חיים טאוב, אלברט פיאמנטה ודני קרפל - בין מקבלי פרס שר החינוך

* קרפל נמנה עם השופטים שבחרו בטאוב ובפיאמנטה, אך הפרס ניתן לו מטעם חבר הנאמנים של הפרס

חגי חיטרון
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
חגי חיטרון

הכנר חיים טאוב, נגן הסקסופון אלברט פיאמנטה, שלישיית "תל אביב", המנצח ברק טל, נגן הבאסון עוזי שלו והשדר דני קרפל - אלה הם מקבלי פרס שר החינוך והתרבות למבצעי מוסיקה ב-2005.

טאוב היה בעבר הכנר הראשון של התזמורת הפילהרמונית ושל רביעיית "תל אביב", וגם הנחיל את אמנותו לכנרים רבים, שאחדים מהם היו לבעלי קריירות בינלאומיות. סכום הפרס שבו זכה: 25 אלף שקל.

פיאמנטה, שפעל ופועל רבות גם כמחנך ומעבד, צוין על תרומתו להעמקת תרבות הג'ז בארץ. אף הוא יקבל 25 אלף שקל. בתחום הג'ז זכה בפרס גם השדר הוותיק דני קרפל, איש גלי צה"ל, על "תרומה מיוחדת לחיי המוסיקה בארץ". קרפל נמנה עם חברי ועדת השופטים שבחרו בטאוב ובפיאמנטה, אך הפרס לו ניתן מטעם חבר הנאמנים של הפרס, ולא מידי ועדת שופטים. סכום הפרס שבו זכה: 10,000 שקל.

לצד המוסיקאים הוותיקים, ניתנו פרסים גם לצעירים: בשלישיית "תל אביב" חברים האחים מתן ועירא גבעול (כנר וצ'לן) והפסנתרן יונתן ענר. השופטים ציינו, בין השאר, כי הרכב זה "מגובש ומלוכד מאוד"; חברי הטריו יקבלו יחדיו 25 אלף שקל. ברק טל, שהקים את תזמורת "סולני תל אביב", יקבל פרס בסך 5,000 שקל על ביצוע יצירה ישראלית עם תזמורתו (היצירה היא "חושך לבן" מאת עמית גילוץ).

את מה שאפשר לכנות "דור ביניים" מייצג הפעם עוזי שלו, חבר הפילהרמונית, שיקבל פרס בסך 5,000 שקל על ביצוע הקונצ'רטו לבאסון מאת אהרן חרל"פ.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ