בוטל פסטיבל המוזיקה שהיה אמור להתקיים בבתי כנסת וכנסיות בירושלים

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

הרשות לפיתוח ירושלים תיכננה לקיים בסוף פברואר ותחילת מארס פסטיבל למוזיקה ווקאלית בכנסיות ובבתי כנסת בירושלים העתיקה, אך חזרה בה מהרעיון. מנהל הרשות, מוטי חזן, אומר כי יוזמה אחרת, שונה, אכן תמומש: באפריל ייערך בין החומות פסטיבל קולינרי בהשתתפות בתי קפה ומסעדות, יוקמו דוכנים ויאורגנו מופעים לאורך מסלול הפעילות. המטרה: להאריך את שעות הפעילות התיירותית ושעות הבילויים בעיר העתיקה, שכיום מסתיימות - גם בקיץ - בסביבות חמש אחר הצהריים.

באשר לפסטיבל המוזיקה בעיר העתיקה, חזן שולל דיווח שנמסר בחדשות 2, לפיו פסטיבל זה בוטל בגלל לחץ של חרדים שהתרעמו על מימון אירועים בכנסיות. לדבריו, ההחלטה לקיים את הקונצרטים כלל לא התקבלה אלא נעשתה בדיקת היתכנות, ולא היו שום התקשרויות מעשיות עם גופים מוזיקליים. בבדיקה התברר, אמר חזן, כי העלויות גבוהות מכפי שחשבו תחילה.

לשאלה אם היה לחץ של אנשי ציבור חרדים לבטל את היוזמה, ענה חזן: "העניינים לא הגיעו למצב שהיה בכלל מה להפעיל לחץ".

דבריו אלה של מנהל הרשות לפיתוח ירושלים עומדים בניגוד למהלך העניינים כפי שמתארו המוזיקאי דני אורסתיו, אשר התבקש לעמוד בקשר עם גופים מוזיקליים רלוונטיים.

לדברי אורסתיו, לא היה יכול להיות ספק שהמשימה שקיבל היא קונקרטית ומעשית, לרבות קביעת עלות כוללת. תוכנית האירועים שהגיש, לאחר מגעים עם קרוב ל-20 הרכבים בתחום המוזיקה הקלאסית הווקאלית וגם זמרים ופייטנים שנועדו להופיע בבתי כנסת, עמדה במגבלות התקציב כפי שנקבע. הפסטיבל, אמר, עמד להתקיים על פני שלושה סופי שבוע.

עוד הדגיש כי במהלך עבודתו קיבל הוראה להזיז את לוח הזמנים של הקונצרטים שבועיים קדימה ולקבוע את ההופעות הראשונות לסוף פברואר ולא לאמצעו, שינוי שמלמד בבירור על כך שהיה מדובר בהחלטה ולא בבדיקת היתכנות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ