקולד תפוז

פונטנד שוקולד תפוז
צילום: תומר אפלבאום

מה עוד עושים עם תפוזים?

שלוש עוגות תפוזים של לימור לניאדו תירוש

עוגת התפוזים של קרין גורן

איך ומה עושים עם קליפות תפוזים?

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ