רומן חדש לגבריאל גרסיה מארקס

שגיא גרין
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
שגיא גרין

הסופר גבריאל גרסיה מארקס יפרסם בחודש הבא רומן חדש: "זיכרונות מהזונות העצובות שלי" mis putas tristes" ("Memorias de). מארקס - יליד קולומביה בן 76, מחבר "מאה שנים של בדידות" וזוכה פרס נובל לספרות מ-1982 - לא פירסם ספר פרוזה כבר עשר שנים, מאז שראה אור הספר "על אהבה ושדים אחרים". ספרו החדש של מארקס ייצא לאור באוקטובר, תחילה בספרדית, בספרד ובאמריקה הלטינית, במהדורה של מיליון עותקים בהוצאת רנדום האוס מונדאדורי.

עורכי הספר שמרו בסוד על דבר הפרסום וסירבו לגלות דבר על תוכנו.

המו"לים של מארקס והסוכנת הספרותית שלו לא הסכימו לומר לעיתונות אם זה רומן שנכתב בעבר, נגנז ועתה רואה אור, או אם זו יצירה חדשה.

על פי כתב העת הספרותי המקוון "לטראליה", הספר כולל כ-100 עמ'. לפי כתב העת הספרותי הארגנטיני "Labrys", הרומן מתאר סיפור אהבה: "הגיבור הוא אדם בן 90 המבקש ממנהלת בית הזונות ששימש אותו בקביעות, שתעניק לו במתנה נערה בתולה. באוזני הנערה, שהזקן מתאהב בה, הוא מתאר את קורות חייו ונזכר בזונות אחרות שאהב במשך השנים".

פרסום הרומן התקבל בהפתעה גמורה בעולם המו"לות לאחר שגבריאל גרסיה מארקס הודיע בעבר שבכוונתו להקדיש את השנים הקרובות לכתיבת הכרך השני באוטוביוגרפיה שלו. הכרך הראשון, "לחיות כדי לספר", התפרסם ב-2002.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ