אחוזת צפייה | בין "אחוזת ויילד" ל"רוק 30"

הסדרה "אחוזת ויילד" שתעלה בשבת סובלת מעודף מאמץ. "רוק 30", לעומת זאת, עדיין מבריקה גם בעונה החמישית

רותה קופפר
אחוזת צפייה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר
אחוזת צפייה

כדי לראות את ויל ארנט בחלוק קצר מדי, וזה בהחלט משעשע, אין צורך לצפות בסדרה הקומית החדשה "אחוזת ויילד" שתעלה בשבת בערוץ יס קומדי. "רוק 30", שתשוב מיד אחריה, בעונה חמישית, כבר שילבה אותו במראה המפתה. בסדרה של טינה פיי הוא גילם את דבון בנקס, החושק בתפקידו של ג'ק דונגי ובעוזר הנאמן קנת.

ארנט חב את פריצת הדרך שלו ליוצר "אחוזת ויילד", מיטשל הורביץ, בסדרה הקודמת שלו "משפחה בהפרעה". בסדרה ההיא, שעלתה ב-2003 והיתה אהודה על מבקרי טלוויזיה וקצת פחות מזה על הצופים, הוא גילם את ג'ורג' אוסקר בלות השני, ובקיצור ג'וב ולפעמים בטעות קראו לו גוב (גוש ליחה). הוא היה בן למשפחת בלות, משפחה עשירה ומושחתת שירדה מנכסיה, אבל עדיין משמרת את מנהגיה המגונים. ג'וב היה קוסם כושל שנהג לנוע בעזרת סגוויי, ולפעמים כך סתם לעצור ולדבר עם אנשים כשהוא עומד עליו, כאילו היה כומר מעל דוכן הנואמים. משפט המפתח שלו היה "נדמה לי שעשיתי טעות ענקית" (כמחווה, המשפט הזה נשמע גם בפרק הראשון של "אחוזת ויילד").

בסדרה החדשה מגלם ארנט דמות שאינה שונה מאוד, סטיוון ויילד. יש לו עדיין מנהגים מגונים של עשירים, אלא שהפעם יש גם כסף המגבה אותם. את העזר כנגדו בסדרה, אמי קאדוביק, מגלמת קארי ראסל ("פליסיטי", אלא שהפעם שערה מוחלק). קאדוביק היא הצעצוע היחיד שוויילד לא יכול לקבל ולכן חושק בו במיוחד. כמו ב"כסף, דארלינג", עוד סדרה על עשירים דקדנטים שגם היא צמחה מתוך המשבר הכלכלי העולמי, גם אמי גדלה לצד בן התפנוקים. אבל היא היתה בת למשרתים של המקום ולכן תפישת העולם שלה כה שונה.

שתי הסדרות האלה - האחת היתה אופרת סבון לשעת לילה והחדשה היא קומדיה - בוטלו. "אחוזת ויילד" ירדה אחרי פרקים ספורים ו"כסף, דארלינג" אחרי שתי עונות. ההסבר לביטול יכול להיות עקרוני - יש די והותר עשירים דקדנטים במציאות והקהל לא רוצה לראות אותם על המסך; או בדיוק הפוך - רוצים לראות אותם, אבל לא כמושחתים. ואולי, וזו כנראה הסיבה ההגיונית יותר, שתי הסדרות האלה לא היו מספיק טובות.

לא הייתי ממעריצי "משפחה בהפרעה". היא תמיד סבלה מעודף מאמץ. הרעיון היה כנראה טוב יותר מאשר הביצוע. היא ניסתה להיות חתרנית וקולית - אבל מאמץ וקוליות הם שני דברים המנוגדים זה לזה. עם זאת, בעוד שב"משפחה בהפרעה" היה בכל זאת משהו חדשני, "אחוזת ויילד", שסבלה גם ממעמסה של ציפיות גבוהות מכל אלה שהעריצו את "משפחה בהפרעה", ממחזרת דברים טובים שהיו בסדרה ההיא והזיעה שבמאמץ להצחיק ולהיות חדשנית ניגרת ממנה.

החיפוש אחר שחקנית שתגלם את ההיפך הגמור מארנט ומדמות סטיוון ויילד הנהנתן, שמעביר את זמנו בתחרות עם השכן הפלייבוי המשועמם שלו, פאהד שאוליאן (פיטר סרפינוביץ'), הוביל את היוצרים לראסל. היא מגלמת את אמי, פעילה סביבתית שחיה ביערות הגשם עם מחבק עצים טיפוסי אצל שבט של אינדיאנים, שאת אדמתו מנסה משפחתו של ויילד לגזול לטובת קידוחי נפט. בדרך לא דרך מגיעה אותה אמי, עם בתה האילמת, לאחוזה של ויילד. הניגוד בין שני הגיבורים האלה חריף כל כך עד שאין שום חיבור ביניהם. הרגעים הרומנטיים ביניהם מופרכים, אבל לא בצורה מצחיקה.

הפרק הראשון, שישודר בשבת, הוא עוד תיקון של פרק פיילוט שהוצג לראשונה. לאחר שהוא נקטל בצפייה מקדימה על ידי כל מי שצפה בו, חזרו הצוות למקצה שיפורים. הורביץ, ויוצריו השותפים ארנט וג'ים ואלי, שיכתבו את הפרק, וזה מה שיצא. אלה שצפו בשתי הגרסאות חושבים שבשנייה חל שיפור.

בחזרה לאולפן

השידורים החוזרים של העונה הראשונה של "רוק 30", לקראת עלייתה של החמישית בשבת הקרובה, הדגישו עד כמה העונה הראשונה היתה מבריקה. אבל גם העונה החמישית על אחורי הקלעים של התוכנית "TGS", פארודיה מסוימת של "SNL" ("סאטרדיי נייט לייב"), היא סיבה לשמחה. התחושה בסדרה הקומית, כמו בקומדיות רבות (אבל מזו מצפים ליותר), היא שהדמויות תמיד תקועות עם אותן שתיים-שלוש תכונות. כמה אפשר לצחוק על התיאבון האין-סופי של ליז למון (טינה פיי), במיוחד כשהיא רזה כל כך? סליחה, אבל זה גובל בצביעות. עם זאת, הסדרה עדיין מספקת פינג פונג מילולי מהחריפים שיש. יש בה רצף צפוף של בדיחות בלי שאיש ינסה להסביר אותן. יש מגוון דמויות ייחודיות ואהובות וסאטירה אמיתית על תרבות הטלוויזיה והתאגידים שמאחוריה.

בפרק הראשון מנסה ג'ק (אלק בולדווין) ליישם את אסטרטגיית ההפוך-על-הפוך על בת זוגו אייוורי שרוצה לעצב מחדש את ביתם. הוא מאמין שבזכות השיטה שלו הבית ייראה כפי שהוא רוצה. את בינתו הוא מנסה להעביר לליז (טינה פיי), המדדה במחוזות הרומנטיקה. הוא חושב שהשיטה שלו תעזור לה לשמור על הטייס קרול (מאט דיימון).

בינתיים טרייסי (טרייסי מורגן) מתגעגע כל כך לקנת (ג'ק מקברייר), שעזב את רשת אן-בי-סי, עד שהוא כמעט יוצא מדעתו. ואילו ג'נה (ג'יין קרקובסקי) הפרימדונה נהפכת למפיקה של התוכנית שבתוך התוכנית. כשליז מתפלאת על הקידום החדש מסביר לה פיט (סקוט אדסיט), "זה רק קרדיט ליופי, למון. דרך זולה לגרום למישהו להרגיש יותר חשוב, כמו 'מפיק בכיר אשטון קוצ'ר' או 'שרת החוץ הילארי קלינטון'".

מה אפשר לראות בערוץ החדש של וינפרי

אחרי שהגישה במשך 25 שנה את תוכנית האירוח הכי נצפית בהיסטוריה של הטלוויזיה האמריקאית, עלה בשבת הערוץ של אופרה וינפרי שכיאה לה נקרא OWN (משחק מלים על שמה ועל רשת משלה) ושבו אפשר יהיה ליהנות ממנה או מבחירותיה במשך 24 שעות ביממה. בערוץ אמורות להיות 600 שעות של תוכניות מקוריות, מספר מדהים לשנה ראשונה של ערוץ. אלה יכללו בין השאר תוכניות בהגשת הדוכסית מיורק שרה פרגוסון והזמרת שנאיה טוויין.

באופן לא מפתיע יהיה בערוץ תמהיל של דבר והיפוכו המייצגים את עולם הלייף-סטייל - תוכנית בישול ותוכנית לדיאטות; תוכנית אופנה ותוכנית המציעה כיצד לפנות את ארונות הבית; תוכניות רומנטיות ותוכניות עצות למתקשים ביחסים וכו'. בין התוכניות: "שאלו את הכוכבים של אופרה" שבה הקהל מבקש מד"ר פיל, סוז אורמן וד"ר מהמט אוז עצות בדבר "בריאות, עושר ושפיות"; ותוכנית הבישול "קערה גדולה של אהבה" עם קריסטינה פררה.

בקרוב עתידה לעלות תוכנית ריאליטי עם ריאן אוניל (שהיה נשוי לפארה פוסט המנוחה), ובתו טאטום. זו תהיה תוכנית על אב ובת (שחקן ושחקנית) שהיו מרוחקים זה מזה, והחליטו להתקרב לעיני המצלמות (וגם להיגמל מסמים על הדרך).

אלה המעדיפים ריאליטי של משפחות לא מוכרות יכולים לצפות בתוכנית "להיחטף על ידי הילדים", שבה הורים המכורים לעבודה מתבקשים לתת את הטלפונים והמחשבים הניידים שלהם לילדיהם ולבלות אתם יחד (זה כנראה לא כולל צפייה משותפת בערוץ של וינפרי). עוד תוכניות: "בחדר עם ד"ר לורה ברמן", המטפלת בבעיות המין של זוגות, ו"די כבר!" שבה המומחה לסדר וניקיון, פיטר וולש, מלמד את הצופים כיצד לארגן טוב יותר את חייהם. באופן תמוה, הוא לא מציע להם לכבות את הטלוויזיה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ