יופי | נקודה רגישה

סדרת טיפוח חדשה לעור המצוי במצבי דחק, סומק המתאים את עצמו לגון הפנים, תרסיס שיער לעיצוב תסרוקות בסגנון "מד מן" וכמה שפתונים חדשים

דורית לנדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דורית לנדס

רופאי עור גורסים שלא יתכן שעורן של כל הנשים המתלוננות על כך שעורן רגיש הוא אמנם רגיש מטבעו, ולהערכתם העור נעשה רגיש בתגובה להשפעות סביבתיות והורמונליות מזיקות. אבל הרפואה מתעדכנת כל הזמן, ובאחרונה התברר כי קיים גן של רגישות העור, ושמו פלאגרין (flaggrin), והוא אמנם גורם לעור להגיב ברגישות יתר על מאפייניה השונים - אדמומיות, יובש, גרד, קילופי עור למיניהם. לפחות שלוש מנסייניות המדור מכירות היטב את מופעיו של הגן הזה - כמו אמותיהן, בנותיהן ובמקרה אחד גם בן אחד.

סדרת "סנסיביו" (ביודרמה) שמוצריה אמינים ומחיריהם מתונים משככת את תופעות הרגישות, "א-דרמה" מרגיעה את תחושות היובש והגירוד בעור הגוף, ו"קלינרל" (אהבה) הוכיחה את יעילותה למרות ריחם הלא-נעים של התכשירים. סדרה חדשה מתוצרת דקלאור, "הרמוני קאלם", מיועדת לטפל בעוזר רגיש, וכן תכשיר נוסף מסדרת "ז'ניפיק" של לנקום.

סדרת "הידרה זן נוירוקאלם" (לנקום) מכוונת לטפל בעור המגיב על מצבי דחק (סטרס) שונים. מרקמם של התכשירים מרגיע, הניחוח מעודן, ומייחסים לו סגולות ארומתרפיות. היצרנית מסבירה כי יעילותו של מחסום ההגנה של העור, אותה שכבת תאים שאמורה לבלום את השפעות הסביבה ולמנוע נזקים משתיירים, נפגעת בתקופות של לחץ. נוסף על כך, המתח גורם להגברת הפרשתו של אנזים שפוגע בקצב התחדשותם של התאים, וזה נעשה בקצב איטי פי שלושה מהרגיל; בשל כך העור נראה עכור וגם ספיחת הלחות נפגעת.

שני התכשירים החדשים בסדרת "הידרה זן נוירוקאלם" הם תחליב קל ומרגיע, המכיל מסנן קרינה בעל מקדם הגנה מס' 30, וקרם עשיר בכל מקדם הגנה מס' 15. לדברי היצרנית, מרכיבי הלחות בתכשירים מספקים לחות מתמשכת לאורך יממה תמימה; הנסייניות אישרו שעם השימוש בתכשירים אלה, תחושת היובש הטורדנית לא פקדה את עורן, אך הן הוסיפו ומשחו על עורן תכשיר לחות או הזנה לפני השינה. מרכיבים נוספים בתכשירים - מיקרו-כמוסות ובהן חומצה היאלורונית, גליצרין, טרי-גליצרין, ותרכובת של צמחי מרפא להפגת מתחים ובה בין היתר ורדים, מורינגה, אדמונית. מחיר התחליב והקרם אחיד: 300 שקל ל-50 מ"ל.

מבוכה מדומה

"אינסטנט בלאש" מתוצרת קלרינס פותר כמה בעיות הקשורות בהעלאת סומק בלחיים. הסומק הזה קל לשימוש בהיותו משחה קרמית בהירה הנמשחת בקלילות על הלחיים, וכך אין צורך באיבוקן במברשת בתנועות מדויקות ומסוגננות, כנדרש לגבי סומק אבקתי, וממילא לא צריך לחזור ולפזר את החומר באופן שווה. כשנייה לאחר שהחומר הוורדרד נמשח על הלחיים מתקבל סומק "טבעי" כאילו-ספונטני, הודות ליכולתו של המוצר להתאים את עצמו לפיגמנטים הטבעיים של העור, וכך המוצר חוסך את ההתייגעות הכרוכה במציאת גון הסומק המחמיא ביותר ליד דוכני הקוסמטיקה.

"אינסטנט בלאש" הגיע לידיהן של הנסייניות בחורף, לכן לא יכלו לדווח על כושר העמידות שלו בימי ההבילות בחוף והיובש הקיצוני באזורי המדבר בחודשי הקיץ. אבל לדבריהן, לוויית הסומק שפרחה בלחייהן בבוקר נשמרה היטב עד שלהי אחר הצהריים. קל מאוד לחדש את הסומק: די להחליק את האצבע על החומר, והקופסה הקטנה נכנסת בקלות לכל ארנק ותיק או אפילו כיס מכנסי הג'ינס. היצרנית מציינת שתכשיר זה מתאים גם לשפתיים; על כך היו דעותיהן של הנסייניות חלוקות - הצעירות הסכימו לכך, גילאיות 40 ויותר לא הסכימו. 151 שקל ל-100 ג', להשיג בסניפי סופרפארם.

בראש של הפיפטיז

מהירות פיתוחם וייצורם של מוצרי קוסמטיקה חדשים נשענת לא רק על שפע המחקרים והטכנולוגיות, אלא בעיקר על כוחו של השוק. בדרך כלל "חדש" הוא מילת מפתח שמסוגלת לבטל החלטות תקציביות, כשתחושת חמדה מסתייעת בטיעון ניצח: לחדש סיכויים מצויינים, טובים משל כל קודמיו לפתור בעיה עיקשת, ללחלח יותר, להחליק יותר, לדחוק את השפעת הגיל הכרונולוגי עוד יותר.

אבל בשולי הזירה הגועשת נמצאים מוצרים קלאסיים, בני 20, 30 וגם 70 שנה, שאריזותיהם משתנות לפרקים, אך הנוסחה שלהם בעינה: בשמים על-זמניים, קרמים ייעודיים מעולים של אליזבת ארדן, גרלן, לנקום, לה פריירי, וגם תרסיס השיער "אלנט" שעומד לחוג 50.

נדמה היה שהתסרוקות של שנות ה-50 נדחקו, ששיער ארוך או קצר ובעיקר מתולתל, מפוזר אך גם אסוף ברישול מכוון שולט בכיפה, אך לפתע הופיעה סדרת הטלוויזיה "מאד מן" ועימה עיצובי שיער שאפתנים, הזקוקים לאותה טיפה של תרסיס שמקנה להם עמידות.

לדברי היצרנית, "אלנט" מכיל עתה סרמידים שמונעים מהשיער להתקשות ולהישבר; ספק אם ב"אלנט" המקורי היו סרמידים, מרכיב שמופיע בתכשירי טיפוח רק בעשור האחרון, אבל מי שהשתמשו באותו ספריי בעיצוב תסרוקות כשל סופיה לורן, פארה פוסט ואחרות, אומרים שאז כעתה, התרסיס יעיל וכיום הוא דביק פחות, "מעמיד" את השיער מבלי להקשותו.

התרסיס מיוצר עתה בגיוונים אחדים, המסייעים להתאמה אישית. יש תרסיס בעוצמה חזקה מאוד או רק חזקה, שלוש נוסחאות נפרדות לשיער רגיל, שיער יבש או שיער צבוע - וכולם מופיעים בבקבוקי משאבה שתכולתם 400 מ"ל או 200 מ"ל ומחירם אחיד - 56 שקל למכל הגדול, 41 שקל לקטן.

בכל פה

נראה שבסיבוב הזה בתחרות הענקים בין שאנל לדיור, שתי יצרניות מובהקות של שפתונים, ידה של דיור על העליונה. הסדרה החדשה של שפתוני "רוז' דיור" עולה על "רוז' קוקו", הסדרה החדשה של שאנל. ל"רוז' דיור" 32 צבעים נפלאים בעלי מרקם נהדר וניחוח ורדים קל, הניחוח המוכר של שפתוני דיור; בהיצע מבחר מסחרר של אדומים וורודים בכל גון אפשרי, אדומים מהממים לרוב מאלמוג ועד בורדו, שזיף ובורגונדי, ורודים בהירים ולוהטים, בז'ים ושחומים אחדים. השפתון החדש נמשח בקלות, מנעים לשפתיים, הגימור יפה. היצרנית אינה מבטיחה עמידות כלשהי, אבל נסייניות המדור מדווחת שהשפתון עמד יפה בארוחות: "לא נשאר כמות שהיה, כמובן, אבל לא נמחק לגמרי. הוא התעמעם באיזשהו 'פייד אאוט' אלגנטי, מסודר, ולא הייתי חייבת לרוץ למשוח את השפתיים שוב". המחיר - 184 שקל.

בסדרת "רוז' פרודיז'י" (קלרינס) 12 גוונים חדשים ובהם אדום, חומים, סגולים, בז'ים-זהובים; המרקם נעים מאוד, נמשח היטב, ובזכות הלחות בנוסחה, נוסף גם בוהק לשפתיים. היבואנית לא הבטיחה זאת, אבל נסייניות המדור התרשמו שמשיחת השפתון משווה להן מראה תפוח יותר. מנגד, לדברי היצרנית שפתונים אלה "נשארים לאורך זמן", אבל הנסייניות מדווחות שהם דווקא החליקו וירדו במהירות - 162 שקל.

"פרו לונגוור ליפקרים" (מאק) היא סדרה חדשה של שפתונים עמידים, שמצטיינת בגוונים מיוחדים ובמחיר נוח (99 שקל). בין הגוונים - חום סגלגל מבריק, נחושת מבריקה, סגול כהה, סגול כחלחל, ורוד תכלכל, ורוד מלוכלך, אדום עז, כתום קרמי. נסייניות המדור התרשמו שעמידותו של השפתון החדש נופלת מזו של השפתון העמיד הקודם, אבל גימור המאט שלו יפה מאוד.

מבצע

הנחות רבות על מוצרי האיפור של פופה: תכשירי המייקאפ, הצלליות והסמקים נמכרים ב-90 שקל (במקום 160-180 שקל); כל הגלוסים נמכרים ב-35 שקל (במקום 90); כל הקונה אחד ממוצרי האיפור לפנים תוכל לקנות בסיס (פריימר) למייקאפ ב-50 שקל (במקום 190). ועוד צ'ופר לקונה ב-150 שקל ויותר - תיק ובו מסקרית מוקטנת. עד סוף החודש בסניפי סופרפארם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ