ספי הנדלר חתן פרס ל'ארמה האיטלקי לתולדות האמנות

הפרס מוענק לעבודת חוקרים צעירים בתחום תולדות האמנות מימי הביניים ועד לעת

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

ספי הנדלר הוא זוכה פרס ל'ארמה האיטלקי לתולדות האמנות לשנת 2009-2010. הפרס מוענק לעבודת חוקרים צעירים בתחום תולדות האמנות מימי הביניים ועד לעת המודרנית. ל'ארמה ברטשניידר הוא אחד מבתי ההוצאה לאור היוקרתיים באיטליה בתחום האמנות והארכיאולוגיה. הזכייה כוללת הוצאה לאור במהדורה מהודרת של עבודת המחקר.

ספי הנדלר, בעל תואר דוקטור מאוניברסיטת הסורבון בפאריס, זכה בפרס על מחקרו על אודות "היריבות בין הציור לפיסול ברנסנס האיטלקי". השאלה איזו אמנות נעלה יותר, ציור או פיסול, העסיקה רבות את האמנים והוגי הדעות ברנסנס. עבודת המחקר והספר שאמור לצאת לאור עוסקים בפן החזותי של אותה התחרות ושואלים כיצד ניתן לזהות את הנושא ביצירות האמנות בנות התקופה.

ועדת הפרס מורכבת משורה של חוקרי אמנות מהמובילים באיטליה ובהם כריסטינה אצ'ידיני המפקחת על המוזיאונים של פירנצה, פרופסור יוליאן קלימאן מהביבליותקה הרציאנה ודוקטור מרק באיאר מהווילה מדיצ'י ברומא.

הנדלר מלמד כיום בחוג לתולדות האמנות באוניברסיטת תל אביב ומשמש ראש מערכת הכתבות של עיתון "הארץ". הנדלר אמר אתמול כי הוא נרגש מהזכייה ועוד יותר מכך שנושא המחקר יזכה להופיע בבית הוצאה לאור מהמכובדים באירופה. "הקרב בין האמנויות החזותיות הוא אמנם נושא שפרח ברנסנס, אך הוא ממשיך להשפיע על השיח האמנותי עד ימינו אנו. להציג אותו בפני הקורא העכשווי היתה אחת ממטרותיי", אמר.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ