דניאל רוגוב
דניאל רוגוב

אין תמונה המייצגת את אנגליה באופן טוב יותר מאשר זו שבה בעל האחוזה ואורחיו מסבים לאחר ארוחת הערב בספרייה ספונת עץ אלון, לוגמים כוסית יין פורט ישן ומעשנים סיגר טוב. על השולחן שלפניהם חריץ גדול של גבינת סטילטון, תפוחים ואגוזי מלך.

יין פורט, המיוצר מענבים שנבצרו בכרמים שמעל נהר דואורו שבצפון פורטוגל, נחשב ליין יקר ערך מאז שרומי כבשה את המדינה, לפני כ-2,200 שנה. היחסים המיוחדים בין האנגלים לפורט החלו רק ב-1654, כשנחתמה אמנה המקנה לסוחרים האנגלים היתרים מיוחדים לסחר עם פורטוגל. גם כיום רוב החברות המייצרות פורט הן בעלות שמות אנגליים, ורובן מנוהלות על ידי משפחות אנגליות-פורטוגליות.

ליין הפורט יש שפה מיוחדת, בין השאר משום שלאחר ההתססה מוסיפים לו ברנדי כדי להעלות את תכולת האלכוהול שלו ל-18%-20% - דבר המשפר את אופיו של היין ומאריך את תוחלת חייו. לא מכבר הגיעו לשוק הישראלי יינות מהאחוזות היוקרתיות קווינטה דו אסטנהו וקווינטה דו פורטל (הם מיובאים על ידי חברת ספשל רזרב בחיפה, טל' 8361187-04).

• Quinta do Portal, Vintage Plus, 2003. שם בלתי רגיל לפורט וינטג', המלמד שהבלנד מכיל יותר מענבי טוריגה נסיונל ושנבחרו חביות מיוחדות למהדורה המוגבלת הזאת. יין שצבעו נופך עמוק נוטה לשחור-דיו, בעל גוף מלא, שטעמו מתקתק עם טאנינים קטיפתיים וחלקים. בהיפתחו נחשפת נוכחות של פטל שחור וצימוקים, ולאחר מכן עולים רמזים מפתים לבשר צלוי ושזיפים מיובשים, המשתלבים יפה על החך. יין שנפתח רובד אחר רובד ומתהדר בגימור ארוך במיוחד. מיוחד במינו. 390 שקלים. ציון: 95.

• Quinta do Portal, 20 year old Tawny Port, n.v. יין בעל גוף מלא, מתוק מאוד אך עם חומציות מאזנת, החושף קשת מפתה ומעודנת של טעמים וניחוחות של קרמל, שוקולד חלב ודבש - כולם על רקע של משמשים מיובשים ותפוחי עץ. טוני טוב במיוחד. שתו מעכשיו עד 2020. 380 שקלים. ציון: 93.

• Quinta do Estanho, Porto, 20 Years Old, n.v. יין שצבעו בהיר באופן מפתיע ביחס לגילו, אך בעל גוף מלא, עם מתיקות נדיבה המאוזנת היטב ברמזים לשזיפים, קליפת תפוז, טופי, שקדים קלויים, פירות יבשים ואופי שופע קרמל, המוליך לגימור ארוך. שתו עכשיו. 380 שקלים. ציון: 92.

• Quinta do Estanho, Vintage Port, 2000. פורט שנפתח בניחוח עשיר של אוכמניות, דומדמניות ותאנים. על החך מורגשים רמזים מתמשכים לשוקולד ועוגת פירות. בעל גוף בינוני עם טאנינים רכים, חומציות טובה וגימור בינוני ומתוק. מעודן ומאוזן היטב. שתו מעכשיו עד 2017. 295 שקלים. ציון: 91.

• Quinta do Portal, Porto, 10 years Old, n.v. מבחינת הסגנון מקומו על הרצף הוא בין פורט רובי לפורט טוני. חושף שכבות מעודנות של רוטב וניל, רפרפת פירות וקרמל. בעל גוף בינוני, מתיקות מתונה, עם גימור ארוך שעולים בו רמזים לאגוזים וטופי. טוב כליווי לגבינה קשה בוגרת. שתו עכשיו. 180 שקלים. ציון: 91.

• Quinta do Portal, LBV, 2001. יין עמוק ועשיר שצבעו אדום כהה. בתקיפה הראשונה עולה רמז לניחוח פרחוני מתובל, המזכיר מוסקט, ובהיפתחו נחשפים טעמים עשירים של שזיפים ודובדבן שחור. בעל איזון ומבנה נאים המבשרים טובות. מתאים מאוד להיכרות ראשונה עם פורט או לאוהבי פורט ותיקים. 165 שקלים. שתו מעכשיו עד 2013. ציון: 91.

• Quinta do Estanho, Porto, 10 Years Old, n.v. טוני בן עשור, שצבעו אדום-דובדבן. יין חלק ועגול, עם טעמים וניחוחות מפתים של דבש, טופי, קרמל ואגוזים, בלוויית רמז מחמיא לליקוריץ בגימור הארוך. שתו עכשיו. 165 שקלים. ציון: 90.

• Quinta do Portal, Moscatel Branco, Portugal, n.v. פורט שצבעו זהוב עמוק נוטה לברונזה, עם רמזים לצימוקים, אגס בשל, תאנה וקרמל. בגימור הארוך עולה רמז לאגוזים קלויים וקליפת הדרים. כדאי להגישו מצונן היטב כיין קינוח או עם קוביות קרח כאפריטיף. שתו עכשיו. 100 שקלים. ציון: 87.

• Quinta do Estanho, Fine Ruby Port, n.v. פורט מתובל בנדיבות בצבע אודם כהה עם טעמי דובדבנים, גרגרי יער אדומים ווניל על רקע טאנינים קטיפתיים. מוצק אך חלק ובעל גימור מתון. מצוין להיכרות עם יינות פורט, ובמחיר סביר מאוד. שתו עכשיו. 70 שקלים. ציון: 86.

• Quinta do Estanho, Fine Tawny Port, n.v. פורט טוני רך, לא מורכב אך נחמד, עם רמזים פרחוניים ואדמתיים וטעמי שזיפים וקרמל. בגימור עולים ניחוחות וטעמים של עוגת פירות מפולפלת. בעל גוף בינוני, מתיקות מתונה וגימור פירותי נדיב. שתו עכשיו. 70 שקלים. ציון: 85.

• Quinta do Estanho, Porto Reserva, n.v. יין עמוק וחלק בסגנון פורט טוני, החושף קרמל קליל, קליפת תפוז וסוכר מקורמל. עגול וארוך עם רמזים לשוקולד וליקוריץ. שתו עכשיו. 125 שקלים. ציון: 88.

• Quinta do Estanho, White Port, Portugal, n.v. אף על פי שהוא מיוצר מענבים לבנים, היין מזכיר בניחוחו ובטעמו פורט רובי צעיר וחושף אופי של תפוז טרי ואגס מבושל, בלוויית רמזים ליוד, סוכר מקורמל וקרם ברולה. מעט אלכוהולי בגימור. במיטבו כאפריטיף. שתו עכשיו או בשנה הבאה. 70 שקלים. ציון: 82.

פורט למתחילים

היכרות עם סוגי המשקה

• פורט וינטג'. היין המחוזק מיוצר רק מהענבים הטובים והבשלים ביותר מכרם יחיד. בשנים שבהן הבציר איכותי במיוחד, כשלוש פעמים בלבד בכל עשור, היקב מוציא פורט בבקבוק הנושא את שנת הבציר ונקרא וינטג'. לפני הביקבוק הוא מיושן בחביות אלון למשך שנתיים בלבד. יינות פורט וינטג' הטובים ביותר מגיעים לשיא בגרותם רק לאחר 20-30 ולפעמים אף 40 שנה. בהגיעו לבגרות הנאותה, פורט וינטג' הוא עסיסי, עשיר, חסון, עז, מורכב ומרוכז.

• פורט אוף דה וינטג'. מיוצר לעתים קרובות בשנים שלא הוכרזו כשנות וינטג'. שלא כמו פורט וינטג', היין הזה מתיישן לעתים 15-20 שנה בחביות עץ, והמגע הארוך עם העץ מרכך את החספוס של היין. היינות האלה הם לעתים קרובות מעולים, אך אינם משובחים כמו היינות משנות הבציר המוצהרות.

• Crusted Port. יינות פורט ישנים נושאים משקעים כבדים כשהם מתבגרים, ולכן תמיד יש צורך לחדרר אותם, כלומר להעביר את היין לדקטנר. יינות בשם זה מיוצרים בשנים שאינן שנות וינטג', ומיושנים במשך ארבע שנים בחביות עץ, כדי לעודד בכוונה התפתחות של משקעים.

• פורט LBV. מיוצר משנים טובות אך לא מהטובות ביותר, נשמר בחביות אלון במשך שלוש-חמש שנים ולאחר מכך מבוקבק. רך ומוכן לשתייה בגיל צעיר.

• פורט Tawny. מיוצר באמצעות ערבוב יינות מכמה שנים ויישונם בחביות. אמנם היקבים מוציאים לשוק חלק מהיינות בגיל צעיר, ואולם אחרים מיושנים בחביות במשך 10-30 שנים ויותר. בתקופה זאת הם מאבדים את הגוון הבוהק של יין צעיר ומשחימים מעט, ומכאן שמם. פורט טוני הוא קליל וחלק, ובמקרים לא מעטים הוא מצוין, ויכול לשמש כהיכרות טובה עם יין פורט בכלל.

• פורט Ruby. יין בצבע אודם, המיוצר מבלנד של יינות צעירים מאוד משנים שאינן שנות וינטג'. אלה יינות עשירים, פירותיים ומתוקים, שרק לעתים רחוקות מיישנים אותם. אף שהם פופולריים מאוד, הם יינות הפורט הפחות מרשימים, ורוב השותים עוברים במהירות מפורט רובי לפורט טוני, המעודן יותר ובעל האיזון הטוב יותר.

• פורט Single Quinta. מיוצר מענבים של כרם יחיד, כשיצרן זה או אחר טוען שהענבים משובחים ואסור לערבבם.

• פורט White. מאחר שהיינות האלה מיוצרים באותו אזור שמייצר את יינות פורט האדומים והנהדרים, הם זכאים מבחינה טכנית לשאת את השם. חובבי יין רבים סבורים שיינות הפורט הלבנים, היבשים או היבשים למחצה, אינם אלא קוריוז. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ