בניגוד לדרישת רגב, אגף קשרי התרבות במשרד החוץ לא יועבר לאחריותה

האגף, האחראי לייצוא התרבות הישראלית בחו"ל, יהדק את קשריו עם משרד התרבות. אחד מעובדי משרד החוץ יוקצה לתיאום הפעילויות הבינלאומיות במשרדה של רגב

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אשכנזי

האגף לקשרי תרבות ומדע (קשתו"ם) במשרד החוץ, האחראי על ייצוא התרבות הישראלית לרחבי העולם, ימשיך לפעול כחלק מהמשרד ולא יועבר לאחריות משרד התרבות והספורט, בניגוד לפרסומים קודמים. עם זאת, האגף יהדק את קשריו עם משרד התרבות ואחד מעובדי משרד החוץ יוקצה למשרד התרבות וישמש מתאם לפעילויות הבינלאומיות שלו.

האגף הוקם בראשית שנות ה–90, תחילה כחלק מאגף ההסברה במשרד החוץ, במטרה לחשוף את הפעילות התרבותית והמדעית של ישראל בחו"ל. תקציבו בשנים האחרונות היה תשעה עד עשרה מיליון שקלים בשנה, והוא עוסק בין היתר בסיוע כלכלי להצגות ישראליות וללהקות מחול הנשלחות להופיע בחו"ל, בסיוע בהפצת סרטים וספרים ישראליים וכן בעזרה לאמנים ישראלים המציגים בביאנלות ובפסטיבלים. האגף עומד בקשר עם יותר מ–100 נציגויות ישראל ונספחי התרבות בהן, ופעילותו כוללת גם שיתופי פעולה מדעיים בין חוקרים ישראלים לעמיתיהם בחו"ל. סכומי הסיוע שלו מועברים לשגרירויות השונות והן אלה שעוזרות למוסדות וליוצרים במימון הטיסות ובהעברת המטען למסעות ההופעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ