יהודי אוסטריה תובעים את יוצרי הסרט הטורקי "עמק הזאבים - פלסטין"

קולנוע

עופר אדרת
עופר אדרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אדרת
עופר אדרת

הקהילה היהודית באוסטריה מתכננת להגיש תביעה משפטית נגד יוצרי הסרט הטורקי, "עמק הזאבים - פלסטין", שמוצג בימים אלה בבתי קולנוע באוסטריה ובגרמניה.

הסרט מציג את אירועי המשט הטורקי, בו נהרגו תשעה טורקים מאש צה"ל בחודש מאי, כרצח שביצעה ישראל נגד חפים מפשע. "הסרט מסית לשנאה דתית ומשתמש בסטריאוטיפים אנטישמיים", אמר מזכיר הקהילה היהודית באוסטריה, ריימונד פסטנבאוור. לדבריו, הסרט מציג "קונספירציה יהודית עולמית, שעומדת ברקע לכל הפעולות של ישראל".

לצד זאת, לטענתו, הסרט משווה בין השואה לסבל הפלסטינים בשטחים. חברת הפרלמנט האוסטרי פטרה באיר, מהמפלגה הסוציאל דמוקרטית, אמרה כי הסרט מציג "תעמולה אנטישמית מהמאה הקודמת".

קרסטין גריזה, חברת המפלגה הסוציאל-דמוקרטית בגרמניה, אמרה כי "הסרט בעייתי, כי הוא מפאר את האלימות ומעורר רגשות אנטי ישראליים ואנטישמיים". את עיקר הביקורת עוררה העובדה כי הצגת הבכורה של הסרט התקיימה ביום השואה הבינלאומי, שצוין ביום חמישי שעבר ברחבי העולם.

הסרט מופץ בגרמניה ובאוסטריה על ידי חברת ההפצה הצעירה "פרה" מהעיר קלן. בעבר זכו סרטי הסתה טורקיים להצלחה בקרב הקהילה הטורקית בגרמניה, שמונה כ-3.5 מיליון בני אדם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ