בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

קונצרטים

תגובות

מאהלר ומינגרדו בפילהרמונית. זמרת האלט האיטלקייה שרה מינגרדו (במקום הזמר הגרמני תומס קווסטהוף, שביטל את בואו) תשיר עם התזמורת, בניצוח זובין מהטה, את "שירים על מות ילדים" של מאהלר. עוד בתוכנית: הסימפוניה החמישית של מאהלר. מחר וביום שלישי בהיכל התרבות בתל אביב.

מאהלר ושוברט בפילהרמונית. שירי מאהלר בפי מינגרדו, כנ"ל, אבל הפעם לצד הסימפוניה מס' 9 של שוברט. זאת במוצאי שבת בהיכל התרבות בתל אביב וביום ראשון באודיטוריום חיפה.

ברונפמן בפילהרמונית. יפים ברונפמן יהיה הסולן בקונצ'רטו לפסנתר מס' 2 של ברטוק. עוד בתוכנית, שתי סימפוניות, היידן (מס' 96) ושוברט (מס' 9). ביום שני באודיטוריום חיפה.

"בת הגדוד". האופרה הקלילה של דוניצטי מועלית לראשונה בישראל במתכונת מלאה. מנצח: אלברטו זדה. במאי: אמיליו סאחי (הפקה זו הועלתה קודם לכן בספרד). ביום שלישי ב-20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

התזמורת הסימפונית ירושלים. קונצרט מסקרן זה, בניצוחו של אילן וולקוב, מביא יצירה בת עשרות שנים מאת אנדריי היידו ושמה "הגיהנום הקטן". הפסנתרן מתן פורת יהיה הסולן בקונצ'רטו מס' 3 של פרוקופייב. עוד בתוכנית, הסוויטה מתוך הבלט "אגם הברבורים" של צ'ייקובסקי. הערב ב-20:00 באולם הנרי קראון בבירה.

"סולני תל אביב". מנצח ברק טל. סולנים: נשפנים מקרב חברי האנסמבל ונגן הבאסון האורח סרג'ו אזוליני. בתוכנית: שתי סימפוניות, האחת מאת היידן (מס' 44) והשנייה מאת בוקריני (כינויה "בית השטן"). בנוסף לכך יבוצעו עיבודים שעשה אזוליני לכלי נשיפה ותזמורת, לקונצ'רטי של באך. במוצאי שבת ב-19:30 באולם רפפורט בחיפה, ביום ראשון ב-19:30 באולם ענב בתל אביב, ביום שני ב-19:00 במרכז המוסיקה החדש ברעננה (רח' עציון 48). לנגינה יקדמו שיחות הסבר.

תזמורת קאמרטה. מעניין ולא שגרתי: עם התזמורת מופיע אנסמבל זמרים גברים מגיאורגיה ושמו "רוסתאווי" (זה שם עיר בארצם). התוכנית: יצירות של מלחינים גיאורגים ושירי עם משם, וגם יצירה של המלחין הישראלי-גיאורגי יוסף ברדנשווילי, בניצוחו. עוד בתוכנית, בין השאר: הקונצ'רטו הברנדנבורגי החמישי של באך (סולנים מקרב חברי התזמורת). הערב בהיכל התרבות של פתח תקוה.

תזמורת הבארוק. כמנצחת וככנרת סולנית תופיע מגי פולטלס (אנגליה), וחברת התזמורת נועם שוס תצטרף אליה בקונצ'רטו לשני כינורות של באך. עוד בתוכנית, קונצ'רטי מאת קורלי ומאת קופרן. הערב באולם ענב בתל אביב.

קלאסי-קאמרי באילת. השבוע מגיע חלקו השני של הפסטיבל החורפי השנתי שמארגנת התזמורת הקאמרית הישראלית. אל נגני התזמורת מצטרפים אורחים באירועי מוסיקה קאמרית - זאת בשעות אחר הצהריים. בערבים יהיו קונצרטים תזמורתיים. רוב האירועים - באולם (בעל אקוסטיקה טובה) של מלון ישרוטל "רויאל ביץ'". להלן קצתם, בפירוט חלקי:

הערב ינצח גיא פדר על תוכנית של מוסיקה ספרדית; מחר אחר הצהריים תבוצע חמישיית הקלרינט של מוצרט (קלרינט: דני ארדמן), ובערב ינצח הכנר האורח ברנבס קלמן וינגן כסולן, לצד ויולנית אורחת, את "הסימפוניה הקונצרטית" של מוצרט; ביום שישי בערב ינצח רוברטו פטרנוסטרו על התזמורת ועל הסולן הפסנתרן אלון גולדשטיין בקונצ'רטו מס' 1 של מנדלסון; במוצאי שבת קונצרט הסיום, בניצוחו של גאבור הולרונג, והסולנית תהיה זמרת הסופרן שרון רוסטורף ב"אקזולטטה יובילאטה" של מוצרט ובמבחר אריות של הנדל. מלבד הקונצרטים הרגילים יהיו גם מופעים של להקות שאינן "קלאסיות" כגון להקת צ'וקרליה שמתמחה במוסיקה צוענית, ויהיו קונצרטים לילדים. פרטים נוספים באתר www.ico.co.il.

שלישיית "יובל". אורי פיאנקה, יונתן זק ושמחה חלד (כינור, פסנתר וצ'לו) יבצעו שלישיות של בטהובן (אופוס 70 מס' 2) וברהמס. בשבת ב-11:00 במרכז עדן תמיר (טארג) בעין כרם, ירושלים; לפני כן, ביום שישי, ב-21:00 בבית זק בתל אביב, יגישו השלושה תוכנית דומה.

רביעייה בלטרון. קשתנים חברי הפילהרמונית (כנר ראשון: איליה קונובלוב) יבצעו את רביעית "המוות והעלמה" של שוברט ועוד. בשבת ב-12:00 באולם הסמוך למנזר.

"סולני באך הישראלים". מדובר הפעם באגף הווקאלי של האנסמבל (חמישה זמרים) אשר יבצע מדריגלים מסוף המאה ה-16 וראשית המאה ה-17. מחר באולפן "התיבה" ביפו.

רביעיית "אביב". תוכנית של פסגות המוסיקה הקאמרית הרומנטית: אל הרביעייה בהרכבה החדש (הכנרים הם סרגיי אוסטרובסקי ויבגניה אפשטיין) מצטרפת הפסנתרנית אירית רוב בחמישייה של שומאן. לפני כן תבוצע הרביעייה אופוס 161 של שוברט. הערב ב-20:00 במתנ"ס של גני עם (הוד השרון).

כלים רבים בצוותא. בשחרית משתתפים הפעם הצ'לן עדיאל שמידט-בינור, הפסנתרן ויקטור סטניסלבסקי ונגני אבוב, כינור וצ'מבלו. יישמעו יצירות לצ'לו סולו, קונצ'רטו של באך ועוד. בשבת ב-11:11 במועדון צוותא בתל אביב.

התזמורת הסימפונית אשדוד. מנצח ומנגן במנדולינה: שמואל אלבז. בתוכנית: קונצ'רטו למנדולינה מאת עודד זהבי, מחולות עם של ברטוק ויצירות מאת אנדריי היידו ומאת עופר בן אמוץ. מחר באולם ע"ש רמי נעים באשדוד.

"בחלונות הגבוהים". עיבודיו של משה זורמן ללהיטי להקת "החלונות הגבוהים" המיתולוגית, בפי הזמרת קרן הדר, עם זורמן עצמו בפסנתר ואסף רוט בכלי הקשה. במוצאי שבת במוזיאון תל אביב.

"האלמנה העליזה". תלמידי המחלקה הווקאלית בבית הספר על שם בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב מעלים את האופרטה של פרנץ להאר, בבימוי שירית לי וייס. מחר ב-19:30, ביום שישי ב-10:30 ובמוצאי שבת ב-19:30 באולם קלרמונט בבניין האקדמיה, באוניברסיטה.

מקהלת הקיבוץ הארצי. המקהלה תופיע בניצוחו של יובל בן עוזר, בתוכנית מגוונת. ביום ראשון ב-20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

מחרוזת כנרית. זר יצירות וירטואוזיות ממורשתם של ישה חפץ ופריץ קרייזלר (מקוריות ועיבודים) עם הכנרים אייל קלס, זוהר לרנר וירון דוד, בליווי פסנתר, יוגש הערב באולם הספרייה על שם בלומנטל בתל אביב.

בארוק אנגלי. האמנים הם הזמרים מיכל אוקון ואסיף עם דוד, עם אלכסנדר פיין בבאסון ואביעד שטיר בצ'מבלו. במוצאי שבת בבית דונדיקוב ברחובות.

"זמרי המדריגל". האנסמבל הקולי, בהדרכת עוזית זדרויביץ', יופיע בשבת ב-11:30 בכנסייה האנגליקנית ברמלה.

מזלצמן ועד אלחאטר

בקונצרט התזמורת הסימפונית רמת גן, בניצוח אלכס וסרמן, יופיע כסולן הפסנתרן ניזאר אלחאטר, בקונצ'רטו מס' 1 מאת מרק לברי (דברים על יצירה זו יישא מיכאל וולפה). עוד בתוכנית, הקונצ'רטו לכינור של בטהובן, עם יונתן סלעי כסולן, ויצירות מאת רימסקי קורסקוב ומאת גלינקה.

לברי כתב את הקונצ'רטו לפסנתר שמדובר בו ב-1945, בשביל פנינה זלצמן. לדברי אלחאטר, סגנונה של היצירה ים-תיכוני וגם רומנטי; המנצח אלכס וסרמן מוסיף שיש בה גם השפעות אימפרסיוניסטיות וג'זיות "ובקיצור - היא אוניברסלית".

ניזאר אלחאטר, תושב לוד, בן למשפחה מוסלמית, משתלם זה שש שנים באקדמיה בירושלים בהדרכת ד"ר זכריה פלאווין, לפני כן למד אצל מלכה מבורך בתל אביב. תזמורת רמת גן, בתמיכת העירייה, היא תזמורת סימפונית מלאה, ולדברי מייסדה ומנצחה, אלכס וסרמן, רוב משתתפיה הם סטודנטים למוסיקה באקדמיות. הכנר יונתן סלעי הוא נגן ראשון בה (קונצרטמייסטר). הקונצרט יתקיים מחר ב-20:00 בתיאטרון היהלום (מתחם בורסת היהלומים) ברמת גן.



המנצח גיא פדר. מוסיקה ספרדית בפסטיבל קלאסי-קאמרי באילת


הצ'לן עדיאל שמיט. שחרית עם נגנים נוספים במועדון צוותא



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו