שנה בסימן מירי רגב: מבקרי גלריה מביטים אחורה בדכדוך

מעט מאוד סרטים מרשימים יצאו לאקרנים, זמרי ההיפ־הופ היו נחמדים מדי, שדה האמנות נהפך לשדה קרב, אבל יותר מכל בלט בתשע"ה מינויה של מירי רגב לשרת התרבות

מבקרי גלריה
איורים: ליאו אטלמן
מבקרי גלריה
איורים: ליאו אטלמן

1. קולנוע,אורי קליין

מסך של עשן

זו לא היתה שנה מוצלחת לקולנוע, ומעט מאוד סרטים הותירו חותם של ממש. ובכל זאת אפשר לציין לטובה את "הגננת", "את לי לילה" ו"מנפאואר"

היו שנים שכאשר התבקשתי לבחור את שמות הסרטים הטובים ביותר של השנה, היססתי בין סרטים שונים לפני שקבעתי את בחירתי. השנה מעשה הבחירה היה קל בהרבה, וזה לא סימן טוב דווקא. כמעט מיד ידעתי שיש רק סרט לא ישראלי אחד שאוכל לבחור בו ורק סרט ישראלי אחד שיוכל להצטרף אליו בפסגה המצומצמת של סרטים טובים שהוקרנו בישראל במהלך השנה העברית שמסתיימת. אין זה אומר ששני סרטים אלה פשוט היו משכמם ומעלה ביחס לשאר הסרטים שהוקרנו בארץ השנה; זה אומר שגם אם הוקרנו בישראל כמה סרטים טובים, ישראליים וגם לא ישראליים, השנה הקולנועית שאליה אני מתייחס, זו שבין ראש השנה תשע"ה לחג המצפה לנו, לא היתה מוצלחת במיוחד ולא סיפקה מספר רב של חוויות שנחרטו בזיכרוני. האם זה אומר שהקולנוע נמצא במשבר? ודאי שלא. בכל מה שקשור לקולנוע העולמי וגם לקולנוע הישראלי, יש שנים כאלה, וכל מי שנמצאים על האדמה הזאת כבר מספר שנים לא מבוטל יודעים שככה זה גם בחיים עצמם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ