להוציא את ההורות למיקור חוץ

למה העברת משימות מההורים לידיים חיצוניות היא לא תמיד שלילית כל כך

מיכל פלטי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכל פלטי

מי שלא רוכב על אופניים לא יודע מה הוא מפסיד. האפשרות לטיולים משפחתיים בשיירה, כשיום שמש יפה בחוץ והרחובות סלולים בשבילי אופניים, היא פתרון נהדר. במיוחד כשיש שני בנים אנרגטיים בבית: אז את נהפכת בבת אחת למאמנת כושר נוסח שנות ה-70, אי שם מעבר למסך הברזל. את מתבוננת בהם בסיפוק כשהם עולים עליות, מדוושים בקושי בגבעות שדרות ח"ן בתל אביב ומשיגים אותך, המשתרכת מאחור באופנייך הענקיים.

בת הזוג, אגב, היתה כרגיל חכמה יותר: היא רכשה אופניים זעירים ומתקפלים, ששוקלים שני גרם ונמכרים בסופרמרקט. מה ששבה את לבה היה כמובן העיצוב: קרם שמנת עם סל ענוג מלפנים. אז למה נראה שהיא מדוושת לה בקלילות ואת משתרכת באופנייך המקצועיים ונאבקת?

לרכיבות המשפחתיות עם הבנים לא הגענו בקלות. שניהם למדו במהירות לרכוב עם גלגלי עזר, זה נכון. בן הארבע וחצי מתפקד היטב עם גלגלי עזר, אבל הגדול ביקש להיפטר מהגלגלים הקטנים ולרכוב מהר נגד הרוח. לשם כך צריך לעבוד: לרוץ בגינה אחרי הגדול, עם מוט ארוך תקוע מתחת למושב, והתחושה שאו-טו-טו הוא ממש מצליח, אבל צריך בעיקר להתאמן עוד קצת.

סטטוס ה"עוד קצת" נמשך ונמשך, ובעיקר הוזנח לחלוטין על ידי בני המשפחה. מכיוון שמדובר בבחור מהיר למדי, הוא העדיף לרוץ במהירות לצד חבריו הרוכבים ולהמתין שהרכיבה תגיע ללא אימון. עד שאמו גילתה, שיש "חוג אופניים", שבו ילדים ומבוגרים לומדים לרכוב בשני שיעורים עד שלושה.

הימים היו לפני יום הכיפורים, יום רכיבה מוכר וידוע, והרצון לרכוב בלי גלגלי עזר אחת ולתמיד גבר על הקביעות החוזרות ונשנות לאימונים בגינה, שתמיד נדחו. הרוכב הגיע לשיעור שהתקיים בפארק הירקון, עלה על אופניים שסיפק לו המדריך, שליווה אותו ברולרבליידס, ובתוך רבע שעה כבר נסע באופן שוטף, מרוצה מאוד.

יהיו מי שיאמרו שזה המאפיין הבולט של ההורות העכשווית: להעביר הכל למיקור חוץ כדי לא להתאמץ. ובכן, הכי קל לקטר תמיד על אותה "הורות עכשווית", כאילו אין לה יתרונות.

אנחנו בכל מקרה, מרוצים: הדחיפה הקטנה והנוספת הזאת היא מה שצריך כדי לצאת לדרך. איך לא חשבו על זה קודם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ