מיה סלע
מיה סלע

במסיבת עיתונאים שהתקיימה אתמול, סיכם מנכ"ל צומת ספרים אבי שומר את שנת 2010, והציג את תוכניותיו לשנה הקרובה. שומר אמר כי הרשת החליטה לסמן את שנת 2011 כשנה בה תעודד את ספרות המקור. הרשת יוצאת במהלך למיתוגה כ"הבית של הספרות הישראלית" - אסטרטגיה אשר תנחה את פעילותה בשנה הקרובה, במטרה להעניק במה מרכזית לשפה העברית, לסופרים ולספרות הישראלית.

בכוונת הרשת לעשות מהפך בהרגלי הרכישה של הציבור הישראלי, ולעודד אותו לרכוש יותר ספרות של יוצרים מקומיים. לטענת שומר, מרבית הספרים הנמכרים ברשתות הספרים הם ספרים מתורגמים וברצונו לשנות זאת. ברשת נמכרים בכל שנה כ-3 מיליון ספרי מקור, ובכוונת הרשת להגדיל את המספר ב-30%. שומר אמר כי "כפי שבמשך שנים פעלנו כדי להטמיע התנהגות מסוימת בשוק הספרים, אשר הגדילה משמעותית את היקף הקוראים בישראל, כך אנו רואים עצמנו אחראים להטמיע התנהגות שתביא לשינוי במודעות הציבור ביכולתו לתמוך בסופרים הישראלים". המהלך הראשון שיושק במסגרת שנת הספרות הישראלית הוא חודש "סופרי ביכורים", במסגרתו יוצגו לציבור סופרים חדשים.

לדברי שומר היקף ההשקעה במהלך מוערכת בכ-3 מיליון שקלים. עוד לפי דבריו, ב-2010 חל גידול של כ-9.2% בהיקף המכירות של הרשת, בהיקף כספי של כ-330 מיליון שקלים. עם זאת במספר הספרים הנמכרים הכולל חל גידול של 15% והרשת מכרה 6.4 מיליון ספרים. שומר אמר כי "הגידול העקבי במספר הספרים הנמכרים מדי שנה מוכיח כי צומת ספרים ממשיכה לקדם את תרבות הקריאה בישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ