שלומי אלקבץ כמעט שלא השתתף ב"הנערים". היום הוא חושב שהיא נס

יוצר הקולנוע שלומי אלקבץ, מגיבורי הסדרה מעוררת המחלוקת "הנערים", התלבט ארוכות לפני שהסכים לגלם את סימון, איש החטיבה היהודית בשב"כ, מחשש שלא יוכל לעמוד מאחורי האמירה של היצירה. כעת הוא רואה בה נס תרבותי ופוליטי. בראיון עמו אלקבץ מצהיר שהוא לא רוצה להיות חלק ממקום שבו ליצירה פלסטינית אין נוכחות, מסביר מדוע הוא מרגיש יותר בבית בפריז ומספר כיצד אחותו, השחקנית והבמאית המנוחה רונית אלקבץ, ממשיכה ללוות אותו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הבמאי שלומי אלקבץ
שלומי אלקבץ. ויתר לראשונה על שליטה מלאה ביצירהצילום: איליה מלניקוב
מורן שריר - צרובה
מורן שריר
צילום: איליה מלניקוב

שלומי אלקבץ יושב על ספה בדירה שלו במרכז תל אביב ומצית סיגריה. לפני שעה הוא גילגל אותה, מאז הספיקה לכבות כמה פעמים. כל כמה זמן הוא לוקח ממנה שאכטה, עוזב אותה, ומדליק מחדש. יום קודם, כשקבענו להיפגש, הוא ביקש שלא אתאר את הדירה (בכל זאת חשפתי שיש ספה). הוא פותח את הדלת ללא חיוך.

שלומי אלקבץ לא מתנחמד, הוא גם לא משחרר אמירות קצרות ובוטות. התשובות ארוכות והגיגניות, מעט פילוסופיות. לפעמים זה הופך למונולוגים ארוכים שלא נקטעים גם אם הוא נשאל שאלה חדשה באמצע. ניכר שאת רוב הדיאלוג הוא מנהל עם עצמו.
אלקבץ אדם שקט אבל לא נראה שהוא שליו. הוא מדבר הרבה על "היצירה" ועל עצמו "כיוצר". שלומי אלקבץ מדבר על עצמו בגוף שלישי. כשהוא נשאל שאלות קונקרטיות על שלומי האדם, הוא עונה על שלומי הקולנוען. התעקשויות לא יעזרו פה. הוא באמת לא מצליח להבין איך אפשר להפריד.