"סטטוס: רווק/ה" ערוץ 10 | רווק וטוב לו

בין ארבעת הרווקים המשתתפים בסרט "סטטוס: רווק/ה" לא נמתח חוט מקשר, ומהסרט לא עולה שום ערך מוסף פרט למציצנות נעימה

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הסרט "סטטוס: רווק/ה", שישודר הערב בערוץ 10, הוא תעלומה. אם לצטט את דברי ההסבר שנתן הערוץ לסרט, הרי מדובר ב"דוקו חדש על הרווקות במדינת תל אביב" והוא מביא את סיפוריהם של ארבעה רווקים ורווקות, כולם מצליחים ומוצלחים, החיים בעיר ללא זוגיות קבועה וארוכה. אין מה לומר, מדובר בתגלית מסעירה. בתל אביב חיים אנשים, שחצו את הגיל הקשיש 35 והם אינם נשואים.

לא ברור מה ניסו מפיקי הסרט, או הערוץ, להשיג בו ולאילו עומקים ניסו להגיע, שהרי התופעה בוודאי אינה חדשה. בין ארבעת הרווקים לא נמתח חוט מקשר ומהסרט לא עולה שום ערך מוסף, פרט למציצנות נעימה לחייהם של אחרים.

אלה הרווקים המתועדים: סער שינפיין, בן 38, עורך דין שהשתתף בעבר ב"אח הגדול" וסובל מפוביות התמסרות והתמסדות, שמכמירות את הלב לעתים; אדם הורוביץ, בן 45, עיתונאי, מוסיקאי ובעל פאב, נראה מפוכח ושבע רצון מחייו באופן בריא מבחינה נפשית; אירינה שולמן, בת 38, שחקנית ופעלולנית, בוחרת לחיות עם הוריה כדי לא לגור לבד; ורנה ורבין, בת 37, היא עורכת ספרים ומצטיירת כבעלת אישיות איתנה וסימפטית.

כולם כנים עד להפתיע, כולם משתפים פעולה וכולם חושפים לנגד המצלמה רגעים מוצלחים ורגעים פגיעים, סדר יום פנוי ומשוחרר, לצד לחצים בלתי נתפשים מהמשפחה והסביבה. זה מעניין כי הם מעניינים ולא מוביל לשום מקום, מסקנה או מסר מעבר לזה.

"סטטוס: רווק/ה". ערוץ 10, 22:05

עבור את האלפים, בשבקין

יש רגע אחד של אמת צרופה שבשבילו שווה לצפות בתוכנית הטיולים החדשה שמנחה פליט "הישרדות", נתן בשבקין, והוא מתרחש לקראת סוף התוכנית. אחרי שבוסס בשלג הצחור של האלפים האיטלקיים, התרסק מספר תלת ספרתי של פעמים ותיאר, בחיוך, את שפתיו המתבקעות מקור ושיניו הקפואות, הגיע בשבקין למנוחה ולנחלה במסעדה, מול צלחת מעלה אדים. "אם הייתי צריך להיות ב'הישרדות' רק בשביל זה עכשיו", הוא אמר ונד בראשו, "זה שווה כל רגע". בשבקין, אם כן, אינו שקרן.

"בשבקולס באלפים האיטלקיים" היא תוכנית מהסוג שמשתתפי ריאליטי חולמים עליו. תוכנית בהנחייתם, בחו"ל ועל חשבון הברון. בשבקין מגלם בה בהצלחה את עצמו: גבר ישראלי ספורטיבי וסימפטי, שעובר טירונות קצרה ומתישה בחו"ל. אגב, כמה דקות אחרי אותו רגע של אמת, מגיע משפט נוסף שנאמר ברברבנות למוכרת מקומית. "אני כוכב גדול בישראל", הוא מכריז. אפילו היא נראית סקפטית.

"בשבקולס באלפים האיטלקיים". ערוץ הטיולים, 20:00

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ