"עונת החתונות וצרות אחרות" - גרסת הדור השלישי לתוכנית הדייטים של דנה מודן ורועי לוי

אתמול עלתה בערוץ הקומדיה החדש, הוט קומדי סנטרל, "עונת החתונות וצרות אחרות", עם דנה מודן ורועי לוי. על חופה, קידושין ואובססיה

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

איפשהו, בין "עונת החתונות", "חתונה ישראלית", "זמר חתונות" ו"הבובלילים" (שבמידה רבה התעסקה גם היא בחתונת הבת), נהפכה האובססיה המקומית לחופה וקידושין לעובדה קיימת. אחרי הדוקומנטרי והדוקו-דאחקה יגיעו בוודאי עבודות דוקטורט שיבחנו מדוע ואיך מצליח האירוע לרתק כל כך הרבה צופים. אבל למה לחשוב בקטן. מאתמול משודרת בערוץ הקומדיה החדש, הוט קומדי סנטרל, "עונת החתונות וצרות אחרות".

זוהי גרסת הדור השלישי של "יחסים מסוכנים", תוכנית הדייטים של דנה מודן ורועי לוי, שנהפכה ל"עונת החתונות". והיא מתבססת על המסקנה שאם ישראלים נהנים לצפות ולגחך על טירוף החתונה של אחיהם לעם, נראה שהם ישמחו לעשות אותו הדבר גם בשלבים מאוחרים יותר בחייהם. השבוע למשל אפשר יהיה לצפות במעלליהם של דודי ומיטל, נשואים טריים שיצאו לירח דבש. בשבוע הבא (התוכנית משודרת מדי ערב ובכל שבוע עוסקת בזוג או משפחה אחרת), תככב משפחתם הקטנה של יאנה ודוד שנהפכים, כמעט מול המצלמה, הורים לתאומות. ובהמשך, גולת הכותרת, שמונה הנפשות של משפחת חלפון שחבריה מתקשרים בקללות וצעקות, שיורדת לנפוש באילת ומצליחה להעמיד באור אריסטוקרטי ומלוטש אפילו את משפחת בובליל (כולל סצינת בלהות בחדר האוכל במלון ונזק בלתי הפיך לאיזון האקולוגי במדבר אחרי טיול גמלים).

כל אלה, ובעיקר האחרונים, מצליחים לגרום לאפקט כפול של צחוק ואי נוחות. קל מאוד, שלא לומר מהנה, לגחך על טמטומם, שיגעונם והברבריות של אחרים. אבל האב שמתייחס לאשתו כאל עובדת משק בית, או המשפחה שצירוף מנת המשכל של כל חבריה מניבה איי-קיו חד ספרתי, מעוררים גם אי נוחות. משהו בסצינות הקיצוניות לעתים ב"עונת החתונות וצרות אחרות", שנובע אולי מהריחוק מהתבנית הקבועה של חתונה או דייט, יוצר תחושה של מבוכה או בושה וניכור. הדוקו-דאחקה נהפך כאן לעניין אחר לגמרי.

"עונת החתונות וצרות אחרות", הוט קומדי סנטרל, 22:30

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ