תקלה במערך ממיר "עידן פלוס": שידור משובש אצל אלפי מנויים

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

חודש וחצי לפני הפסקת השידורים האנלוגיים בארץ, ומעבר מוחלט לשידור דיגיטלי, קורס מערך הממיר הדיגיטלי הביתי "עידן +", שמספקת המדינה. מאז יום רביעי חווים מנויים רבים שיבושים קשים ואפילו ניתוק מוחלט מקליטת שידורי טלוויזיה.

עידן +, שניתן לרכישה בעלות חד-פעמית, מאפשר את קליטת ערוצי הטלוויזיה הציבוריים בארץ (33, 10, 2, 1 ו-99) ללא צורך בחיבור לכבלים או ללוויין. מערך השידור הדיגיטלי, לו אחראית הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, הוא קרקעי, ובנוי מפריסת משדרים ברחבי הארץ. כיום, על פי נתוני הרשות השנייה, צופים בטלוויזיה באמצעות הממיר כ-160 אלף בתי אב.

דובר משרד התקשורת הסביר אמש כי מדובר בתקלות ספורדיות, שנבדקו על ידי עובדי המשרד עד לכניסת השבת ומצאתה. הכיוון המסתמן כעת הוא כי מקור הבעיה הוא חיצוני, בדומה לתקלה בקליטת שידורי הטלוויזיה בלוויין לפני כשלוש שנים. אז נמצא מקור הבעיה במכ"ם של ספינה הולנדית של יוניפי"ל ששהתה בלבנון.

מנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה, הסביר ל"הארץ" כי: "הנושא מטופל ביסודיות. הציוד נבדק ונמצא תקין ואנחנו מנסים לזהות את מקור ההפרעות החיצוני".

ההפרעות בקליטה מטרידות גם לאור העובדה כי בסוף מארס אמור להיפסק כליל השידור באמצעים אנלוגיים (באמצעות אנטנות) בו משתמשים כעת כמאה אלף בתי אב. בנוסף, לא צפויים לקוחות הממיר הדיגיטלי לקבל פיצוי כלשהו על התקלה הממושכת, שכן, בניגוד לכבלים וללוויין, הרשות השנייה המפעילה את המערך היא גוף ציבורי ולא חברה מסחרית.

מהרשות השנייה נמסר: "צוות מיוחד של משרד התקשורת והרשות השנייה, יחד עם מומחים נוספים בתחום השידורים, התכנסו כדי לבחון את מקור השיבושים, ולבדוק אם התרחשו אירועים חיצוניים שהשפיעו על השידורים. הציוד והמשדרים פועלים באופן תקין כסדרם. בחלק מהמקומות השידורים מתחילים להתייצב, אך צוותי ההנדסה נוקטים בכל הפעולות כדי להשיב את הקליטה לסדרה במהירות האפשרית".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ