רשות השידור תפחית את מינון מבזקי החדשות ברשתות המוזיקה ברדיו

ההחלטה נועדה לעודד את ההאזנה למוזיקה ברשתות המוזיקה של קול ישראל ולהעלות את שיעורי ההאזנה לתחנות

ליה פן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליה פן

ועדת הרדיו לענייני מוזיקה, בראשותו של יעקב נווה, החליטה להוריד את מינון החדשות ברשתות המוזיקה. החל מ-9 בינואר יבוטלו כל מהדורות החדשות ב-88FM. מספר מהדורות החדשות בתחנת "קול המוזיקה" יירד לארבע בלבד וברשת גימל לא ישודרו מהדורות חדשות בשבת. המהלך ייושם בשלב זה לתקופה של חצי שנה ובסופה ייבחן מחדש.

ההחלטה נועדה לעודד את ההאזנה למוזיקה ברשתות המוזיקה של קול ישראל ולהעלות את שיעורי ההאזנה לתחנות.

במקביל החליטה ועדת הרדיו לענייני מוזיקה על שינוי באופי השידורים ברשת גימל, והיא תשדר מדי יום בין השעות 7:00 ל-19:00 להיטים ישראליים ברצף מכל גוני הזמר העברי והשירה הישראלית, ולא תוכניות מאופיינות לפי ז'אנרים כפי שהיה נהוג עד כה.

"הרעיון שעומד מאחורי ההחלטה הזו הוא לשמר את המורשת התרבותית שלנו בשירה הישראלית", מסביר נווה. "במקום תוכניות מאופיינות אנחנו ניצור בכל שעת שידור תמהיל של נעמי שמר, עידן רייכל וגם אייל גולן. השירים יושמעו עם כמות מופחתת של מלל. השדרנים עדיין ידברו בין השירים, אך רצינו לקצץ את כמות הברברת המוגזמת ברשת גימל".

בנוסף ביקש נווה להגיש לוועדה הצעה למיתוג מחדש של מצעד הפזמונים הישראלי, שתכלול שידור המצעד ברדיו ובטלוויזיה, תוך שילוב עורכים מוזיקלים מרשת 88FM וציבור המאזינים בדירוג השירים באמצעות הודעות אס-אם-אס, אינטרנט ומופעים פומביים בתחרות ברחבי הארץ. המטרה הסופית היא לייצר סינרגיה בנושא בין הרדיו והטלוויזיה.

"כיום הלהיטים בארץ נבנים רק על ידי גלגלצ, והמטרה במקרה הזה היא שלא רק העורכים יחליטו על השירים במצעד, אלא גם הציבור, ושהשירים בעשרת המקומות הראשונים יקבלו במה גם בטלוויזיה", הסביר נווה. "בדרך זו אנו שואפים לתת אופק לזמרים, שיידעו שלא רק מערכת מצומצמת של עורכים קובעת את גורל השירים שלהם".

רשות השידור אישרה אתמול את הדברים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ