הערב בטלוויזיה: עם חרטות

"להיות אריקה". הוט-3, 20:15

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

לאריקה סטריינג' יש שם משפחה משונה וחיים משונים לא פחות. בתחילתה של הסדרה הקנדית החדשה "להיות אריקה", שתעלה הערב בהוט-3, מסבירה הגיבורה בדברי הקריינות שלה שהיא נמצאת במקום לא טוב בחייה. היא בת שלושים ומשהו, אין לה אהבה, גם לא משפחה משלה ואפילו קריירה היא אינה מצליחה להשיג. אבל המצב לא תמיד היה כזה, היא מסבירה. במשפחתה היהודית (ליברלית, היפית, תומכת מדי), יש גם אחות שמצליחה בכל התחומים האלה, שגורמת לה לעוד ייסורים.

יום אחד, ביום רע במיוחד, סטריינג' (ארין קרפולק, "חיים בלתי צפויים"), מוצאת את עצמה מאושפזת בבית חולים לאחר תאונה. בחדרה מבקר איש המציג את עצמו כד"ר טום. היא אינה מכירה אותו, אך נראה שהוא יודע הרבה מאוד עליה. לדבריו, הוא מוכן לעזור לה בחיים, כל שהיא צריכה לעשות הוא להאמין. במפגש שמתקיים אחר כך במקום קצת מוזר גם הוא מבקש הדוקטור שתכתוב רשימה של דברים שהיא מתחרטת עליהם. הרשימה ארוכה מאוד (כמספר הפרקים שמתכוונים לנפק לסדרה הזאת; בינתיים בקנדה כבר עלתה עונתה השלישית).

בפרק הראשון ד"ר טום, אדם שאוהב לצטט בכפייתיות את גדולי ההוגים בעולם, מתמקד באחת החרטות המוקדמות. הוא מצליח בדרך-לא דרך להשיב את אריקה לימי בית הספר התיכון שלה, למסיבת הסיום, שבה תוכל לנהוג אחרת לגמרי מכפי שנהגה בזמנו, ובכך לשנות בסגנון סרטי "בחזרה לעתיד" את ההווה שלה. בכל פרק מחזיר אותה טום לטפל בחרטה אחרת שלה.

יש משהו חמוד בפורמט הזה, מוכר אמנם מ"קוראים לי ארל" ואפילו מ"האקס המיתולוגי" אך כמו המוצא הקנדי של הסדרה, גם האווירה שלה קצת תמימה יותר. זה עדיין לא מסביר מדוע הסדרה שנקנתה כפורמט על ידי הטלוויזיה האמריקאית זכתה לגרסה אמריקאית. בעיניים זרות, ספק אם אפשר יהיה להשגיח בהבדל. בבי-בי-סי הבריטית, שקנתה את הסדרה, ישדרו אותה כפי שהיא. זאת סדרה נעימה שמתאימה לצפייה משפחתית, כי אריקה לומדת בה לסלוח לעצמה, ולהבין שלפעמים גם אם ניתנת לך ההזדמנות לחזור על עברך, תנהגי באופן מאוד דומה למה שהיה אז.

"להיות אריקה". הוט-3, 20:15

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ