התזמורת הלאומית הפלסטינית תקיים הערב קונצרט בחיפה

תזמורת סימפונית בת כ-40 נגנים פלסטינים ואורחים מכל העולם, העניקה את קונצרט הבכורה שלה שלשום ברמאללה

נעם בן זאב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעם בן זאב

התזמורת הלאומית הפלסטינית, תזמורת סימפונית בת כ-40 נגנים פלסטינים ואורחים מכל העולם, העניקה את קונצרט הבכורה שלה שלשום ברמאללה ואתמול בירושלים המזרחית, והערב בשעה 19:00 היא תנגן באולם קריגר בחיפה, בשיתוף קונסרבטוריון בית אלמוסיקא בשפרעם.

התזמורת, מיסודו של הקונסרבטוריון הלאומי הפלסטיני ע"ש אדוארד סעיד בניהול סוהיל חורי, תפתח ב"קונצ'רטו רומנסקי" של מלחין האוונגרד ההונגרי ג'רג' ליגטי, תמשיך במוטט "אקזולטטה יובילאטה" של מוצרט עם הסופרן הפלסטינית-יפאנית מריאם תמארי, ותסיים בשתי יצירות של מלחינים פלסטינים: שארב אל דלאל, פלסטיני המתגורר בקנדה, וסלוודור ארניטה - לשעבר נגן העוגב של כנסיית הקבר הקדוש בירושלים.

התזמורת הסימפונית, בניצוח בלדור ברונינמן, מורכבת מנגנים שכולם מוזיקאים מקצועיים המנגנים בתזמורות בינלאומיות, ובהם תושבי ארצות ערב: סוריה, ירדן ומצרים, וארצות אירופה ודרום אמריקה; וכן נגנים המלמדים ועובדים בשטחים הכבושים, ביניהם יוצאי תזמורת הנוער הלאומית שהוקמה על ידי חורי לפני שבע שנים ומאז ערכה חזרות וקונצרטים במקומות שונים בעולם.

מוחמד מראע'ה, מתאם האירועים המוזיקליים של הקונסרבטוריון ושל התזמורת, סיפר בשיחת טלפון שהאישורים לנגנים תושבי ארצות ערב להיכנס ולשהות בשטחים ובתחומי ישראל, וכן לנגנים הפלסטינים לנסוע לחיפה, הגיעו לבסוף לכולם. כל הנגנים הביעו רצון לנגן בחיפה כאקט של גשר תרבותי בין הפלסטינים תושבי השטחים והפזורה.

"היום תזמורת - מחר מדינה" - כך פתח סוהיל חורי את הקונצרט שלשום באולם בהיכל התרבות רמאללה.

האולם היה מלא בקהל נרגש שצפה לראשונה בתזמורת סימפונית משלו - אירוע שהמשיך מסורת היסטורית ארוכה, לפיה למוזיקה ולעשייה מוזיקלית תפקיד מרכזי במאבקם של עמים לשחרור ולעצמאות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ