פסטיבל ביירוית הציע לווים ונדרס לביים את "טבעת הניבלונג"

מדובר במחזור האופרות של ריכרד ואגנר, בפסטיבל חגיגי שיתקיים ב-2013. אם ונדרס בן ה-65 יסכים לאתגר, תהיה זו הפעם הראשונה שהוא יביים הפקה אופראית

אבנר שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבנר שפירא

פסטיבל ביירוית הציע לבמאי הקולנוע הגרמני וים ונדרס ("מלאכים בשמי ברלין", "בואנה ויסטה קלאב") לביים את מחזור האופרות של ריכרד ואגנר, "טבעת הניבלונג", בפסטיבל החגיגי שיתקיים ב-2013.

בשנה זו ימלאו 200 שנה להולדתו של המלחין הגרמני, והפסטיבל שהוא ייסד ב-1876 ומתקיים בכל שנה בעיר הבווארית יציין זאת בשורה של אירועים מיוחדים. בין היתר, ייפתחו בשנה זו הארכיונים הסודיים של הפסטיבל, מהלך שעתיד לחשוף מידע על הקשרים בין משפחת ואגנר לבין הנאצים.

ונדרס, בן 65, ומארגני הפסטיבל מנהלים כעת מגעים על האפשרות שהוא יביים את ארבע האופרות המרכיבות את ה"טבעת". אם הם יגיעו להסכמה בעניין, תהיה זו הפעם הראשונה שוונדרס יביים הפקה אופראית. בעיתונות הגרמנית דווח כי ייתכן שוונדרס ישתף פעולה בהפקה עם המנצח הרוסי קיריל פטרנקו.

קתרינה ואגנר, אחת משתי המנהלות של הפסטיבל, אמרה לעיתון "די ולט" שהיא משוכנעת כי ונדרס יביים את ה"טבעת". לדבריה, הפסטיבל חיפש במאי ידוע ואינטליגנטי שיביא עמו רעיונות חדשים לפרש את היצירות של הסבא-רבא שלה, ולשם כך אין צורך הכרחי בניסיון קודם בבימוי אופרות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ